Nižší trombocyty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bgf
Stálice 66 příspěvků 24.03.18 07:42
Nižší trombocyty

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, manžel je po zánětu průdušek, ale ještě kašle a dobira atb a teď mu brali krev a zjistili nižší počet trombocytu (94) a take leukocytu (3.2) a neutrofilu (0.94). Musí jít za tyden na kontrolní krevní test. Myslíte, ze ty změny můžou byt kvůli te infekci?

Jinak atb bereme celá rodina, ja a syn máme anginu a dcera zánět stř ucha. :zed:

Moc diky

Reklama

Reakce:

Lama Lama
Hvězda diskuse 46554 příspěvků 1 inzerát 24.03.18 07:51
@Bgf píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, manžel je po zánětu průdušek, ale ještě kašle a dobira atb a teď mu brali krev a zjistili nižší počet trombocytu (94) a take leukocytu (3.2) a neutrofilu (0.94). Musí jít za tyden na kontrolní krevní test. Myslíte, ze ty změny můžou byt kvůli te infekci?

Jinak atb bereme celá rodina, ja a syn máme anginu a dcera zánět stř ucha. :zed:

Moc diky

Muze. A nemusi. Rozhodne bych teda necekala. Kolik ma cervenych?

lasička1
Echt Kelišová 7999 příspěvků 24.03.18 08:31

@Bgf Není to nijak dramatické, ale znepokojilo by mě to. Naopak, při infekci by měl leuko vyšší. Týden bych nečekala.
Manželovi se projevila leukemie nižším počtem trombo-15,nižšími leukocyty-0,9.A v ohrožení života ho převáželi rychlou sanitkou do Prahy.Nic jiného mu nebylo, jen jednu modřinku na břiše. Odběr krve byl jen pro můj divný vnitřní pocit, on se cítil dobře.
Když volali výsledek z laboratoře, tak jsem věděla že je něco hodně špatně. Tak jsem se hned ptala laborantky, zda to může být leukemie, ona odpověděla že ne. Protože tuto formu moc lidí nezná, většina má vysoký počet leukocytů.
Věřím, že u vás to nebude jako u nás. Této formy leukemie je málo. Navíc tvůj manžel to má snížené o trochu.Ale týden bych to nenechala a v pondělí bych si vyžádala nový odběr a konzultaci s hematologem. Místním, nemusíte se hned obracet na Prahu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46554 příspěvků 1 inzerát 24.03.18 08:36
@lasička1 píše:
@Bgf Není to nijak dramatické, ale znepokojilo by mě to. Naopak, při infekci by měl leuko vyšší. Týden bych nečekala.
Manželovi se projevila leukemie nižším počtem trombo-15,nižšími leukocyty-0,9.A v ohrožení života ho převáželi rychlou sanitkou do Prahy.Nic jiného mu nebylo, jen jednu modřinku na břiše. Odběr krve byl jen pro můj divný vnitřní pocit, on se cítil dobře.
Když volali výsledek z laboratoře, tak jsem věděla že je něco hodně špatně. Tak jsem se hned ptala laborantky, zda to může být leukemie, ona odpověděla že ne. Protože tuto formu moc lidí nezná, většina má vysoký počet leukocytů.
Věřím, že u vás to nebude jako u nás. Této formy leukemie je málo. Navíc tvůj manžel to má snížené o trochu.Ale týden bych to nenechala a v pondělí bych si vyžádala nový odběr a konzultaci s hematologem. Místním, nemusíte se hned obracet na Prahu.

Hlavne by na to mel nekdo kouknout v mikroskopu.
Desticek je vceku dost, ale ve spojeni s temi leukocyty. Zalezi i na hladine hemoglobinu

lasička1
Echt Kelišová 7999 příspěvků 24.03.18 08:38
@Lama Lama píše:
Hlavne by na to mel nekdo kouknout v mikroskopu.
Desticek je vceku dost, ale ve spojeni s temi leukocyty. Zalezi i na hladine hemoglobinu

Udělat diff. leukocytů. Říkám, není to dramatické, ale norma to není. A posun ve více složkách. Kdyby byly jen samostatně snížené trombo a vše ostatní OK, tak týden do kontroly je dobrý. Takto jsem trochu znepojojená. Předpokládám, když zakladatelka nezmiňuje hemoglobin a ery, tak jsou v normě.

Lama Lama
Hvězda diskuse 46554 příspěvků 1 inzerát 24.03.18 08:45
@lasička1 píše:
Udělat diff. leukocytů. Říkám, není to dramatické, ale norma to není. A posun ve více složkách. Kdyby byly jen samostatně snížené trombo a vše ostatní OK, tak týden do kontroly je dobrý. Takto jsem trochu znepojojená. Předpokládám, když zakladatelka nezmiňuje hemoglobin a ery, tak jsou v normě.

Coz je zas dobry.
Prave, kdyby to bylo jedno nebo druhy. Todle bude problem v krvetvorbe, nejspis, nebo nejaka protilatka.
Drenovy utlum muze byt i prechodny, zpusobeny virem. Ale mel by to nekdo videt.

Bgf
Stálice 66 příspěvků 24.03.18 09:01

Ery v normě, hemoglobin na te dolní hranici 135…prave oni to v nemocnici konzultovali s hematoonkologem a řekli ze je to nejspíš vyvolané tou infekci, ale navrhli odběr za tyden :?

Bgf
Stálice 66 příspěvků 24.03.18 09:05

Ale ma u těch výsledku komentář hemolyza

lasička1
Echt Kelišová 7999 příspěvků 24.03.18 14:36
@Bgf píše:
Ery v normě, hemoglobin na te dolní hranici 135…prave oni to v nemocnici konzultovali s hematoonkologem a řekli ze je to nejspíš vyvolané tou infekci, ale navrhli odběr za tyden :?

Tak pokud to bylo konzultováno hematoonkologem, tak by to mělo být dobré. Protože ten by jinak už zareagoval.

Bgf
Stálice 66 příspěvků 24.03.18 16:15

Snad ano, doufám v to, děkuji za komentáře

Lama Lama
Hvězda diskuse 46554 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 08:56
@Bgf píše:

Moc diky

jak to dopadlo?

Bgf
Stálice 66 příspěvků 03.04.18 10:36

Nakonec po týdnu měl ty odběry v norme, tak to bylo zřejmě z te infekce

Lama Lama
Hvězda diskuse 46554 příspěvků 1 inzerát 03.04.18 10:43
@Bgf píše:
Nakonec po týdnu měl ty odběry v norme, tak to bylo zřejmě z te infekce

paráda. dělaj to, no. a nebo to bylo od začátku chybný odběr - i vzhledm k té hemolýze

Bgf
Stálice 66 příspěvků 03.04.18 13:15

Ještě doporučili kontrolní odběr za měsíc, tak dam vědět

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Petra Paroubková se chce seznámit: Jsem momentálně hodně postižená sexy mozkem!

Televizní reportérka Zpráv na Primě Karolína Hošek se na svém facebookovém... číst dále >

Sex za léky, všude kondomy, prostitutky a obtěžování. Takhle si žijí Lékaři bez hranic!

Přispíváte na chod neziskové organizace Lékaři bez hranic? Pak se budete... číst dále >

Články z Ona Dnes

Z oplácané puberťačky fitness ikonou s pekáčem buchet na břiše

Příběh Stefanie Macherhammerové je důkazem, že i s takzvaně tlustými geny se... číst dále >

Budoucnost plastické chirurgie: roboti, tablety a třeba i svépomoc

Přijde doba, kdy si k plastickému chirurgovi přineseme fotografii a on nás... číst dále >

Reklama