Covid a rizikové skupiny - názor

Anonymní
3.3.21 08:07

Covid a rizikové skupiny názor

Ahoj, zakládám poměrně kontroverzní téma, proto bych chtěla hned na úvod požádat o slušnou diskusi bez urážek.

Zajímal by mě pohled lidí na rizikové skupiny u Covidu a jejich očkování a chráněni. Za rizikové skupiny se berou staří 70+ a nemocní. Musíme je chránit, očkovacích vakcín není dostatek pro všechny. V podstatě to v současné době vypadá, že kvůli rizikovým skupinám děláme veškerá ta drakonicka opatření, děti nechodí do škol, školek, jejich rodiče nepracují, přicházejí o práci. Začínají se očkovat stáří. Nebylo by pro celou společnost lepší, naočkovat nejprve pracující, starší děti a následně až staré a nemocné? (Samozřejmě zdravotníky a ostatní pomáhající profese nejdříve). V posledních dnech umírají i velmi mladé ročníky (minulý týden mi na Covid umřela zdravá kolegyně 85 ročník, matka dvou malých dětí). Sama mám také děti a prarodiče jen od manžela a jsem si na 100% jistá, že oni by se o mě děti po mé smrti neoostarali. Tudíž by děti byly umístěny v dětském domově. Je vážně toto daň, kterou chceme podstupovat?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2436
3.3.21 08:10

Ano, začala bych očkováním učitelů, policistů, řidičů, poté fabriky, lidé produktivního věku. Krutej názor, ale jako první očkovat seniory mi přijde k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14199
3.3.21 08:12

Je tezke urcit, kdo ma byt ockovan prednostne. Vzdycky budou skupiny, kterym se to nebude libit :nevim:
Az bude nekdy v budoucnu dostatek ockovacich latek, bude se moci ockovat kazdy, kdo chce. Ted to zkratka nejde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13647
3.3.21 08:14

Máte pravdu… Já bych nechal vyhrabat obrovský jámy, naházet do nich všechny lidi nad 50, stejně jsou nám jen na obtíž a hned zahrnout… :pankac: :pankac: :pankac: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10654
3.3.21 08:15

Z meho pohledu je na to tezke odpovedet, muj manželé je v rizikove skupine, ma za sebou jednu davku, druhou nestihl, protoze se pro nej nasel darce srdce, je mesic po transplantaci. Byla jsem rada, ze ockovani podstoupi. Mame spolu temer sedmnactiletou dceru a ctyrleteho syna, nevim jak by to dopadlo kdyby koronu dostal, delame vse, aby se tak nestalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16158
3.3.21 08:18

Taky bych ráda, aby se život produktivní části populace vrátil k normálu, ale:
https://ct24.ceskatelevize.cz/…k-vic-zivotu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4617
3.3.21 08:19
@Anonymní píše:
Ahoj, zakládám poměrně kontroverzní téma, proto bych chtěla hned na úvod požádat o slušnou diskusi bez urážek.Zajímal by mě pohled lidí na rizikové skupiny u Covidu a jejich očkování a chráněni. Za rizikové skupiny se berou staří 70+ a nemocní. Musíme je chránit, očkovacích vakcín není dostatek pro všechny. V podstatě to v současné době vypadá, že kvůli rizikovým skupinám děláme veškerá ta drakonicka opatření, děti nechodí do škol, školek, jejich rodiče nepracují, přicházejí o práci. Začínají se očkovat stáří. Nebylo by pro celou společnost lepší, naočkovat nejprve pracující, starší děti a následně až staré a nemocné? (Samozřejmě zdravotníky a ostatní pomáhající profese nejdříve). V posledních dnech umírají i velmi mladé ročníky (minulý týden mi na Covid umřela zdravá kolegyně 85 ročník, matka dvou malých dětí). Sama mám také děti a prarodiče jen od manžela a jsem si na 100% jistá, že oni by se o mě děti po mé smrti neoostarali. Tudíž by děti byly umístěny v dětském domově. Je vážně toto daň, kterou chceme podstupovat?

No hodně těžká otázka..a přiznávám, že bych nechtěla být v kůži toho, kdo o tom bude ofico rozhodovat..Dříve to bylo dost jasné, na koronu umírali v 95% lidé staršího věku, ale nyní je situace jiná a vůbec si netroufám predikovat, kam se to posune ještě dál…nedokážu na to odpovědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33977
3.3.21 08:21

Kolegyně je mi moc líto, upřímnou soustrast :,(

Nelogická očkovací strategie byla už několikrát probíraná tady v diskuzích. Podle mě je to koloběh a bylo by nejlepší očkovat všechny rizikové skupiny všeho věku zároveň. Na to ale není dostatek vakcín, chce to čas.
A ano, chci to podstupovat, protože nejde odizolovat jeden faktor. Dítě chodí do školy, ale má rodiče, kteří někde pracují. Každý má doma někoho rizikového. Vakcína pro děti zatím není schválena a hned tak nebude. A malé děti jsou často bezpriznakoví prenašeči, takže by to stejně tomu seniorovi, se kterým třeba bydlí, mohli donést.
Dokud nebudou vakcíny, bude nejlepší, aby co nejvíc lidí zůstalo doma.

Co se týče dětí, jejich psychicky stav bych opět nesvadela na jeden faktor, zavřené školy a volnočasové aktivity. Myslím si, že je to výsledek celkového ladění v rodině, jaké má názory, hodnoty a postoje a jak na ně covid dopadl fakticky. Není to navždy. Zase bude dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1567
3.3.21 08:22

Vzhledem k tomu, ze se podle statistik nejvic lidi nakazi v praci, tak bych tez zacala ockovanim produktivni tridy, a to tech, co nemuzou mit HO, takze fabriky, prodavacky, zdravotnici, lidi v domovech pro semiory/postizene atd., hasici, policajti, ucitele…seniori se precejen mohou lip izolovat, kdyz nechodi do prace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14199
3.3.21 08:24
@unuděná píše:
Taky bych ráda, aby se život produktivní části populace vrátil k normálu, ale:
https://ct24.ceskatelevize.cz/…k-vic-zivotu

Zajimavy clanek. K zamysleni :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2812
3.3.21 08:28

Duchodci imrvere lezou do obchodu. Chodi tam ti stejni kazdy den. Jsou linky pomoci, kde by jim klidne objednali nakup a poslali domu. Az tam by zaplatili. Pak jen na ostatni nadávají a remcaji. U tech bych se na vakcínu uz vyprdla. Potrebuji ji jinde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13647
3.3.21 08:28
@kalie píše:
Vzhledem k tomu, ze se podle statistik nejvic lidi nakazi v praci, tak bych tez zacala ockovanim produktivni tridy, a to tech, co nemuzou mit HO, takze fabriky, prodavacky, zdravotnici, lidi v domovech pro semiory/postizene atd., hasici, policajti, ucitele…seniori se precejen mohou lip izolovat, kdyz nechodi do prace…

Nevím, jestli jsem produktivní, nebo neproduktivní, je mi skoro 53 a podle některých faktorů bych možná mohl spadat do rizikový skupiny… Na očkování jsem se zaregistroval, když jsem objednával matku /79/, ale nehodlám ho absolvovat, dokud nebude naočkovaná komplet skupina 70+, leda že by moje doktorka měla nějakou navíc, nevyužitou… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19759
3.3.21 08:29

Důvod, proč je potřeba očkovat, je primárně zahlcení nemocnic. Jinak by to bylo vcelku šumák, ale je potřeba předejít kolapsu zdravotnictví, proto se v první řadě očkují ti, co v nemocnicích končí. Zbytkem populace může nákaza proběhnout relativně v pohodě. K čemu nám budou naočkovaní pracující, když nebudou volná lůžka v nemocnicích a přetížená krematoria.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2812
3.3.21 08:30

A hlavne co nam prijde/neprijde fer, je uplne jedno. Nez se naockuji vsichni, co vakcínu chteji tak to je prace na 2 roky timhle stylem a tempem prace. Vcetne bordelu ve vlade, kdy vakcíny jeden maj a druhy uz ne, na dalsi se ceka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.3.21 08:32
@Pears206 píše:
Kolegyně je mi moc líto, upřímnou soustrast :,(

Nelogická očkovací strategie byla už několikrát probíraná tady v diskuzích. Podle mě je to koloběh a bylo by nejlepší očkovat všechny rizikové skupiny všeho věku zároveň. Na to ale není dostatek vakcín, chce to čas.
A ano, chci to podstupovat, protože nejde odizolovat jeden faktor. Dítě chodí do školy, ale má rodiče, kteří někde pracují. Každý má doma někoho rizikového. Vakcína pro děti zatím není schválena a hned tak nebude. A malé děti jsou často bezpriznakoví prenašeči, takže by to stejně tomu seniorovi, se kterým třeba bydlí, mohli donést.
Dokud nebudou vakcíny, bude nejlepší, aby co nejvíc lidí zůstalo doma.

Co se týče dětí, jejich psychicky stav bych opět nesvadela na jeden faktor, zavřené školy a volnočasové aktivity. Myslím si, že je to výsledek celkového ladění v rodině, jaké má názory, hodnoty a postoje a jak na ně covid dopadl fakticky. Není to navždy. Zase bude dobře.

Já bych také nechtěla psychické zdraví dětí nějak dramatizovat. Jen prostě vidím, jak to, že jsme kvůli rizikovým všichni zavření, denně tahle uzávěra stojí desítky miliard, které zaplatí kdo? Pracující, odvádějící daně. Teď napíšu něco děsně hnusného, ale stáří a rizikoví můžou vydržet doma další měsíc, dva a na chod státu a ekonomiku to nebude mít téměř žádný vliv. Když jsou doma pracující, tak to má nedozírné následky. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat