Nárok na invalidní důchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 21:28
Invalidni

Dobry den
Muzu zadat o id, kdyz mam jit na psichiatrie lecim se uz 3 roky…diagnozaa porucha prizbusobeni uzkostny..susp..somatizace potizi..porucha osobnosti os. nezrala s disharmonickym vyvojem dissocialni rysy…ma to cenu podavat nebo ne? Nekdy me je lip nekdy na zvraceni beru prosulpin adjuvin dekuji vsem za odpoved :srdce:

Reakce:
Jessie_james
Závislačka 4306 příspěvků 02.05.19 21:49

Ptáš se naprosto zbytečně, jdi k obvoďákovi, řekni že chceš podat žádost o ID a je to. Pokud má obvoďák všechny tvoje zprávy o tvém zdravotním stavu, podá to. Pokud jsi v pracovní neschopnosti déle než 180 dní, je to pravděpodobné, že ho dostaneš, i když stupeň id záleží na posudkovém..

iamlenka
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 02.05.19 21:59

Pracovala jsem na posudkovem. Určitě podat co nejdříve :)

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 02.05.19 22:07

@Jessie_james žádost o ID nepodává obvodní lékař, pacient si žádá sám na OSSZ. Obvodní lékař poté vyplní formulář s nálezem a anamnesou pacienta + přiloží zprávy od specialistů. Případně může formulář vyplnit rovnou specialista, ale to nebývá časté.

Pro zakladatelku: Pokud nejsi schopna pracovat na plný úvazek, tak si zajdi na OSSZ a zažádej. Zda ho dostaneš závisí na posudkovém lékaři. Jestli budeš žádat tak popros psychiatra o nějakou zprávu, ve které napíše, že nejsi schopna pracovního zařazení, pokud tomu tak je. Zpráva se pak přiloží k formuláři.

Jessie_james
Závislačka 4306 příspěvků 02.05.19 22:29
@Lucka1111 píše:
@Jessie_james žádost o ID nepodává obvodní lékař, pacient si žádá sám na OSSZ. Obvodní lékař poté vyplní formulář s nálezem a anamnesou pacienta + přiloží zprávy od specialistů. Případně může formulář vyplnit rovnou specialista, ale to nebývá časté.Pro zakladatelku: Pokud nejsi schopna pracovat na plný úvazek, tak si zajdi na OSSZ a zažádej. Zda ho dostaneš závisí na posudkovém lékaři. Jestli budeš žádat tak popros psychiatra o nějakou zprávu, ve které napíše, že nejsi schopna pracovního zařazení, pokud tomu tak je. Zpráva se pak přiloží k formuláři.

Ano máš pravdu, požádal jsem na ossz, a oni si vyžádali papíry. Doktorku jsem na to připravil, abychom měli papíry v pořádku..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 03:55

Jo vsem dekuji za rady…jen se bojim odmitnuti nejsem typ cloveka co vychrli na obvodaka ze zada o id…Spis tam chodim pro prasky a hned pryc a u komise si to nedokazu vybavit :man_shrugging:

Váš příspěvek
Reklama