Hypotonie a problémy s kousáním

102
6.5.20 14:36

Hypotonie a problemy s kousanim

Ahoj holky, moc prosim o radu. Dcera ma hypotonii, centralni hypotonicky syndrom. Zacala chodit v 16 mesicich, vlastne v 15, narodila se o 1 mesic drive. Cvicila jsem s ni Vojtovku. Mame problem s kousanim. Ona sni treba pul krajice chleba na kousky, ale za 30 min. Ted je ji 17 mesicu, s odectem 16 mesicu. Nemate prosim zkusenost? I s reci to u ni neni zadna slava. Rika mama, tata a par zviratek. Jinak nic. Mel nekdo zkusenost a jak to dopadlo? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2995
6.5.20 14:41

@xtrnj202 na mluveni ma jeste cas, ale zkus kontaktoval logopedku. Na poslednim sezeni jsme se mijeli s miminkem. Logopedka rikala, ze ma problemy s kousanim ;) Syn, hypotonik, take nezvladal kousat. Desne dlouho jsem mu vse mixovala. Maso nebyl schopen rozkousat vubec. Kdybych vedela, ze se to da resit, urcite bych s nim nekam chodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
6.5.20 15:24
@luci.no píše:
@xtrnj202 na mluveni ma jeste cas, ale zkus kontaktoval logopedku. Na poslednim sezeni jsme se mijeli s miminkem. Logopedka rikala, ze ma problemy s kousanim ;) Syn, hypotonik, take nezvladal kousat. Desne dlouho jsem mu vse mixovala. Maso nebyl schopen rozkousat vubec. Kdybych vedela, ze se to da resit, urcite bych s nim nekam chodila.

Mockrat dekuji a prosim vedela se pricina hypotonie u syna?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
6.5.20 16:43

@xtrnj202 pricinu jsem nezjistovala. Casem jsem se dozvedela, ze to muze zpusobovat magnezium, ktere jsem brala temer cele tehotenstvi. Ale co je na tom pravdy netusim :nevim: Hur mluvil, nebylo mu rozumet, ale vse dohnal. Ted je mu cerstvych 6 a trenuje R a Ř. Zbytek uz umi. Oproti vrstevnikum je stale neohrabany a nemotorny, ale snazi se a zlepsuje se :palec: My ho tedy i pres jeho protesty ke sportu vedeme. Nevydrzi sice dlouho, rychleji se unavi, ale i v Sokole cvicitelka rikala, ze se lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
6.5.20 17:40
@luci.no píše:
@xtrnj202 pricinu jsem nezjistovala. Casem jsem se dozvedela, ze to muze zpusobovat magnezium, ktere jsem brala temer cele tehotenstvi. Ale co je na tom pravdy netusim :nevim: Hur mluvil, nebylo mu rozumet, ale vse dohnal. Ted je mu cerstvych 6 a trenuje R a Ř. Zbytek uz umi. Oproti vrstevnikum je stale neohrabany a nemotorny, ale snazi se a zlepsuje se :palec: My ho tedy i pres jeho protesty ke sportu vedeme. Nevydrzi sice dlouho, rychleji se unavi, ale i v Sokole cvicitelka rikala, ze se lepsi.

Moc dekuji jsi hodna a muzu se zeptat, kdy zacal maly mluvit prvni slova?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
6.5.20 18:04

@xtrnj202 to si uz nepamatuji. Vim jen, ze pred 3. narozeninama jsem resila, ze silene patla, neni mu rozumet a ze ma malou aktivni slovni zasobu. Pasivni slovni zasobu mel dobrou, ale slova nepouzival. Tehdy mi bylo receno, ze ma jeste cas. Ted nezavre pusu jak je den dlouhy. I ze spani mluvi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
6.5.20 18:05
@luci.no píše:
@xtrnj202 to si uz nepamatuji. Vim jen, ze pred 3. narozeninama jsem resila, ze silene patla, neni mu rozumet a ze ma malou aktivni slovni zasobu. Pasivni slovni zasobu mel dobrou, ale slova nepouzival. Tehdy mi bylo receno, ze ma jeste cas. Ted nezavre pusu jak je den dlouhy. I ze spani mluvi :mrgreen:

Mockrat dekuji. Prave mala taky rozumi vsemu a slova nepouziva. Rika jen mama, tata a zvuky nekterych zviratek. A logopedie vam pak pomohla? Kdy jste zacali chodit prosim? Jinak je syn ok a spal jako batole dobre?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
6.5.20 18:20

@xtrnj202 na logopedii jsem s nim zacala chodit ve 4,5 letech. Pediatricka mi sice rikala, ze to je brzy, ze nebude spolupracovat, ale myslim, ze jsem dobre udelala. Mehem mesice pred zacatkem logopedie sam zvladnul š, č, ž, takze o tyto hlasky mel mene prace. Ale v tu dobu uz mluvil dost, jen spatne vyslovoval. Po tom 3. roce se opravdu rozmluvil. O spanku mi ani nemluv. Bylo to s nim silene od narozeni az asi do 4 let :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
6.5.20 19:04
@luci.no píše:
@xtrnj202 na logopedii jsem s nim zacala chodit ve 4,5 letech. Pediatricka mi sice rikala, ze to je brzy, ze nebude spolupracovat, ale myslim, ze jsem dobre udelala. Mehem mesice pred zacatkem logopedie sam zvladnul š, č, ž, takze o tyto hlasky mel mene prace. Ale v tu dobu uz mluvil dost, jen spatne vyslovoval. Po tom 3. roce se opravdu rozmluvil. O spanku mi ani nemluv. Bylo to s nim silene od narozeni az asi do 4 let :zed:

Moc dekuji, ja jsem z ni fakt uz uplne vyrizena. Vsude rozleva vodu z pitka, taky ti to delal? Budi se 6× za noc nekdy vic. A kdy prosim to kousani bylo uplne ok pak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
6.5.20 19:34

@xtrnj202 dej ji cas, bude lepe :hug: Jist vsechno vcetne vsech druhu masa zvladnul tak v 5 letech. Hovezi mu delalo bohuzel problem dlouho. Mladsi syn je uplny opak, ten pusu nezavre od 2 let, od 2,5 mluvi v souvetich a vsichni mu rozumi (neumi vyslovit par hlasek jako vetsina deti), rozkouse vsechno bez problemu, spal lepe od miminka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
6.5.20 19:43
@luci.no píše:
@xtrnj202 dej ji cas, bude lepe :hug: Jist vsechno vcetne vsech druhu masa zvladnul tak v 5 letech. Hovezi mu delalo bohuzel problem dlouho. Mladsi syn je uplny opak, ten pusu nezavre od 2 let, od 2,5 mluvi v souvetich a vsichni mu rozumi (neumi vyslovit par hlasek jako vetsina deti), rozkouse vsechno bez problemu, spal lepe od miminka ;)

Moc dekuju :hug: Tak to je prima dostala jsi druheho syna za odmenu ♡ Jinak s tim magnezkem jsem taky neco cetla. Pises, ze syn mluvil od 2 let. Do tech dvou let prosim jak vypadala rec, myslim u syna bez hypotonie, polud si pamatujes. V 17 mesicich rikal co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
6.5.20 19:45
@luci.no píše:
@xtrnj202 dej ji cas, bude lepe :hug: Jist vsechno vcetne vsech druhu masa zvladnul tak v 5 letech. Hovezi mu delalo bohuzel problem dlouho. Mladsi syn je uplny opak, ten pusu nezavre od 2 let, od 2,5 mluvi v souvetich a vsichni mu rozumi (neumi vyslovit par hlasek jako vetsina deti), rozkouse vsechno bez problemu, spal lepe od miminka ;)

Jsi moc hodna, dekuju za podporu. Ja se bojim mit druhe dite uz. Jak mas deti od sebe prosim?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2995
6.5.20 20:28

@xtrnj202 kluci jsou od sebe 3 roky a do mesice budeme mit dalsiho clena rodiny :mrgreen: Moc si to nepamatuju, ale v roce a pul temer nemluvil. Jen par zakladnich slovicek maximalne zvladnul. Kolem toho druheho roku se rozjizdel a docela velkou rychlosti na muj vkus :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
6.5.20 21:53
@luci.no píše:
@xtrnj202 kluci jsou od sebe 3 roky a do mesice budeme mit dalsiho clena rodiny :mrgreen: Moc si to nepamatuju, ale v roce a pul temer nemluvil. Jen par zakladnich slovicek maximalne zvladnul. Kolem toho druheho roku se rozjizdel a docela velkou rychlosti na muj vkus :lol:

Tak ty jsi drak! Moc moc gratuluji a preji hodne zdravicka :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102
6.5.20 21:57
@luci.no píše:
@xtrnj202 kluci jsou od sebe 3 roky a do mesice budeme mit dalsiho clena rodiny :mrgreen: Moc si to nepamatuju, ale v roce a pul temer nemluvil. Jen par zakladnich slovicek maximalne zvladnul. Kolem toho druheho roku se rozjizdel a docela velkou rychlosti na muj vkus :lol:

Jeste jen prosim mala ma ted krmici obdobi v tech 17 mesicich krmi vse krmi i kocku v knizce a zviratka v knizce. Taky to kluci delali ze by krmili obrazky v knizce? Neni to divny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat