Intraovularní infekce

67
14.4.21 21:38

Intraovularni infekce

Dobrý den zakládám toto téma protože jsem nenašla takový dotaz.
Děti mám dvě v pubertě a teď 2letou holčičku a jsem tričtvrtě roku po posledním porodu.
K tomu poslednímu se vztahuje můj dotaz. Čekali jsme zdravou holčičku poslední konrola byla 23+5 a vše v pořádku dne 14.7. Žádné problémy ani příznaky jsem neměla až do 18.7 kdy přes den občas tvrdnutí břicha což jsem po zkušenostech z druhého těhotenství brala jako součást. Večer kolem 21 najednou přišli první porodní bolesti a během pár minut už silné krvácení. Zavolala jsem odvoz přepravila dceru k babičce (mám to po cestě do nemocnice). V nemocnici zjištěno úplné otevření a nezjištěna příčina krvácení. Dle jejich propočtů odpovídalo těhotenství 24+5 a dcera ještě o týden starší. Nešlo nic dělat pro udržení těhotenství. Pichli vodu ale nakonec se jelo na akutní sekci. Dcera nám zemřela hodinu a půl po porodu váha 820g a výška 32cm. Jako příčina porodu byla uvedena masivní intraovularni infekce, infekce plodových obalů a pupečníku. Krvácení bylo označeno utržená děloha (síla krvaceni).Hledam tímto způsobem informace do případného dalšího těhotenství. Zda je tu někdo s podobnou zkušeností a další těhotenství dopadlo dobře nebo ne. Ještě podotýkám že přesná příčina infekce nebyla zjištěna. Omlouvám se za dlouhý příspěvek a děkuji za pochopení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1424
18.4.21 08:04

A zjistili ti co presne ten zanet vyvolalo? Jestli Streptokok, E-coli, Listerioza… Bohuzel zanet stoji za temer vetsinou predcasnych porodu. Ve tvem pripade uz musel trvat delsi dobu (zanet pupecniku a pravdepodobne uz bylo zasazeno i miminko). Bohuzel tento problem byva casto bez znamek obtizi, max vytok a tvrdnuti bricha. Chce to poradne zalecit a opravdu vse zkontrolovat jestli je fuc i u manzela. Mozna by bylo vhodne podstoupit imunologicke vysetreni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
18.4.21 10:17
@peclen píše:
A zjistili ti co presne ten zanet vyvolalo? Jestli Streptokok, E-coli, Listerioza… Bohuzel zanet stoji za temer vetsinou predcasnych porodu. Ve tvem pripade uz musel trvat delsi dobu (zanet pupecniku a pravdepodobne uz bylo zasazeno i miminko). Bohuzel tento problem byva casto bez znamek obtizi, max vytok a tvrdnuti bricha. Chce to poradne zalecit a opravdu vse zkontrolovat jestli je fuc i u manzela. Mozna by bylo vhodne podstoupit imunologicke vysetreni.

Nikdo mi neřekl co to způsobilo. Jediný co mi doktor říkal že to byl vlastně zánět těhotenství. Nikdy jsem neměla nějaký extra problémy se záněty, ba naopak. V prvním těhotenství byla údajně taky nějaká infekce která způsobila předčasne otvírání, ale v tu dobu mě jen hlídali v nemocnici a vše dopadlo dobře. Syn se narodil až v 38tt.Moje doktorka mi říkala že se nedá s jistotou říct zda se to bude opakovat nebo ne. Že mi může hlídat osídlení ale ani to není 100%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat