Hypotéka v období mateřské

Anonymní
1.7.19 17:02

Hypotéka v období mateřské

Dobrý den,
Tady se ví všechno, tak se chci zeptat. Jsem teď na RD, beru rodičovský příspěvek až do února 2021. Chceme si nyní vzít s přítelem hypotéku. Půjčí mi banka něco když bych měla příjem RP plus alimenty od otce dítěte tj. 6500 Kč? Přítel bere asi 20 000, žádné splátky nemá. Spíš mě ale zajímá, zda půjčí mě, když momentálně nepracuji. Děkuji za odpovědi a raději anonym, chodí sem spousta známých, mohli by se dovtipit :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7940
1.7.19 17:04

Nepůjčí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5198
1.7.19 17:07

Vam urcite ne. Nemate zadny prijem ze ktereho muzete splacet.

Mozna priteli, ale i on ma silene nizky prijem. Zalezi hlavne kolik si chcete pujcit. Myslete na to ze musite mit idealne 20% nasetreno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2952
1.7.19 17:07

Kdepak :) aliky jsou pro deti, to neni vas prijem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16921
1.7.19 17:08

Nepůjčí, vždyť nemáš žádný příjem. Rodičák se zohledňuje jen pokud jsi posuzovaná jako vyživovaná osoba a alimenty nejsou tvoje, ale dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14353
1.7.19 17:09

Alimenty nejsou tvůj příjem, ale prostředky pro dítě…

A vy si především nepůjčujte, nikde - nemáte na to abyste něco spláceli v případě, že třeba tvůj partner onemocní. Tipuju že v tuhle chvíli ani nemáte našetřenou onu rezervu tří platů - na to kdyby se třeba rozpadla pračka, či se stalo cokoliv špatného.

Dokud máte takhle nízké příjmy, potřebujete šetřit a fungovat co nejskroměnji, jinak to špatně dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.19 17:10

To záleží. Já třeba mám stavebko s cílovou částkou 500 000 a i na MD mi půjčí do milionu.

• Citovat
  • Nahlásit
2535
1.7.19 17:10

Jsi na RD, takže dítěti je do tří let (dle dotazu chápu, že na RD ještě nějakou dobu budeš) a má jiného otce než je tvůj přítel. Prosímtě neblázni a byt si spolu za této situace nekupujte. Počkej až půjdeš do zaměstnání a budete spolu delší dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15397
1.7.19 17:11

Je jedno kolik bereš, banka ti na rodičáku „přizná“ příjem 7000 a podle toho se odvíjí nabídka. Když budeš mít rodičák 11 tisíc a 7 alimenty, tak to je nezajímá. 27 tisíc, tři osoby… No to je tak na chaticku za Ostravou s úrokem 5 procent a 20 procent vlastních prostředků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2952
1.7.19 17:11
@Anonymní píše:
To záleží. Já třeba mám stavebko s cílovou částkou 500 000 a i na MD mi půjčí do milionu.

A kde?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.19 17:13

@Payus rajfajzen :lol: :lol: (nevím nikdy jak se to píše)

• Citovat
  • Nahlásit
15397
1.7.19 17:13
@Payus píše:
A kde?

Tak to oni píšou třeba v internetovém bankovnictví pořád, ale osobně a skutečně je pak realita trochu jiná :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.19 17:14
@Janli píše:
Nepůjčí, vždyť nemáš žádný příjem. Rodičák se zohledňuje jen pokud jsi posuzovaná jako vyživovaná osoba a alimenty nejsou tvoje, ale dítěte.
Žádný příjem, příjem mám(RP+Aliky, jak jsem psala.). Jen jsem chtěla vědět zda se do toho počítají alimenty. Teď vím, že ne. Děkuji za reakci.
  • Citovat
  • Nahlásit
2952
1.7.19 17:15
@Anonymní píše:
@Payus rajfajzen :lol: :lol: (nevím nikdy jak se to píše)

Zajmavy. To je fuk jak se to pise ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.19 17:15
@Serpentini píše:
Jsi na RD, takže dítěti je do tří let (dle dotazu chápu, že na RD ještě nějakou dobu budeš) a má jiného otce než je tvůj přítel. Prosímtě neblázni a byt si spolu za této situace nekupujte. Počkej až půjdeš do zaměstnání a budete spolu delší dobu.

Dobře, tak to udělám.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama