Poradna o očkování dětí proti chřipce
MUDr. Daniela Verdánová
@Bábrdl píše:
ale jdi ty, krapet nadhledu ![]()
Celý, co jsem tim chtěla říct, že by možná za celym očkování nebyla taková honba, rivalita a boj ( včetně toho nekalého), kdyby tam nebyla ta persekuce lidí bez papíru o očkování. Minimálně v době, kdy je vakciny málo, nějaké zvýhondění pro očkované není přesně z tohodle důvodu vhodné.
Spousta mladých zdravých by si to očkování odpustilo a nechalo to těm potřebnějším.
@Bábrdl to víte, strach o své milované udělá své
… já si stále stojím za svým názorem napsaným výše. Můj osobní názor stejně ale nic nezmění, takže nemá cenu se to o něčem podobném dohadovat a spekulovat co by kdyby.. Jediné co si přeji je, aby jsme to všichni ve zdraví zvládli a pak bude zase dobře ![]()
@Bábrdl píše:
Zdravotníci, učitele a policisté jsou ve stejné skupině jako 70+ a teď se očkují.65+ stále čekají…
Ted se očkují, měli s nimi začít. Ani k jedné skupině nepatřím, kdyby na to chtěl někdo narazit.
@Lama Lama píše:
protilátky nejsou směrodatné
Ovšem směrodatné je to, že už je mnoho případů, kdy to lidé chytili znovu a s horším průběhem.
@unuděná je fakt, ze ja sama vim o 2 pripadech, kdy poprve lehky prubeh, pri opakovane nakaze ti lide zemreli. Vekova skupina -neco nad 50, bez zdravotnich obtizi. Docela me to desi.
@free333 píše:
A dochází Ti, že přenosy z obchodu jsou minimální, ale že spousta seniorů se nakazila u lékaře, kam musí, z rodiny, protože některé rodiny jsou propojené, bydlí spolu, hlídají se děti atd., z MHD kam musí kvůli cestám k lékařům, z pobytu v nemocnici atd.?
Však se také stále do kola opakuje, že se nemají stýkat ani rodiny. Prarodiče nemají hlídat vnoučata, aby se od nich nenakazili. Takže je to jen další porušení nařízení.
@unuděná píše:
Ovšem směrodatné je to, že už je mnoho případů, kdy to lidé chytili znovu a s horším průběhem.
co je mnoho? Nemsylím v absolutních číslech, ale procenta.
@Lama Lama píše:
co je mnoho? Nemsylím v absolutních číslech, ale procenta.
Nevím, nepídím se po číslech, prostě si myslím, že promoření není cesta, stejně jako třeba u chřipky není.
@Anonymní píše:
Však se také stále do kola opakuje, že se nemají stýkat ani rodiny. Prarodiče nemají hlídat vnoučata, aby se od nich nenakazili. Takže je to jen další porušení nařízení.
Jak píšu, spousta lidí spolu bydlí v bytech.
Nezbývá než se smířit, že budeš očkovaná v podstatě až bude po všem, my, když se to tak vezme, podstupujeme promoření.
Budeme očkování tedy jen v případě, jestli to přežijeme… ![]()
A přes to všechno mi přijde správné, začít v očkování těmi seniory.
@Anonymní píše:
Však se také stále do kola opakuje, že se nemají stýkat ani rodiny. Prarodiče nemají hlídat vnoučata, aby se od nich nenakazili. Takže je to jen další porušení nařízení.
@unuděná píše:
Nevím, nepídím se po číslech, prostě si myslím, že promoření není cesta, stejně jako třeba u chřipky není.
no, to si jen myslíš, to, že tu nedělá chřipka takovou paseku je právě díky promoření. Uvidíme za rok dva, jak to tu pokosí chřipka, až tu rok dva nebude.
@Lama Lama píše:
no, to si jen myslíš, to, že tu nedělá chřipka takovou paseku je právě díky promoření. Uvidíme za rok dva, jak to tu pokosí chřipka, až tu rok dva nebude.
Chřipka má každou sezonu jinou mutaci, takže asi tak. A ta procenta lidí, která skončí na jipce kvůli chřipce, jsou podstatně jiná, než ta covidová.
@Lama Lama I když zajímavá myšlenka - že by ta chřipka nepůsobila takový problém, protože s nějakou její verzí se setkal téměř každý ![]()
@Anonymní píše:
Však se také stále do kola opakuje, že se nemají stýkat ani rodiny. Prarodiče nemají hlídat vnoučata, aby se od nich nenakazili. Takže je to jen další porušení nařízení.
Taky má mít spousta lidí nařízený home office a stejně do práce chodí.
Spousta seniorů s mladými bydlí.
@unuděná píše:
@Lama Lama I když zajímavá myšlenka - že by ta chřipka nepůsobila takový problém, protože s nějakou její verzí se setkal téměř každý
Ano. Kdyby covid-19 přišel o sto let dříve nechal by za sebou stovky milionů mrtvých, další sezónu desítky milionů, pak už jen miliony, a pak už každý rok stovky tisíc, jako ta chřipka. Zřejmě.