I. screening Motol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anci.kolarova
Povídálka 43 příspěvků 18.09.18 14:07
I. screening Motol

Ahoj,
včera jsme byli na kontrole. Už máme i :srdce:
Jsem dnes 7+4tt. Na konci října jdeme na I. screening do Motola.
Chci se zeptat jestli mate nějaké zkušenosti se screeningem v Motole. Kolik se platí za fotku z Utz nebo za to ze bych chtěla vědět pohlaví mimča? A jak to probíhá. Az tam půjdu budu 12+2tt. 8) :hug:

Přečtěte si článek: Jak probíhá screening v prvním trimestru?

Reakce:
Micaella22
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 18.09.18 14:56

Je to hrazeny pojistovnou, musis mit zadanku od sveho gyn, fotka stoji vsude cca 100,– pohlavi se te zeptaji zda chces vedet, hlavne otazka jak moc bude videt. Muzes si vzit i doprovod

Anci.kolarova
Povídálka 43 příspěvků 18.09.18 15:11

@Micaella22
Ja bych to mela hrazené pojišťovnou i tak, protože mám v rodině případ downova syndromu
Ja u svého gynekologa neplatim za fotku nic - žádanku už mám od vcera

Zkai
Ukecaná baba ;) 1681 příspěvků 43 inzerátů 18.09.18 21:43

Chodila jsem tam na utz a genetiku. Vyšetření rychlovka, čekání dlouhé. Na utz čekání cca půl hodina, ale celkem fajn čekárna i s toaletou, nemusíš dřepět na chodbě a pacienty volají rozhlasem. Samotná kontrola deset minut vč svlečení. U mne pohlaví nebylo vidět, až na druhém screeningu. Za fotku stovka. Obrázek stejně kvality jako u mého gynekologa s pravěkou výbavou. Dá se to, ale do práce jsem se vrátila později, než jsem nahlásila. Chodila jsem tedy zároveň i na tu genetiku, tak jsem to mela vždy tak na tři hodiny. Mě vadilo jen parkování, měla jsem jezdit sockou, ale to bych si musela vzít volno celý den.

KlaraVi
Povídálka 25 příspěvků 20.09.18 17:50

Ahoj holky, já tam byla dnes a zkušenost otřes. Pan doktor nepříjemný, stěžoval si, že se dítě pořád hýbe, že nemůže nic změřit, za 15 minut vše hotovo. Můžu to porovnat s Bulovkou, kde jsem byla při prvním a obrovský rozdíl. Tam všude obrazovky, vše mi ukazovali. Tenhle pan Dr na mě ani neotočil obrazovku. Ještě mi sdělil, že je jedna hodnota hraniční. Co mě nejvíc naštvalo bylo, že mi dnes brali krev, takže výsledky screeningu budou za 14 dní. To byla moje chyba, neuvědomila jsem si, že jsem s prvním byla na odběrech 14 dní dříve. Měli jsme jet za týden na dovolenou, tak nepojedeme nikam. Očekávala jsem, že dnes dostanu kompletní výsledky a budu vědět, zda je miminko v pořádku nakonec to bude 14 dní stresu. Ještě jsem se narychlo objednala na pondělí do Gennetu jen na ultrazvuk, aby miminko zkoukli tam, jsem zvědavá, jaká bude zkušenost tam.

Helca83
Kecalka 354 příspěvků 26.09.18 14:37

A víš, který doktor to byl? Já si vloni vydupala druhý, konziliární screening právě v Motole (kvůli VVV mého bratra), potkali jsme MUDR. Matěchu, byl pečlivý - nebylo to teda takové jako u mé obvodní gynekoložky, kde jsem dostávala fotku pravidelně na každé kontrole… tady jsme si fotku tisknout ani nenechávali a vůbec se nevyjádřil k pohlaví (ale my se ani neptali, věděli jsme, co čekáme, šli jsme tam kvůli VVV v obličeji), ale mohl tam se mnou být manžel, vše zkoumal velmi pečlivě, ani jsme nijak extra dlouho nečekali. Když mimino spalo a potřebovali vidět pohyb, poslali mě chodit na 5 minut po schodech, pak jsem se vrátila, a dokončili jsme to, za mě prima. Možná co doktor, to jiná zkušenost…

Anci.kolarova
Povídálka 43 příspěvků 17.10.18 15:10

a jaký UTZ Vám na screeningu dělali? vnitřní nebo přes břicho? :)

Helca83
Kecalka 354 příspěvků 17.10.18 19:48

Myslím ze v tehu se děla jen přes břicho, pokud není nějaká komplikace.

Anci.kolarova
Povídálka 43 příspěvků 18.10.18 11:29

@Helca83
Na začátku těhu se dělá vnitřní, protože pres břicho to nemusí byt pořádně vidět a také vnitřním ultrazvukem kontrolují děložní čípek

Helca83
Kecalka 354 příspěvků 18.10.18 15:41

@Anci.kolarova Mne moje MUDr dělala od začátku jenom břišní a však jsem psala, pokud není nějaká komplikace. Hodně doktoru začátky ani nechce řešit a čekají až je vidět :srdce: :mavam:

Anci.kolarova
Povídálka 43 příspěvků 18.10.18 16:24

@Helca83 ja byla na Utz ve 4tt na potvrzení
Pak 7tt a 9tt spolu s odběrem krve a ted v pondělí budu 13tt a to jdu na screening.
Je fakt ze ja cca 6 měsíců zpátky prodělala samovolný potrat.
Ja právě jestli na screeningu dělají ten či ten a kolik tam stoji fotka

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >