Hypotéka, odečet z daní

Anonymní
20.1.21 10:42

Hypotéka, odečet z daní

Ahoj, prosím radu. Mám na sebe hypotéku. Nemovitost je však zatím kvůli problémům že strany jeho matky vedená na přítele. Já zde mám zřízeno věcné břemeno na dožití, přepis i na mou osobu se bude řešit tento rok. Je možné uplatnit odpočet daní? Předpokládám, že ne, ale dotazem nic nezkazím. Děkuji :kytka: anonym pro příbuzné matky přítele

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
418
20.1.21 10:45

Náš dům je napsaný na mé rodiče. Hypotéku jsem si na dům brala já, abych si mohla opravit druhé patro a daně mi vrací :oops:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74901
20.1.21 10:56

Ne, pokud to bylo na nákup nemovitosti, tak nemůžeš.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3345
20.1.21 11:30

Já mám hypotéku na pristavbu podkroví na domě, který je mého otce, a z daní si úroky odpočítávám již několik let. Dělám si přiznání online, jednou jsem kvůli nějaké nesrovnalosti byla přímo na financaku a paní to nijak nekomentoval, neřešila.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6482
20.1.21 11:42

Pokud nejsi zapsána v listu vlastnictví tak nemůžeš.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4000
20.1.21 11:51

Já mám za to, že daňový odpočet je vázán na skutečnost, zda danou nemovitostí naplňuješ svou osobní bytovou potřebu či svých blízkých § 15 zákona č. 586/92Sb.
proto nelze odpočet uplatnit třeba na rekreační chatu či komerční objekt..
zavolej si na mzdovku nebo nějaké účetní…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 12:02
@j.a.n.i1 píše:
Ne, pokud to bylo na nákup nemovitosti, tak nemůžeš.

Bylo to na rekonstrukci, mám zde i tp. Normálně tu bydlím. A mám doklady z banky, kde je schváleno použití prostředků pro rekonstrukci domu, kde budu žít.

  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.21 12:03
@Lucy75 píše:
Já mám za to, že daňový odpočet je vázán na skutečnost, zda danou nemovitostí naplňuješ svou osobní bytovou potřebu či svých blízkých § 15 zákona č. 586/92Sb.
proto nelze odpočet uplatnit třeba na rekreační chatu či komerční objekt..
zavolej si na mzdovku nebo nějaké účetní…

Ano, to jsem četla. Je tam mých blízkých, což jsou moje děti a přítel. Tp zde máme, žijeme zde, plus právě věcné břemeno.

  • Citovat
  • Nahlásit
74901
20.1.21 13:03
@Anonymní píše:
Bylo to na rekonstrukci, mám zde i tp. Normálně tu bydlím. A mám doklady z banky, kde je schváleno použití prostředků pro rekonstrukci domu, kde budu žít.

Tak u rekostrukce mám pocit, že jo, tam to může vlastnit i osoba blízká.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat