Reklama

Jsem ve 20. týdnu těhotenství. V kolikátém jsem měsíci?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 12:59
V kolikátim sem měsíci

Ahoj holky možná mám blbej dotas ale v kolikátim sem měsíci jsem 20tt to snad budu začínat 6 měsíc že? :)

Reklama

Reakce:

natyber
Kelišová 6028 příspěvků 18.09.18 13:04

Jeden měsíc má 4 týdny ;)

Fíková
Kelišová 5387 příspěvků 18.09.18 13:06

To ne, jsi zhruba v půlce pátého.

Lucinka08
Stálice 61 příspěvků 18.09.18 13:18

21 - 24 tt je šestý měsíc. Takže podle mě jsi v pátém měsíci.

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 18.09.18 13:19
;)

Ennny
Ukecaná baba ;) 1425 příspěvků 18.09.18 13:19

Edit chyba jsi v polovině 5

hani28
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 18.09.18 13:25

Pokud myslis klasicke kalendarni mesice, kterych je 9, tak tabulka vyse, jsi v polovine 5. Ale lunarnich mesicu je 10, tedy tech ‚ctyr tydennich‘, tedy ukonceny 20tt by byl ukonceny 5.mesic a zacinas 6 (zacatkem 21tt). Takze oboji je spravne..

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 18.09.18 13:29
@hani28 píše:
Pokud myslis klasicke kalendarni mesice, kterych je 9, tak tabulka vyse, jsi v polovine 5. Ale lunarnich mesicu je 10, tedy tech ‚ctyr tydennich‘, tedy ukonceny 20tt by byl ukonceny 5.mesic a zacinas 6 (zacatkem 21tt). Takze oboji je spravne..

Přesně tak, jen neznalým lidem se někdy těžko vysvětluje, že ženská je těhotná vlastně deset měsíců, takže já jsem na dotazy: “A v kolikátém jsi měsíci?” odpovídala dle této tabulky.

Celina
Závislačka 3061 příspěvků 18.09.18 14:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky možná mám blbej dotas ale v kolikátim sem měsíci jsem 20tt to snad budu začínat 6 měsíc že? :)

teda těch hrubek v jedné větě, styď se

hani28
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 18.09.18 15:41
@Kalukap píše:
Přesně tak, jen neznalým lidem se někdy těžko vysvětluje, že ženská je těhotná vlastně deset měsíců, takže já jsem na dotazy: “A v kolikátém jsi měsíci?” odpovídala dle této tabulky.

Ono je to podobne, kdyz ma clovek novorozene, zpocatku lidem rikas vek v tydnech, ale po urcite dobe uz to lidi mate a ptaji se na mesice, a ted spocti to rychle na kalendarni mesice, ty lunarni jsou pro lidi jednodussi, vetsina si neuvedomuje ten rozdil, berou to tak ze mesic = 4 tydny, pritom to je nepresne.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >