Inhalátor ve školce

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 16:11
Inhalator ve skolce

Ahoj. Mam dotaz na inhalator ve skolce. Synovi zjistili silnou alergii s nabehem na astma a ted je prave nejhorsi obdobi. Dostal aerius a ventolin, v pripade, ze bude kaslat nadale, dostane jeste kortikoidni sprej na rano.
Synovi jsou teda 4 a ve skolce absolutne odmitaji, aby ji navstevoval, kdyz pres den nahodou zakasle. Ale pri zachvatu mu zaroven odmitaji striknout ventolin.
Mame na to papir od dr i dychatko s maskou, aby byla aplikace co nejsnadnejsi.
Namisto nejake akceptace a podpory ze strany skolky jsme bobuzel ale narazili na absolutni aroganci s neprijemnou konfrontaci ze strany ucitelek (coz me samotnou velmi udivilo, jelikoz znama ma syna astmatika ve skolve kousek dal a tam mu strikaji kazdy den). Samozrejme jsem se chtela silne konfrontaci vyvarovat, takze spis se jednalo o jednostranni bububu ze strany ucitelek, ale jako hodne me vytocilo a ted resim co dal. Dokonce nam pohrozili, ze mi syna muzou ze skolky vyloucit, jelikoz nejsou schopny mu podavat leky (obcasne ventolin, a to jen v pripade opravdoveho zachvatu, coz nema teda casto). Taky nechteji, aby skolku navstevoval s pokaslavanim (coz ted bohuzel v obdobi pylu pokaslava porad, ale teda nekasle moc).
Mate zkusenost?
Jiste budu pak hledat jinou skolku, ale nikterak si nedelam iluze, ze se nam to hned jen tak podari. Je to tu vsechno plny…

Muze skolka tak bezprostredne odmitnout dite s obcasnou potrebou inhalace ventolinu ( aby byl ventolin v pripadne nutnosti u nich ve skolce, neznamena to aplikaci na denni bazi)?

A muzou ho kvuli alergii a nabehu na astma vyloucit ze skolky?

Dekuji vsem za nazor. A prosim jen reakce bez zneni vymen skolku, o to se samozrejme pokusime, ale nebude to hned, a ja potrebuju rady co delat a jak reagovat ted. Dekuji moc!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 29.04.19 16:21

Nevim, zda ho mohou vyloučit. Nicméně učitelky nesmí podávat dítěti žádné léky.

janoma
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 29.04.19 16:24

Ach jo. Jsem ředitelkou má a samozřejmě mají povinnost, pokud je potvrzení od lékaře, lék aplikovat. Napište zadost, přidejte rozhodnutí lékaře. Kde by mělo být i poučení pro učitelky, jak lék aplikovat. A predejte řediteli školy. Vyloučit nelze.
A tím to konci. Ředitel, se k tomu musí vyjádřit.
To by do skolky nechodila dost děti s takovýmto přístupem. Bože, někde je to jak za krale kladka.

janoma
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 29.04.19 16:25

@Tichošlápek pokud je doloženo lékařem a je to nutnost tak musí.

Tichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 29.04.19 16:26

@janoma to jsem nevěděla, ze při doporučení od Dr je to jinak

janoma
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 29.04.19 16:28

@Tichošlápek pokud je to nutné, pro běžný rezim dítěte tak ano, musíme. Přeci nezůstane maminka doma, když má napr. Dítě s alergii na vosi bodnutí.

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 14349 příspěvků 29.04.19 16:34

@janoma nemusí. I pokud je doporučení lékaře, bere to ta učitelka na vlastní zodpovědnost. A záleží na ní, jestli chce nebo ne. Prostě to není člověk s lékařským vzděláním. Měli jsme k tomu jasné školení.

Tichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 29.04.19 16:34

@vokishka ano, takovou informaci mám i já

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 66145 příspěvků 29.04.19 16:57

Ad léky netuším, nicméně, pokud má od dr papír, že kašel je alergického původu a tudíž dítko není infekční, tak ti ho musí přijmou a nemohou ho posílat domů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 17:22

Dekuji za nazory. Spis teda ventolin neni lek lek, kterym by ublizili alergikovi. A neaplikovali by ho na denni bazi. Bylo by to jen pro pripad nouze. A proto me to prave zarazi… to jako vsichni alergici, astmatici popripade deti s cukrovkou ci epilepsi by vubec nemohli nastoupit ani na predskolni? Jde o to same zarizeni a v nutnosti podavat leky se to pak nelisi, ci mu je 4,5 nebo 6. Proto me uplne vykolejil tenhle pristup. Slovo inhalator a jako kdybych slapla na kobru bosou nohou…

nonina
Závislačka 4120 příspěvků 29.04.19 17:24

No, jsem AP ve škole a rodiče dítka museli dát žádost škole, že potřebuje medikovat v dobu, kdy je ve škole. Nicméně není páka, jak donutit nezdravotníka, aby podával léky dítěti.

Z popisovaného případu bych já osobně měla velký strach - paradoxně u denní medikace, která již je zaběhnutá mám starch menší - zde jde totiž o dítě s dýchacími potížemi. Sama jsem astmatik a vím, jak moc rychlé dokáže být zhoršení stavu a také jak dramaticky to vypadá pro okolí. Pokud by šlo o podávání léků při astmatickém záchvatu u malého dítěte, tak já osobně bych volala RZP.
Nemluvě o tom, že ten, kdo podá léky přebírá zodpovědnost i za případnou reakci, kterou ale ani matka a ani lékař nedokáže dopředu odhadnout v případě, že se jedná o „nasazování“ léků.

Prosím, nesuďte paní učitelky, zkuste se vcítit i do jejich kůže. Mají na starost třídu malých dětí a pokud by některé z nich mělo astmatický záchvat a učitelka by tam právě byla sama, kdo se postará o zbytek dětí? Navíc, pokud vědí, že chlapeček dosud léky nebral a teď by některá z nich měla převzít zodpovědnost za případnou reakci na léky?

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 14349 příspěvků 29.04.19 17:27

@nonina konečně rozumný názor. Učitel podáním jakéhokoliv léku přebírá odpovědnost. A je jedno, že rodič to tak chtěl. Většinou potom právě ten rodič se nejvíc se školou, školkou soudí.

Keyllah
Extra třída :D 11864 příspěvků 29.04.19 17:29
@Tichošlápek píše:
Nevim, zda ho mohou vyloučit. Nicméně učitelky nesmí podávat dítěti žádné léky.

jen přemýšlím, jak by to bylo u předškoláka :think: kdyby zkolaboval tak mu ten lék prostě nedají? :think:

nonina
Závislačka 4120 příspěvků 29.04.19 17:31
@Keyllah píše:
jen přemýšlím, jak by to bylo u předškoláka :think: kdyby zkolaboval tak mu ten lék prostě nedají? :think:

Zavolají RZP. A rodiče samořejmě. To samé by se dělo ve škole.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 66145 příspěvků 29.04.19 17:33
@Keyllah píše:
jen přemýšlím, jak by to bylo u předškoláka :think: kdyby zkolaboval tak mu ten lék prostě nedají? :think:

No, asi takhle, pokud mu ho nedají a zavolají RZtu, tak jsou z obliga, pokud mu ho dají, tak je rodiče mohou popotahovat, že něco pokazily. A teď si vyber…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama