Insolvence a příspěvky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16
22.1.22 17:01

Insolvence a prispevky

Zdravim. Je tu nekdo prosim, kdo se vyzna v insolvenci? Chci se zeptat… mam dluhy, zatim jsem napocitala cca 110tis, ale myslim, ze se casem jeste neco objevi… co jsem koukala do kalkulacky, melo by mi zbyt z vyplaty cca 10tis, mam psany prijem 16800 hrubeho… moje otazka je, vymeri mi insolvencni splatku 4000 mesicne, ale budu to mit splacene driv, nez za 3 roky nebo budu platit min, abych se vesla do tech 5 let? A jeste dotaz, kdyz mi zbyde nejakych 10tis mesicne, mam pak narok na nejaky socialni davky, treba na bydleni nebo i to by mi sebrali? Diky moc za odpoved :)
A posledni dotaz, mate tip na nejakyho sikovnyho a rychlyho oddluzovatele, ktery si tech 5000 da do nakladu a nebude to trvat pul roku? Diky moc a peknou sobotu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8587
22.1.22 17:13

:zed:
jakože by ti stát dotoval tvou insolvenci sociálními dávkami? Ne, to se nestane..

jinak oficiální insolvenční kalkulačka je na justici zde
https://insolvence.justice.cz/…tor-splatek/

nejdříve si najdi akreditovanou osobu pro podání insolvenčního návrhu, najdeš je googlem v každém okresním městě.. dohledej smlouvy, upomínky, musíš uvést vše, co víš.. podáním návrhu přestaneš Vše splácet
to je takové „milostivé“ období
tam šetři, bude hůř
pak ti soud usnesením schválí oddlužení (pokud budeš mít vše v pořádku) a budeš platit po dobu pěti let (nebo do zaplacení 100 % přihlášených pohledávek) vše nad nezabavitelné insolvenční minimum…
vše se dá najít v insolvenčním zákonu
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-182

teď si už neber žádné půjčky, ani klikačky na netu, mohlo by to být posouzeno jako úvěrový podvod
a žádost podej co nejdřív, pokud jsi v bezvýchodné situaci a žádná banka ti už nedá konsolidaci, tak je to jediná možnost..
a připrav se na chudší léta a na to, že budeš počítat každou kačku a konečně se budeš muset naučit hospodařit, vařit, sledovat akce apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
22.1.22 17:18

@Lucy75 o level vtipněji pak vypadá její předchozí příspěvek 2 týdny zpět, kde se ptá na tipy na super dovču, někde hory a thermaly, tak do 25tisic. :mrgreen: už litujes, že jsi vůbec odepisovala co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8587
22.1.22 17:20

@Cenarius :zed: nééééééé :mrgreen:
já ty dotazy fakt nelustruju
prostě píšu deseti, je to pro mne pár vteřin.. tak finanční negramot obvykle finančním negramotem zůstává, no…
snad nikam neodjede a zachová se racionálně (50na50?)
vtipnost jejího dotazu na doplácení dávkami SSP při insolvenci je v tomto světle opravdu o to větší… :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
22.1.22 17:23
@Jita.Zakova píše:
Zdravim. Je tu nekdo prosim, kdo se vyzna v insolvenci? Chci se zeptat… mam dluhy, zatim jsem napocitala cca 110tis, ale myslim, ze se casem jeste neco objevi… co jsem koukala do kalkulacky, melo by mi zbyt z vyplaty cca 10tis, mam psany prijem 16800 hrubeho… moje otazka je, vymeri mi insolvencni splatku 4000 mesicne, ale budu to mit splacene driv, nez za 3 roky nebo budu platit min, abych se vesla do tech 5 let? A jeste dotaz, kdyz mi zbyde nejakych 10tis mesicne, mam pak narok na nejaky socialni davky, treba na bydleni nebo i to by mi sebrali? Diky moc za odpoved :)
A posledni dotaz, mate tip na nejakyho sikovnyho a rychlyho oddluzovatele, ktery si tech 5000 da do nakladu a nebude to trvat pul roku? Diky moc a peknou sobotu :)

Hlavně citovat!!! :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11649
22.1.22 17:29
@truelly píše:
Hlavně citovat!!! :lol:

Ale zas pak jako chápeš, proč jsou v insolvenci. Když si někdo myslí, že má pak nárok na dávky :mrgreen:. Inteligence a finanční gramotnost na úrovni nanuku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
22.1.22 17:30

@Lucy75 ja mam smlouvu, kde mam ofiko prijem a zbytek na ruku. Ted se mi strhava prednostni exekucka u vzp 4800 mesicne a insolvence by me vysla na stejne penize… takze ono to s tou chudobou nebude tak vazne a pujcky si uz davno neberu, jsou to vsechno dluhy, co jsou 5-10 let stare… me spis slo o toho nejakeho dobreho pravnika, co by mi udelal navrh na insolvenci a jen jsem si rikala, jak to pak je se socialnima davkama a co bude, kdyz budu v insolvenci a budu mit materskou… ale za radu dekuju ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
22.1.22 17:34

Damy, clovek se na neco slusne zepta a vy hned po me jdete jak slepice po flusu! Mam prijem ofiko a prijem bokem. Ma to tak dnes mozna bohuzel spoustu lidi. A ze jsem se zeptala 2 tydny zpet na dovolenou??? No a? Usetrit 2000 mesicne je zlocin??? Ja se jen slusne zeptala na dotaz, tak nevim, proc se hrabete v mych jinych dotazech! A v dnesni dobe, kdo ma minimalni mzdu, ma spoustu prispevku, kdyz platime dane, proc toho nevyuzit. Ja se jen zeptala, zadne davky dosud nepobiram, tak nechapu vasi jedovatost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
22.1.22 17:37

:poblion: s dluhem a ještě si pořídí dítě. A chce insolvenci :zed: Sorry, jako…správný postup je splatit všechny dluhy a pak šetřit na dovolenou a na dítě. Proč by ti měl někdo něco odpouštět? A ještě peníze na černo. No to je hnůj velebnosti :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6277
22.1.22 17:39

Má to možná spousta lidí z tvé sociální skupiny. V té mé pracují všichni legálně a platí daně!!! Bože proč si nemůžeme vybrat, na co Ty daně jdou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4658
22.1.22 17:40
@Jita.Zakova píše:
Damy, clovek se na neco slusne zepta a vy hned po me jdete jak slepice po flusu! Mam prijem ofiko a prijem bokem. Ma to tak dnes mozna bohuzel spoustu lidi. A ze jsem se zeptala 2 tydny zpet na dovolenou??? No a? Usetrit 2000 mesicne je zlocin??? Ja se jen slusne zeptala na dotaz, tak nevim, proc se hrabete v mych jinych dotazech! A v dnesni dobe, kdo ma minimalni mzdu, ma spoustu prispevku, kdyz platime dane, proc toho nevyuzit. Ja se jen zeptala, zadne davky dosud nepobiram, tak nechapu vasi jedovatost.

ale ty ten stát odrbáváš o daně, když máš peníze bokem. Nebo ty je daníš, že chceš příspěvky? 8o A pořídit si dítě do toho všeho je jen třešnička na dortu. Budeš mít min. PPM a zbytek předpokládám dodotujeme příspěvečkami z kapse těch, co daní všechen příjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12839
22.1.22 17:45
@Jita.Zakova píše:
@Lucy75 ja mam smlouvu, kde mam ofiko prijem a zbytek na ruku. Ted se mi strhava prednostni exekucka u vzp 4800 mesicne a insolvence by me vysla na stejne penize… takze ono to s tou chudobou nebude tak vazne a pujcky si uz davno neberu, jsou to vsechno dluhy, co jsou 5-10 let stare… me spis slo o toho nejakeho dobreho pravnika, co by mi udelal navrh na insolvenci a jen jsem si rikala, jak to pak je se socialnima davkama a co bude, kdyz budu v insolvenci a budu mit materskou… ale za radu dekuju ;)

A kdyby jsi neměla psaný minimum a zbytek na ruku, tak by jsi mohla mít mateřskou o HODNE vyšší. Ale tvoje volba :)

A dávky se počítají z tvého příjmu, že máš dluhy nikoho nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.22 17:45

A toto se plánuje množit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28204
22.1.22 17:47
@Jita.Zakova píše:
@Lucy75 ja mam smlouvu, kde mam ofiko prijem a zbytek na ruku. Ted se mi strhava prednostni exekucka u vzp 4800 mesicne a insolvence by me vysla na stejne penize… takze ono to s tou chudobou nebude tak vazne a pujcky si uz davno neberu, jsou to vsechno dluhy, co jsou 5-10 let stare… me spis slo o toho nejakeho dobreho pravnika, co by mi udelal navrh na insolvenci a jen jsem si rikala, jak to pak je se socialnima davkama a co bude, kdyz budu v insolvenci a budu mit materskou… ale za radu dekuju ;)

No a je ti jasné, že pokud v insolvenci někdo zjistí, že máš příjem bokem, který nepřiznáváš tak máš sakra problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7775
22.1.22 17:48
@Jita.Zakova píše:

A jaký ty platíš daně? :roll: Akorát tak okrádáš stát a ještě chceš příspěvky. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat