Infolinka COVID

Anonymní
3.3.21 09:46

Infolinka COVID

Volala jsem na vcera na infolinku COVID 1221.. A prekvapilo me, jak mi nebyli schopni NIC ŘÍCT! Kdyby to byl prvni mesic COVIDU, ale je to rok! Pani me vcera vecer pouze odbyla a rekla at si kdyztak zavolam jeste na nasi hygienickou stanici a ze muzu jit do prace, pokud u nas doma neni nekdo vylozene potvrzen… coz chapu… „jen tak, ze mame podezreni… cela rodina do karanteny nepude - muze to byt i viroza ze…“ jenze dodala, ze cekaci lhuty na testy jsou i 30 dni… Takze… k cemu by nam to asi bylo??? Kdybychom se objednali s koronacem a sli az na testy za 30 dni :roll: :roll:
Ok, muze byt, chapu, ze je toho asi ted hodne…Kazdopadne me to nedalo a volala jsem tedy pro zichr nasi hygienu MS Kraje. Pani nam podala vazne dost info, za coz velice dekuji. A rekla, ze se mame objednat co nejdriv na testovani. Tak ji povidam, ze mi to prijde nesmyslne, pokud to tak dlouho trva, ze to asi delat nebudu a ona proc to rikate (tonem, ze jsem asi vysinuta :mrgreen: ) vzdyt muzete jit jeste dnes DOPOLEDNE! A vazne jsme se zaregistrovali vsichni, vcetne naseho bratra, ktery ma nejvyssi horecky a kvuli kteremu mame podezreni…

A o co mi jde…
Proc mi nejaka pani z Prahy tvrdi takove nesmyslne info?!? Ja mam zitra nastoupit do nove prace, v patek mam neodkladnou zalezitost… A pomalu jsem se srovnavala s tim, ze ackoliv mozna nakazeni jsme (zatim bez priznaku) tak budem muset chodit do prace, protoze 30 dni dovolene fakt nemame a prijde mi to naprosto moralne vuci spolupracovnikum nanejvys nezodpovedne a :think: ohrozujici… A kdybych nezavolal nasi hygiene tak nevim nevim… Takze… Je to asi v kazdem kraji, okrese jine…

Proto tu chci jen sdelit, duverujte ale proverujte a nenechte se podobnymi recmi „jedne pani zmast“…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7495
3.3.21 09:49

He? Řešíte jen to, že vám na státní infolinka řekla, že čekací doba je až 30 dní? Však to je pravda na některých odběrových místech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
3.3.21 09:52

Mě už nepřekvapuje asi nic, státní aparát za mě selhal strašlivým způsobem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27847
3.3.21 09:56
@Cenarius píše:
He? Řešíte jen to, že vám na státní infolinka řekla, že čekací doba je až 30 dní? Však to je pravda na některých odběrových místech.

Kde se čeká 30 dní. To musí být v rámci jednotek. Pokud to propagují jako linku, kde se člověk dozví důležité informace, tak by tam měl dostat relevantní rady. Ne nesmysly o třiceti dnech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7495
3.3.21 10:01

@vokishka jsou místa v Brně, kde se na antigenní testy člověk teďka objednává na konec března. Ale jasné že sežene místo jinde, kde jde druhej den apod. Ale tohle jsou informace dostupné na webu a kdokoliv si je může zjistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
3.3.21 10:02

Máš snad praktického lékaře, který ti antigenní test udělá, případně pošle na pcr ne? Proč bys měla čekat 30 dní a proč si vůbec volala na infolinku?
Já jsem asi natvrdlá, ale nechápu diskuzi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27847
3.3.21 10:04
@Cenarius píše:
@vokishka jsou místa v Brně, kde se na antigenní testy člověk teďka objednává na konec března. Ale jasné že sežene místo jinde, kde jde druhej den apod. Ale tohle jsou informace dostupné na webu a kdokoliv si je může zjistit.

můžeš, ale oni pořád propagují linku jako místo, kde dostaneš všechny informace. Takže měla říct, pohledejte na tom a tom odkazu (já třeba bych musela někde pohledat odkaz na testovací místa kraje), někde může být dlouhá lhůta, podívejte se na víc míst. Ne že jí to řekne takovým stylem, že je v podstatě zbytečné nějaké testy řešit, když stejně musíš čekat měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27847
3.3.21 10:08
@Kolarkaa píše:
Máš snad praktického lékaře, který ti antigenní test udělá, případně pošle na pcr ne? Proč bys měla čekat 30 dní a proč si vůbec volala na infolinku?
Já jsem asi natvrdlá, ale nechápu diskuzi

Tak nebyla si jistá. Oni doma kovid potvrzený nemají, jen podezření. Proč by nemohla zavolat na linku, která má podávat správné informace a je přímo k tomu založená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14173
3.3.21 10:09
@Anonymní píše:
Volala jsem na vcera na infolinku COVID 1221.. A prekvapilo me, jak mi nebyli schopni NIC ŘÍCT! Kdyby to byl prvni mesic COVIDU, ale je to rok! Pani me vcera vecer pouze odbyla a rekla at si kdyztak zavolam jeste na nasi hygienickou stanici a ze muzu jit do prace, pokud u nas doma neni nekdo vylozene potvrzen… coz chapu… „jen tak, ze mame podezreni… cela rodina do karanteny nepude - muze to byt i viroza ze…“ jenze dodala, ze cekaci lhuty na testy jsou i 30 dni… Takze… k cemu by nam to asi bylo??? Kdybychom se objednali s koronacem a sli az na testy za 30 dni :roll: :roll:
Ok, muze byt, chapu, ze je toho asi ted hodne…Kazdopadne me to nedalo a volala jsem tedy pro zichr nasi hygienu MS Kraje. Pani nam podala vazne dost info, za coz velice dekuji. A rekla, ze se mame objednat co nejdriv na testovani. Tak ji povidam, ze mi to prijde nesmyslne, pokud to tak dlouho trva, ze to asi delat nebudu a ona proc to rikate (tonem, ze jsem asi vysinuta :mrgreen: ) vzdyt muzete jit jeste dnes DOPOLEDNE! A vazne jsme se zaregistrovali vsichni, vcetne naseho bratra, ktery ma nejvyssi horecky a kvuli kteremu mame podezreni…

A o co mi jde…
Proc mi nejaka pani z Prahy tvrdi takove nesmyslne info?!? Ja mam zitra nastoupit do nove prace, v patek mam neodkladnou zalezitost… A pomalu jsem se srovnavala s tim, ze ackoliv mozna nakazeni jsme (zatim bez priznaku) tak budem muset chodit do prace, protoze 30 dni dovolene fakt nemame a prijde mi to naprosto moralne vuci spolupracovnikum nanejvys nezodpovedne a :think: ohrozujici… A kdybych nezavolal nasi hygiene tak nevim nevim… Takze… Je to asi v kazdem kraji, okrese jine…

Proto tu chci jen sdelit, duverujte ale proverujte a nenechte se podobnymi recmi „jedne pani zmast“…

A proc to neresite s vasimi praktickymi lekari? Co s tebou asi udela pracovnik infolinky? A ty si neumis sam najit volne testovaci misto alespon na ag test? Aspon ze nadavat umis :nevim:
Zbytecne zalozena diskuse o prdu :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
3.3.21 10:10
@cecetka píše:
A proc to neresite s vasimi praktickymi lekari? Co s tebou asi udela pracovnik infolinky? A ty si neumis sam najit volne testovaci misto alespon na ag test? Aspon ze nadavat umis :nevim:
Zbytecne zalozena diskuse o prdu :zed: :zed: :zed:

tak na to ty infolinky jsou, když se tam člověk nic nedozví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
3.3.21 10:11
@vokishka píše:
Tak nebyla si jistá. Oni doma kovid potvrzený nemají, jen podezření. Proč by nemohla zavolat na linku, která má podávat správné informace a je přímo k tomu založená.

no tak od toho je PL ne? Nevím, jak to chodí jinde - u nás mám podezření na covid, PL mi hned udělá ant test, když mám příznaky, vypíše PCR. Proto se ptám.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
3.3.21 10:17
@Kolarkaa píše:
no tak od toho je PL ne? Nevím, jak to chodí jinde - u nás mám podezření na covid, PL mi hned udělá ant test, když mám příznaky, vypíše PCR. Proto se ptám.. :nevim:

tak i tuhle info mohli přece říct na tý infolince, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14173
@Paola21 píše:
tak na to ty infolinky jsou, když se tam člověk nic nedozví?

Jak nic? Precti si uvodni prispevek znovu. Opravdu NIC? Ja v nem vidim zakladni knformace (ktere snad vi uz v CR kazdy a pta se na ne jen idiot).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27847
@Kolarkaa píše:
no tak od toho je PL ne? Nevím, jak to chodí jinde - u nás mám podezření na covid, PL mi hned udělá ant test, když mám příznaky, vypíše PCR. Proto se ptám.. :nevim:

U nich je podezření na někoho jiného, ne na ni konkrétně. A chtěla prostě vědět, jestli má jít do práce nebo raději ne, na tom nevidím nic špatného. Odpoledne většinou ani obvodní neordinuje. Podstata je v tom, že na lince, která má k tomu účelu sloužit, neporadí, dávají v podstatě nesmyslné informace a pak jí stejně řeknou, volejte na hygienu. Oni mají té hygieně právě ulehčit. To stát do takové linky nemusí cpát prachy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3821
3.3.21 10:19

@vokishka ale vždyť to je jedno. Jestli mám podezření na někoho a bojím se, že bych to teoreticky mohla já dotáhnout do práce, kontaktuji svého PL ohledně antigenního testu pro sebe, nebo ne? :nevim:
Fakt to nechápu a koukám, že nejsem jediná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat