Výslovnost u dvouletého dítěte

Anonymní
4.5.20 13:45

Výslovnost u dvouletého ditete

Holky mám dotaz, syn má přesně 26 mesicu. Je normální, že neumí vyslovit písmenka - c, s,l, č, š, ž? Mluví potom hrozně divne a kvůli tomuto mu okolí někdy nerozumí. Starší syn to uměl dávno před 2.rokem normálně, mluvil hned hezky, srozumitelne. Mladší mluví ve větách i o 5 slovech, povypravi i kratší pohádku, ale prostě nevyslovuje dobře. Třeba řekne - já ti papat kajiju (já chci papat kasičku), nebo Baon je juty(balón je žlutý), máma tětě váky katatem (máma cese vlásky kartáčem). Má jinak obrovskou slovní zásobu, pozná barvy, základní tvary, sem tam napocita do 10. Ale ta výslovnost je šílena. Já mu Teda rozumím, ale babičky mají občas problém, nebo okolí. Nechci, aby si to zafixoval nějak a pak byl problém ho to odnaučit. Je to normální, nebo se to musí řešit logopedii?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2506
4.5.20 13:48

Ne, je to normální. Opakujte mu to správně, můžete zkoušet cvičit (třeba volat na kočičku či či).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18136
4.5.20 13:49

Jo, je to normální. Na logopedii tě označí za hysterickou matku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2698
4.5.20 13:50

8o Můj syn nemluví vůbec a má 22M…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 13:51

@Cuddy já práce nevím, jak to chodí. Tchyně mi říkala, že vnuk její kamarádky chodí ve 2 letech na logo. Taky jsem o tom nikdy neslyšela. Vím, že se to řeší od 3 let. Tak mě to zmatlo. Jak kdyby mi dala najevo, že bychon měli taky :?

• Nahlásit
  • Citovat
486
4.5.20 13:51

Tebou vyjmenované hlásky (kromě L) právě trénuje na logopedii naše skoro pětiletá :lol:

Měla jsi nějaké neobvykle zdatné první dítě, tak máš posunutá měřítka, neřeš to. I kdyby nemluvil vůbec, jako vůbec, tak to nikdo nebude řešit před třetím rokem (leda by ani nerozuměl).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
650
4.5.20 13:53

Je to normální..dceri bude 3,5let a dělá ji problém L..ve slově ho řekne, ale jakmile je na začátku, tak většinou řekne H.. třeba Henka, místo Lenka..Ale cvicime a ne to lepší…A jiná písmenka taky někdy řekne špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
4.5.20 13:53
@Anonymní píše:
@Cuddy já práce nevím, jak to chodí. Tchyně mi říkala, že vnuk její kamarádky chodí ve 2 letech na logo. Taky jsem o tom nikdy neslyšela. Vím, že se to řeší od 3 let. Tak mě to zmatlo. Jak kdyby mi dala najevo, že bychon měli taky :?

Jestli chodí ce dvou letech na logo, tak pravděpodobně nejen nemluví vůbec, ale dost možná ani nerozumí. Určitě ve dvou letech neřeší výslovnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13981
4.5.20 13:55

Prosim te, uplne v klidu. Ta nase treba rikala jogurtu „ok“ 8o :nevim:. Ted ho nejakou dobu nejedla a najednou prisla a ze chce jogurt a krasne to rekla. Ale jsou ji tri! :mrgreen: Kdo si pocka…
Hlavne se nenechat vtahnout do jeji reci a ty to rikej spravne. Ja se obcas pristihnu, ze ji chci neco rict tou jeji hatmatilkou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7495
4.5.20 13:58

V tomhle veku je to uplne normalni. Naopak je sikovny, ze sklada nekolikaslovne vety. Oba mi synove zacali v tomto veku teprve spojovat slova. Prvni syn se pak rozjet tak rychle, ze ve 2,5 mluvil v souvetich s perfektni vyslovnosti (krome ‚ř‘, to zvladl tesne pred 3. narozeninami). Druhy syn ve 26 mesicich spojil sva prvni dve slova a rekl ‚hony kuk‘ = hodny kluk. U nej to slo trochu pomaleji, nicmene kolem 3 let uz taky mluvil celkem obstojne, of 3,5 jsme pilovali drobne logopedicke nedostatky a nedlouho po 4. narozeninach zvladl ‚r‘ a ‚ř‘. Mluvi v souvetich, gramaticky spravne a lepe, nez vetsina vrstevniku. Myslim, ze jsi na syna moc narocna. Jsou deti, kterym to jde rychleji a lepe, nektere potrebuji vic casu, ale tvuj syn je porad spis mezi temi sikovnejsimi, rekla bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 14:04

@Platanka ano mám pocit, že říkala, že ten kluk vydává jen nějaké zvuky. Když jsem jí řekla, ze logo se resi od 3 let, tak řekla že ne, že on tam chodí už od 2. @Lenka_Hal práve to dělám, když řekne vetu, hned ji zopakuji správně.
@Platanka já ani nevím, mne to přišlo asi normální, spíš jsem měla pocit, že děti v okolí mluvily i dřív. Starší nemluvil téměř do 22 měs., pak během týdne přímo ve větách krásně, srozumitelne. Asi si to vše ukládal. Knížky nesnášel, trhal je, takže jsme toho moc nenacetly. Mladší knihy miluje, sedí v nich půl dne, ptá se na vse, strašně nasává nové informace, ale ta výslovnost… Je celkově takový jinsi, od dvou let neji dost jídel, pritom jedl vše, ale dlouho nechtěl kousat (taky to může být kvůli tomu) Snad se to brzy doladi..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.5.20 14:05

Nenacetli* :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
7495
4.5.20 14:06
@Cuddy píše:
Jo, je to normální. Na logopedii tě označí za hysterickou matku.

Me oznacili na logopedii za hysterickou, kdyz jsem tam byla s 3,5 letym ditetem, ktere neumelo š č ž r a ř. Pry mluvi na svuj vek v norme a mame prijit za rok. No ja jsem byla jineho nazoru, navic syn mel chut se ucit, tak jsem toho chtela vyuzit a trenovali jsme doma. Ve dvou letech bych ale fakt nevysilovala.

@Anonymní píše:
@Cuddy já práce nevím, jak to chodí. Tchyně mi říkala, že vnuk její kamarádky chodí ve 2 letech na logo. Taky jsem o tom nikdy neslyšela. Vím, že se to řeší od 3 let. Tak mě to zmatlo. Jak kdyby mi dala najevo, že bychon měli taky :?

Na logo muzou chodit i kojenci, ale je otazka, s cim tam chodi. Kvuli vyslovnosti urcite ne. Muze to byt treba z toho duvodu, ze se narodil s rozstepem, nebo nejakou podobnou vadou, ma problemy s polykanim a podobne.

Příspěvek upraven 04.05.20 v 14:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12493
4.5.20 14:06

To mluví krásně.
Starší syn ti posunul měřítka. Mně nejstarší taky ve dvou letech mluvila plynule, neuměla jen r a ř.
U prostřední jsme měli radost, že ji rozumíme my a babička. Mluvila podobně jako ten váš.
No a u třetí jsme měli radost, že začala spojovat slova :mrgreen:
Každý má vlastní tempo.
Spousta dětí se rozmluví až ve školce. Logopedii bych začala řešit nejdřív ve 4

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.5.20 14:08

@Hoa Mai děkuji moc :kytka: on začal spojovat kousek před 2.narozeninama, vidím malinko posun, ale bude to asi na dyl. Starší ve 3 už uměl R, tak mi to asi přijde divné.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama