Imaginární kamarád

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
petule.novotna
Nováček 1 příspěvek 16.12.17 21:41
Imaginární kamarád

Ahoj mámy :mavam:
mám takový netradiční dotaz. Můj syn si často ve svém pokoji s někým povídá, když si hraje i když tam nikdo není a když se ho ptám s kým se to baví tak mi není schopen přesně odpovědět. Že prý je to kamarád. :nevim: Pro mě je to trošku děsivé. Máte s tím někdo zkušenosti? Případně co mu mám na to říct? :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 2 inzeráty 16.12.17 21:46

Ahoj, kolik je synovi? Já mám tříletýho a ten má fantazii tak bujnou, že se nestačím divit. Pravda, neexistujícího kamaráda nemá, ale pořád máme doma příšery, duchy, sousedy, různý zvířata…vždycky je někde „vidí“, povídá si s nima, chce abych se šla taky podívat apod. Nemyslím si, že by to bylo špatně, prostě fantazíruje, hraje si.

Enmamma
Závislačka 3069 příspěvků 16.12.17 21:47

V určitém věku je to úplně normální. My teď máme v bytě samé díry, semafory a hemží se to tam žralokama a imaginárním psem Alíkem. Jo, a ten s námi chodí i na procházky :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.17 21:48

Dcera má doma „kamarádku“ Terý…
Ukazuje jí hračky, volá na ní. Vypráví mi jak sedí u ní v pokojíku a dokonce jednou přiběhla naštvaná, že ji tahala za tričko. :zed:
Ale teď už pár dní o ní nemluví, tak doufám, že je pryč :lol:
Malé děti to prý dělají částo. Jestli někoho vidí nebo je to jen jejich fantazie nikdo asi nikdy nepřijde. Já doufám v tu fantazii :D
Anonym z důvodu aby si mě zde známý nespojili s mým nickem ;-) Řeším to totiž v rodině dost často ;-)

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 965 příspěvků 16.12.17 21:50

Ja mela jako mala imaginarniho psa. Bylo mi 8 a strasne jsem si prala pejska, nasi nedovolili. Tak jsem si ho aspon predstavovala, vodila ho na imaginarnim voditku, behal se mnou vedle kola, spal se mnou v posteli :palec: vydrzelo mi to asi rok. Odjakziva mam bujnou fantazii, i ted - a podle me je to vyhoda, pracuju v kreativni oblasti. Tvuj syn to ma nejspis podobne :palec:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 16.12.17 21:56

Teda zeny, nekdy je to dost desive! My mame doma casto lva :mrgreen: ale nedavno se dcera zniceho nic podivala doma na strop a rekla ahoj. Ptam se ji komu rikas ahoj a ona “ no tatovi prece, tam ” to me teda docela vydesilo

PenelopaW
Kecalka 429 příspěvků 4 inzeráty 16.12.17 22:00

Eh, já si se svými imaginárními přáteli v duchu povídám ještě dnes :lol:. Ne, přeháním ;). U menšího dítěte bych se tím asi neznepokojovala, ještě nemusí rozlišovat fantazijní a reálný svět. To je tuším jednou ze známek školní zralosti. Pokud už chodí do ZŠ, tak bych přemýšlela, proč si kamaráda vymyslel (může už vědět, že kamarád v reálu není, ale může ho mít jako nějakou kompenzaci, únik apod.). Třeba by pomohl rozhovor o tom, co je kamarád zač, jak se jmenuje, co má rád, jak se seznámili, jak si hrají apod. :)

Pavlahar
Stálice 72 příspěvků 16.12.17 22:00

My máme doma taky snad všechno…dinosaury, psy, kamarády, někdy i všechny dětičky ze školky. A taky je vencime, krmíme, i nehtiky musím všem stříhat..no, někdy je to vtipné, někdy děsivé a velmi často náročné :lol:

PenelopaW
Kecalka 429 příspěvků 4 inzeráty 16.12.17 22:03

Jinak ten náš, když si hraje sám, si u toho nahlas žvaní taky, mění i hlasy, což je skoro jak z filmu s Nicholsonem podle S. Kinga „Shining“ :lol:. Taky nás doma často nutí, abychom povídali jako nejrůznější předměty a hračky (zatím top bylo „Maminko, mluv jako hovínko“), se kterými pak vede dlouhé dialogy. Připadá mi, že rozlišuje, že to mluvíme my, ale i tak člověk nestačí zírat, o čem je schopen se bavit. To už bych radši brala imaginárního kámoše :lol:.

Ale jak jsem psala výše - hrozně záleží na tom, jak je dítě staré, u 15letého by mne to asi znepokojovalo hodně, u 5letého už méně.

veria
Generální žvanilka 23778 příspěvků 1 inzerát 16.12.17 22:06

U nás zase bydlí Smoulove, no… ;)

Tarinka
Echt Kelišová 8224 příspěvků 16.12.17 22:11

Dcera mela ve trech letech dva kamose, jeden se jmenoval Žučo a druhej Fandong :lol: vypravela nam o nich, jeden z nich byl kulatej, chlupatej a mel velke zuby :lol: treba behem hry najednnou zvedla hlavu, podivala.se.ke­.dverim, usmala se a radostne vykrikla, ze prisel žučo :lol: :roll: jeste ze uz jsou pryc, ale dcera ma. fantazii porad vybornou, vymysli pohadky, je citlivejsi

PenelopaW
Kecalka 429 příspěvků 4 inzeráty 16.12.17 22:13

@Tarinka Doufám, že Fandong a Žučo nezůstanou zapomenuti, už kvůli těm úžasným jménům :). Normálka bych jí z toho sepsala knížku k osmnáctinám :).

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 22 inzerátů 16.12.17 22:19

Dcera asi ve dvou letech měla kamarádky Finku a Mětku. Jednou jsem jí nabízela večeři, tak mi řekla, že nechce, že měla guláš od Mětky :mrgreen: Tak to jsem nevěděla, co na to říct… Časem jí to přešlo, ale na tohle nezapomenu :*

lamicina
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 16.12.17 22:26

Tak dcera měla kolem tří let kapesního tatínka Štěpánka. Nosila ho v kapse, proto kapesní, aby mohl všude s ní. Tatínek byl maličkatý a měl maličkatého pejska. Taky se počurával, ale jen maličko a tak se to ztratilo, protože dcera se počurávala taky. Tady bylo přání otcem myšlenky, její táta se o ní v tomhle období zrovna nezajímal, tak jak by potřebovala a tak si vyrobila náhradního. Pak až do první třídy měla Bruna, mluvila s ním, mluvila v množném čísle „já a Bluno“, viděla ho, vytvářela pro něj společenské hry. Pak už měla celou imaginární partu, která se objevovala, když byla nemocná. Bruno se tak nějak koncem první třídy vypařil. Jo a byl krásnej ale nešikovnej, vždycky když se zrovna u nás nevyskytoval, tak protože byl v nemocnici se zlomeninou. Dcerky táta měl koníčka Hrbola do 9 let.

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 16.12.17 23:21

@petule.novotna Známé malá měla takhle imaginární kamarádku a chvilku i kočičku :mrgreen: Byla to sranda.
Já si taky sama se sebou povídám, uklidňuje mě to ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >