Jsem ve 20. týdnu těhotenství. V kolikátém jsem měsíci?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 12:59
V kolikátim sem měsíci

Ahoj holky možná mám blbej dotas ale v kolikátim sem měsíci jsem 20tt to snad budu začínat 6 měsíc že? :)

Reakce:
natyber
Kelišová 6033 příspěvků 18.09.18 13:04

Jeden měsíc má 4 týdny ;)

Fíková
Kelišová 5487 příspěvků 18.09.18 13:06

To ne, jsi zhruba v půlce pátého.

Lucinka08
Stálice 77 příspěvků 2 inzeráty 18.09.18 13:18

21 - 24 tt je šestý měsíc. Takže podle mě jsi v pátém měsíci.

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1583 příspěvků 18.09.18 13:19
;)
Ennny
Ukecaná baba ;) 1813 příspěvků 18.09.18 13:19

Edit chyba jsi v polovině 5

hani28
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 18.09.18 13:25

Pokud myslis klasicke kalendarni mesice, kterych je 9, tak tabulka vyse, jsi v polovine 5. Ale lunarnich mesicu je 10, tedy tech ‚ctyr tydennich‘, tedy ukonceny 20tt by byl ukonceny 5.mesic a zacinas 6 (zacatkem 21tt). Takze oboji je spravne..

Kalukap
Ukecaná baba ;) 1583 příspěvků 18.09.18 13:29
@hani28 píše:
Pokud myslis klasicke kalendarni mesice, kterych je 9, tak tabulka vyse, jsi v polovine 5. Ale lunarnich mesicu je 10, tedy tech ‚ctyr tydennich‘, tedy ukonceny 20tt by byl ukonceny 5.mesic a zacinas 6 (zacatkem 21tt). Takze oboji je spravne..

Přesně tak, jen neznalým lidem se někdy těžko vysvětluje, že ženská je těhotná vlastně deset měsíců, takže já jsem na dotazy: “A v kolikátém jsi měsíci?” odpovídala dle této tabulky.

Celina
Závislačka 3598 příspěvků 18.09.18 14:53
@Anonymní píše:
Ahoj holky možná mám blbej dotas ale v kolikátim sem měsíci jsem 20tt to snad budu začínat 6 měsíc že? :)

teda těch hrubek v jedné větě, styď se

hani28
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 18.09.18 15:41
@Kalukap píše:
Přesně tak, jen neznalým lidem se někdy těžko vysvětluje, že ženská je těhotná vlastně deset měsíců, takže já jsem na dotazy: “A v kolikátém jsi měsíci?” odpovídala dle této tabulky.

Ono je to podobne, kdyz ma clovek novorozene, zpocatku lidem rikas vek v tydnech, ale po urcite dobe uz to lidi mate a ptaji se na mesice, a ted spocti to rychle na kalendarni mesice, ty lunarni jsou pro lidi jednodussi, vetsina si neuvedomuje ten rozdil, berou to tak ze mesic = 4 tydny, pritom to je nepresne.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >