Syna nebaví žádný sport, bojí se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
GregoryViolet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 16:00
Syna nebaví žádný sport, bojí se

Ahoj maminky, mám sedmiletého synka, kterého nebaví vůbec, ale vůbec žádné sporty. Manžel chtěl, aby syn chodil na fotbal nebo hokej, ale na úvodních hodinách se syn rozbrečel- jednak tam prý trenér klade dost vysoké požadavky a křičí (což je prý asi normální) a kluci jsou moc divocí a „soutěživí“, nevím jak jinak to říct. On je hodně ustrašený, dost neobratný a děti ve škole se mu v tělocviku smějí, tak nevím, manžel by ho na ten fotbal vozil i se řevem, ale když to se mi nelíbí, aby mu to neublížilo…je hubený jak lunt, takže váhy se nebojím, jen ten pohyb prostě nemá. Rád si kreslí, povídá nebo hraje „na něco“, není žádný rváč, ve škole se hned rozpláče když se něco děje, už mi dvakrát volali abych si pro něj přijela…přitom doma je vše v pořádku, jen manžel ho dost cepuje, ale má ho rád a věnuje se mu…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 13.12.17 16:03

Na sport bych dala manžela, aby se vyřadil tam a vlastnímu dítěti dál svátek. Když už, tak bych zkusila dat do Sokola, kde nikdo po nikom nerve, třeba by ho časem mohl začít bavit nějaký individuální sport, atletika, plavání… Na kolektivní sport a tréninky s trenérem bych vůbec nepomýšlela, podle popisu nemá na to povahu.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 1 inzerát 13.12.17 16:09

Určitě bych ho do sportu nenutila, obzvlášť, když mu přístup trenérů nedělá dobře a pláče. Proč nutně musí dělat sport, psala si, že rád hraje, tak co zkusit nějaký nástroj? Nebo cokoliv jiného, co by ho bavilo. Já takhle byla tlačená do kroužku a dodnes si pamatuju, jak strašně nerada jsem tam chodila. Také máme kluky a plánujeme je dát na fotbal, ale ne nějak na tlak. Když budou chtít radši hrát divadlo, budeme je podporovat. Manžel to přežije, neboj :kytka:

Lenka_Hal
Kelišová 5702 příspěvků 13.12.17 16:10

Treba mu Jen vadi kolektivni sporty, zkus treba turistiku, orientacni beh…neco takoveho.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15545 příspěvků 13.12.17 16:13

Take bych spis pomyslela na individualni sport a jeste bych spis hledala nejaky krouzek nez sportovni oddil, treba nejakou formu nezavodniho plavani, tenisu. Nevim odkud jste, ale pokud z Prahy, tak tady je pretlak deti, tudiz vznikaji tlaky na male deti i u individualnich sportu, jako je treba atletika, coz za meho detstvi nebylo.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15545 příspěvků 13.12.17 16:16

Ale snazila bych se ho v nejakem druhu sportu podporovat, to smani pri telocviku muze napachat dost potizi. A nejvic synovi muz pomuze, kdyz vezmou balon a pujdou ven sami hazet, kopat, ruzne behat apod.

Kacka2
Závislačka 4268 příspěvků 13.12.17 16:18

A je nutne aby delal „zavodne“ nejaky sport? Nestacilo by aspon prozatim aby s vami rekreacne lyzoval, bruslil, jezdil na kole, kolobezce, inlinech, chodil na vylety…Treba se mu casem neco zalibi a bude to chtit delat. A nebo bude proste sportovat jen rekreacne. Kazdy nemuze byt sportovec.

Petra Z
Hvězda diskuse 52179 příspěvků 13.12.17 16:20

Taky mám „nesportovní“ dítě…fotbal, hokej, florbal–to u něj vůbec nepřipadá v úvahu.
A pak byl jednou nábor karate a chodí druhým rokem tam.Ale to chtěl sám, zatím ho to baví
A pak si vybral hasičský kroužek…ten jede letos první rok
Takže v první třídě nic, nenutila jsem ho…pak si sám vybral
Letos–je mu 8 jsme poprvé zkusili brusle :mrgreen: no jak říkám já-je na sport anitalent

Aliik
Echt Kelišová 8344 příspěvků 13.12.17 16:20

Mám velmi introvertní a bojácnou dceru a dělá orientační běh a plave, obojí jí jde celkem slušně. Nevyniká, ale netrápí se a v rámci možností ji to baví ;)

berua13
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 13.12.17 16:21

Můj syn byl přesně takový… Vyzkoušeli jsme několik sportů a nic ho nechytlo…
Není sportovní typ, soutěžení mu nic neříká. Dnes je mu patnáct, nesportuje a svět se nezbořil… Má jiné zájmy…
Když byl menší chodil alespoň na turistický kroužek, aby měl pohyb…

Aliik
Echt Kelišová 8344 příspěvků 13.12.17 16:21

Na kolektivních sportech by trpěla :oops:

Hoa Mai
Kelišová 5792 příspěvků 21 inzerátů 13.12.17 16:27

@GregoryViolet Hokej nebo fotbal pro dítě takové povahy určitě vhodný nebude, stejně tak bych ho nedávala na tenis a podobné sporty, kde na děti kladou velké nároky s vidinou budoucích úspěchů vrcholového sportovce.
Volila bych nějaký individuální sport, který na děti nebudou tak tlačit nebo který je možné provozovat i rekreačně. Mám synovce podobné povahy, hodně citlivý, umělecky nadaný - krásně kreslí a rád fotografuje. Chodí na bojové umění capoeira. Předtím dělal ještě nějaké jiné (něco jako judo nebo karate) a to mu prý taky vyhovovalo, i když ta capoeira se mu líbí víc. Docela tam prý podporují sebevědomí a vzájemný respekt, tak třeba by to vašemu synovi taky pomohlo.

GregoryViolet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 16:28

@Terezxx On si rád hraje třeba na nějaké hrdiny a tak, na nástroj ne, to by ani nechtěl, když jsem se ho ptala…hudebka je pro něj peklo a nebaví ho, i když mu teda docela jde. :) Možná ho pošlu do výtvarky, ale u nás berou až od osmi tak by do jara počkal…
@Cuddy Jsme z vesnice na Moravě a moc možností tady právě není, syn chodí na základku tady, ale na druhý stupeň bude muset dojíždět takže v Brně už by se vyžití jistě našlo…tady je jenom ten fotbal, hokej a gymnastika plus dílničky pro školkové děti…jeho právě to hraní s balónem nebaví, no…
@Kacka2 Nelyžujeme, ale jak nastane jaro, manžel ho na kplo bere a to je v pohodě, to syn nějak zvládá a občas je i rád že jel, ale nechce se mu do toho…on je dost intelektuální dítko, takový kreativní a domácký, ven většinou tak max na zahradu kde si hraje nebo právě jednou týdně na to kolo když je počasí…

GregoryViolet
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 16:33

@Hoa Mai Na druhém stupni nebo až mu bude trochu víc tak určitě, ale za bojovými sporty bude muset dojíždět do Brna a tam ho zatím pouštět nechci a on by tam sám autobusem asi ani nejel…

Loll
Závislačka 2928 příspěvků 13.12.17 16:51

Třeba s mýma dětma na plavání chodí hodně bojácných introvertních dětí a jsou tam v pohodě :) Nikdo je do ničeho nenutí, nemusí se „rvát“ a extrovertní děti je časem mezi sebe vtáhnou, takže fajn pro obě skupiny :) Určitě vynechte kolektivní sporty, jak už tu bylo řečeno, tam se bude váš syn je trápit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >