Problémy se čtyřletou dcerou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
denunka
Povídálka 14 příspěvků 11.10.14 22:22
ignorace.uteky.smrt 4 létě dite

Dcera 4.5 roku poslední měsíce nezvladatelna. Klasicke pokyny jako je uklid si hračky, vyčistí si zuby, půjdeš už spát absolutne ignoruje. Konci to vzdy brekem, kdy si bali svuj kufřík a chce odejít z domova. Sceny jsou na denním pořádku několikrát za den. Domlouvani, vysvětlování, pevne objeti, ignorace nepomáhá az bohužel výprask. Dnes při večerním nechtěni jít spát nám řekla že už chce umřít, ze ji to už na tomhle světe nebavi. Neustale nám říkají, že ji nemáme radi a jen její bratra 18 měsíců. Jsme už zoufali

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 11.10.14 22:24

A co na to říká její dětský psycholog?

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 11.10.14 22:26

To že 4 leté dítě chce odcházet z domova, a mluví o smrti, mi teda přijde strašný, to bych neřešila na emiminu, ale s odborníkem. výprasky bych to neřešila, to se pak nedivím, že se necítí milovaná, pokud několikrát denně pomůže výprask :|

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19560 příspěvků 11.10.14 22:27

@denunka V jaké příležitosti se malá setkala s balením kufříku a odchodem z domova? To ze své hlav nemá.

kitty123
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 11.10.14 22:31

Noo 8o tak vyprask se mi nezda jako dobre reseni, kdyz ma dcera ocividne pocit ze je nemilovana :nevim: urcite bych navstivila nejakeho terapeuta, psychologa. drzim palce

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33575 příspěvků 11.10.14 22:31

Úlet, sobota, nuda

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 11.10.14 22:32
@denunka píše:
Dnes při večerním nechtěni jít spát nám řekla že už chce umřít, ze ji to už na tomhle světe nebavi.

TOTO nemá ze své hlavy - tohohle 4,5 leté dítě není schopno, takovéto úvahy se všemi důsledky.

Buď si vymýšlíš nesmysly a úmyslně provokuješ - nebo nedokážeš správně interpretovat to, co Ti Tvoje dcera skutečně říká.

Jinak řečeno - co na to říká TVŮJ psycholog, s nímž jistě už dávno konzultuješ neobvyklé chování své malé dcery, s níž si zjevně už delší dobu nevíš rady?

denunka
Povídálka 14 příspěvků 11.10.14 22:33

Jsme bohužel objednání az začátkem listopadu.ted posledních 14dnu je to horší. My ji nedáváme na zadek porad. proboha je to naše dcera kterou milujeme.Jsem z toho hotova chtěla jsem nějakou útěchu na duši ze to bude dobrý že opravdu jen hodně žárlí a tímhle si vynucuje pozornost

lasička1
Echt Kelišová 8195 příspěvků 11.10.14 22:34

Dotaz je hodně zvláštní-tak malé dítě nechápe slovo smrt, co to je, co si za tím představit…natož aby řeklo, že ho to na světě nebaví.
Vždyť v tomto věku se často řeší, jak jim vysvětlit smrt blízkého člověka, když oni nejsou schopný pochopit smrtelnost.
Vy, co máte doma čtyřleté děti-máte pocit, že by použily smysluplně větu, že už je to na světě nebaví a chtějí to vyřešit tím, že by umřely?

soanpe
Závislačka 3138 příspěvků 11.10.14 22:34

Takto jednat moje dcera, tak hledam odbornou pomoc. Desi me veta, ze ji to na svete nebavi. Takhle stare deti podle me nejsou schopny rozeznat rozdil mezi „timto“ a „onom“ svete.

lasička1
Echt Kelišová 8195 příspěvků 11.10.14 22:35

Jediné vysvětlení situace je, že to dcera někde slyšela, nerozumí tomu, doma to zopakovala…a když viděla reakci rodičů, tak to opakuje dál. Ale bez nějakého úmyslu.

denunka
Povídálka 14 příspěvků 11.10.14 22:35

Bohužel řekla. Nemám důvod si vymyslet. Myslíte že se dvěma dětmi se jako po večerech nudim

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19560 příspěvků 11.10.14 22:36

@lasička1 Mám doma pětiletou a myslím si, že zakladatelka si buď vymýšlí, nebo že ta holčička podobné hlášky prostě slýchá. Netvrdím, že to říkají zrovna jí, ale prostě to není z hlavy toho dítěte. Ptala jsem se na to, ale zatím žádná odpověď.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 11.10.14 22:37
Nemůžeš dostat útěchu. Pokud je to pravda, tvé dítě je zoufalé, nešťastné a zoufalé, cítí se nemilované. A mlátíte jí. Pokud je pravda to, co popisuješ, je to dítě zoufalejší než zoufalé, dávno jste s ní měli někde pracovat a pomoct jí místo mlácení a ignorace. Je až neuvěřitelné, že čtyřleté dítě vyplodí, že nechce žít. Pokud ano, něco tak alarmujícího jsem dlouho nečetla. Nepotřebuješ útěchu, potřebuješ nakopnout, ne ve smyslu kopnout, otevřít oči, pochopit, že tvoje dítě je nešťastné a sami to evidentně nezvládáte a ta malá potřebuji urychleně pomoct.
@denunka píše:
Jsme bohužel objednání az začátkem listopadu.ted posledních 14dnu je to horší. My ji nedáváme na zadek porad. proboha je to naše dcera kterou milujeme.Jsem z toho hotova chtěla jsem nějakou útěchu na duši ze to bude dobrý že opravdu jen hodně žárlí a tímhle si vynucuje pozornost
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 11.10.14 22:37

Vynucuje si pozornost, to mi přijde u tak malých dětí co mají doma mladší sourozence normální. Možná když jí dáš pocítit lásku a to, že je tvoje milovaná velká holka a klidně může jít spát trochu později, začne se jako velká holka chovat a nebudeš ji muset řezat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

„Odvolání podám, až mi Tereza zaplatí,“ říká právník Terezy

Soudce Šahzád Raza ve středu poslal Terezu Hlůškovou (22) za pašování drog na... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >