Ideální vztah

628
11.5.17 07:19

Idealni vztah

Ahoj maminky, tak si tady procitam ruzne diskuze a hodne i ty vztahove a kolikrat se nestacim divit v jakem vztahu lide jsou a chteji pokracovat i pres nespokojenost :( je pravdou, ze ja sama jsem takovej prvni vazny vztah (vzhledem k tomu, ze mi je 21 jsem mela nebo mam ted vztah druhy) mela… Me tehdy bylo necelych 16 a jemu 26, na pohled sympaticky, vypracovany chlap (sen kazde mlade holky), postupem casu se zacal menit nebo spise zacalo vyplouvat to jeho spatne na povrch a zacala jsem to videt i ja jako zamilovana, nehlede na to, ze mi to vsichni rikali… Po 3,5 letech jsem to uz nezvladala a ukoncila, nekonecne podvadeni, tahani penez ze me, reseni jeho problemu a nakonec jsem skoncila zadluzena i ja :/. Kratce po rozchodu jsem potkala sveho nynejsiho partnera (ja nyni 21, on 34), kterej je sto a jedna a ja jsem neskutecne spokojena. Jsme spolu sice jen necele 2 roky zatim, ale je to clovek pracujici, udelal by a dela pro me prvni posledni tak jako ja pro nej, bydlime spolu, travime spolu veskere volne chvile - at uz vylety, prochazky, kina, drive nejaka diskoteka nebo jen tak se valime u televize, blbneme jako pubertaci - „bijeme se“, lechtame, polstarove valky… (to jsem predtim vubec neznala, on byl porad nekde, ale sam - ted uz chapu proc). Bydlime spolu asi po 2 mesicich nasi znamosti a je to zatim porad super (doufam, ze i zustane), nepohadali jsme se ani jednou, vzdy si vyjdeme vstric nebo se domluvime… Cekame spolu na konci srpna miminko - i kdyz neplanovane, ale uz ted ji oba neskutecne milujeme… Konecne vim, co je to stesti a opravdova laska. Za nic na svete bych ho nevymenila, je mym splnenym snem o dokonalem vztahu. Snad se jednou dockam toho, ze si " nas" - me vezme a budu tou nejstastnejsi zenou pod sluncem… Takze je uplne jedno jestli jste vekove stejne nebo mate odstup, kdyz je clovek ha*zlem tak jim zustane v kazdem veku… Jste na tom nektera podobne, ze jste stastna a ne jen sama smula? Treba se muzeme podelit i o nejake „recepty“ na funkcnost vztahu, zpestreni i kdyz to funguje… Co vy na to? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7629
11.5.17 07:36

@Girls96 no v prvne rade, vztah proveri dite- to vas ceka. 2 roky jsou jeste takovym tim obdobim zamilovanosti, ale zas bydlite spolu, takze zu se znate i pri beznem provozu. Ja mam za sebou 7 let a prijde mi to taky porad stejne, jako na zacatku :mrgreen: Asi stesti na chlapa. A recept :think: "V kuchyni se chovej jako kucharka, v obyvaku jako dama a v loznici jako de. ka;) "
Kdsi jsem to nekde vycetla a moooc se mi to libi, je v tom ta drsna pravda bez kudrlinek :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1877
11.5.17 07:39

Tak o šťastném bezproblémovém vztahu asi nikdo moc nebude zakladat diskuze, proto tady vidíš jen ty problémové, kdy si holky/kluci chtěji pokecat, ukevit si, slyšet jiné názory.

Jinak já mám skvělého parntnera, netroufám si tvrdit, že je to ideální vztah, ale já jsem šťastná a on snad taky.
Ale předešlý vzah byl katastrofa, bohužel jsem to všechno viděla až když se blížil konec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
11.5.17 07:50

Ze začátku je snad každý vztah super. Člověk je zamilovaný a prý to trvá tak dva roky, než ta euforie vyprchá a vidíte bez růžových brýlí. Pak teprve se rozhoduje, co bude. Nejde už vše samo a musí se do vztahu hodně investovat. Zpestření, překvapení i co spolu podniknout nenapadá člověka automaticky, ale musí se snažit. Ale pokud za to ten druhý stojí, tak se snaží dál, i když to vyžaduje víc energie. My už jsme spolu překročili první desetiletku a pořád nás to spolu baví. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1586
11.5.17 07:51

@Girls96
Hezky napsané. Konečně po dlouhé době jsem tady narazila na pozitivní konverzaci.
Za sebe také můžu říct, že jsem se současným přítelem, teď vlastně již manželem, šťastná. Jsne stále zamilovaní. Máme od sebe také větší věkový rozdíl, ale nevidím v tom problém. Většinou tak jednou do týdne jezdíme na celodenní delší výlety se syny. A přes týden zajdeme bez synů na oběd, do kina, procházka, kratší výlet, atd.
Můj recept na funkčnost vztahu je jednoduchý. Musíme si naprosto ve všem věřit (ale ne se nechat tahat za nos, být prostě k sobě ve všem upřímní) a hlavně spolu hodně komunikovat, mluvit o všem. Další věc, kterou ve vztahu považuji za podstatnou, je, že každý musí vědět nějaké své hranice, co tomu druhému vadí, které se nastavili na začátku vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
11.5.17 07:51

@svycarka
Neco podobneho jsem slysela i ja a tim se tak trosku i ridim… Mam v nem a on ve me vsechny v jedne osobe… Kamarada, milence, partnera… Uz mame za sebou trosku i to dite (ne teda nase), ale on ma dve z predesleho vztahu, ktere jsou u nas na vikendy a meli jsme tady asi pul roku meho nevlastniho tehdy 3 leteho brasku (ted ma 4, z otcovy strany) a tady jame asi oba alespon trosku poznali jaci jsme i v tomhle… My jsme byli doma, uvarili mu obed, pritel prisel z prace, napapal se a podnikaly jsme neco aby se malej nenudil, porad jsme nekam jezdili nebo sli treba jen na hriste, kdyz bylo skarede tak hrali hry atd. Aby se ten malej nenudil a hlavne z toho zivota neco mel ( u meho otce to ma slozite), nikdy jsem od nej neslysela ze je unaveny z prace (dela zednicinu) a i kdyz jsem to na nem sama videla a rekla mu at si odpocine ze podnikneme neco sami, tak chtel vzdycky s nama… Malej ho miluje a on maleho taky, stejne jako ja jeho deti a ony me… Dokonce mi rekl, ze kdybych se na to citila a pristoupil ma to muj otec, tak, ze by jsme si ho vzali - ale zatim netusim, protoze jsem prece jen dost mlada a budu mit malou, se kterou to ze zacatku bude asi tezsi nez se vse poradne naucim… Ale je samozrejme rozdil mit sve a od malinka a uz „vetsi a cizi“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 07:52

Já jsem taky spokojená a souhlasím se svycarkou.
Přesně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5844
11.5.17 07:53

Ty jsi tak krásně sluníčková. :lol: Moc ti to přeju. :kytka: ;)
Ano, ale až dítě prověří vztah. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
11.5.17 07:57

@novomamča
Presne tak, uprimnost a duvera hraje nejvetwi roli a podle me je to zaklad pekneho vztahu. samozrejme k tomu patri i nejake ty pomyslne hranice, ktere si treba nastavime i spolecne. Tak jako on jezdi s klukama na 3 denni festivaly, tak ja si muzu s holkama vyrazit taky. Ted uz nam to teda skoncilo, nebo me urcite, jemu jsem rekla, ze si muze jezdit dal, ale aby alespon pristi rok v srpnu nejel - treba uz to bude v pohode a pojede :) sam mi rekl, ze uz asi jezdit nebude, ze uz prece musi bejt v nekterych vecech rozumny a at si na to kolegove rikaji co chteji… Vse je o duvere, toleranci a komunikaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
11.5.17 08:00

@Girls96 :kytka: preju vam hodne stesti. Je pekne cist, ze se deti rodi i do peknych, fungujicich vztahu. Drzim pesti :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2858
11.5.17 08:02

Já jsem s mužem 8 let a je to v klidu, ty 2-3 roky jsme taky fungovali bez hádky (i když jsme spolu nebydleli, byli jsme na VŠ), teď už občas nějaký ten mráček je, někdy z něj i zaprší :lol: ale to je život. Prcka čekáme v červenci, ale myslím si, že to bude fajn. Měli jsme to hodně nasekané na sobě - stěhování za prací, za rok koupě bytu a vyřizování hypotéky, mezi tím svatba, hledání auta a teď těhotenství spolu s rekonstrukcí bytu. Všechno během toho roku. Takže občas řvaní, občas tichá domácnost :) Až se dodělá byt a narodí se malá, doufám, že to bude míň hektické, už proto, že bych ráda zůstala částečně zapojená v zaměstnání. I muž mi to schvaluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
11.5.17 08:03

@Quarta
Presne o tom to je, kdyz oba chteji, tak to pujde i po 20 letech. Jeho ex byla vekove s nim a podle jeho pribuzenstva jsem sto a jedna… Slecna nechodila do prace, cele dny byla doma a nebyla mu schopna ani uvarit, uklidit, uvarit detem teple jidlo, vse delal az on kdyz prisel z prace (vim to od nej ale i jeho rodiny). Me prijde jako samozrejmost, ze ksyz jsem doma a chlap v praci tak udelam domaci prace a uvarim obed… Takle jsem to delala i kdyz jsem doma nebyla a chodila do skoly a na brigady - kdo byl doma driv ten uvaril..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
11.5.17 08:04

Po dvou letech je to skoro vždy pěkné. Držím palce, ať je to stejné i po třeba dvaceti :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4265
11.5.17 08:05
@svycarka píše:
@Girls96 no v prvne rade, vztah proveri dite- to vas ceka. 2 roky jsou jeste takovym tim obdobim zamilovanosti, ale zas bydlite spolu, takze zu se znate i pri beznem provozu. Ja mam za sebou 7 let a prijde mi to taky porad stejne, jako na zacatku :mrgreen: Asi stesti na chlapa. A recept :think: "V kuchyni se chovej jako kucharka, v obyvaku jako dama a v loznici jako de. ka;) "
Kdsi jsem to nekde vycetla a moooc se mi to libi, je v tom ta drsna pravda bez kudrlinek :mrgreen:

Varianta 3D: V kuchyni dříč, ve společnosti dáma a v posteli d.vka. Pozor, aby se to nepřehodilo - v kuchyni dáma, ve společnosti d.vka a v posteli dříč.
Odkdy je d.vka vulgarismus? :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
11.5.17 08:06

@luccifera
My cekame v srpnu :) zatim se taky jeste tak nejak dodelava postupne byt atd, takze te celkem chapu… My jsme meli tu moznost jit spolu bydlet tak jsme si rekli, ze toho pujdeme a alespon „hned“ budeme vedet jaky ten druhy je a podle toho se uvidi jestli spolu budeme nebo ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama