Lyrica titrace - dávkování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 02.05.19 11:20
Lyrica titrace

Ahoj, chtěla bych se zeptat, teď na týden jsem měla Lyricu zvýšenou na 75 mg ráno a 75 mg večer. Postupně jsme navyšovali. Doktorka má nyní 14 dní dovolenou a já cítím, že tato dávka je pro mě malá. Prosím o informaci, kolik kdo bral a jestli bych mohla si ji sama navýšit třeba večer na 150 mg. Doktorka se vrací až 9.5. ( Sice mi říkala, že plný nástup účinku je za 6 týdnů, ale opravdu se cítím pořád vyklepaně).

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Dunkey
Povídálka 50 příspěvků 02.05.19 11:56

@Michaela198928 sama bych nic nezvysovala, doktorka ma urcite zastup za sebe, tudiz bych volala tam. A nastup ucinku je delsi, je treba vytrvat..kolik dela celkova denni davka? 150?

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 02.05.19 11:59
@Dunkey píše:
@Michaela198928 sama bych nic nezvysovala, doktorka ma urcite zastup za sebe, tudiz bych volala tam. A nastup ucinku je delsi, je treba vytrvat..kolik dela celkova denni davka? 150?

Ano nyní týden beru 150mg

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 02.05.19 12:00

Ale nyní zase divné stavy…strašně se to mění

malá_holka
Extra třída :D 11316 příspěvků 02.05.19 12:05
@Michaela198928 píše:
Ale nyní zase divné stavy…strašně se to mění

koukla bych do příbalovyho letalu, kolik je doporučena dávka :think: ale sama bych taky nic nenavyšovala :think: zkus to vydržet dokud se mudr nevratí z dovolený. nebo zavolat jinam a poptat se. ale ty stavy jsou po navyšení normalní. postupně se to ustalí. vím, že to je rada k hounu, ale zkus se něčím zaměstnant, přijít na jiny myšlenky. zkus se sebou pracovat aby ses uklidnila. anebo neurol :nevim: :mrgreen: bude to zas dobrý :hug:

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 02.05.19 12:15
@malá_holka píše:
koukla bych do příbalovyho letalu, kolik je doporučena dávka :think: ale sama bych taky nic nenavyšovala :think: zkus to vydržet dokud se mudr nevratí z dovolený. nebo zavolat jinam a poptat se. ale ty stavy jsou po navyšení normalní. postupně se to ustalí. vím, že to je rada k hounu, ale zkus se něčím zaměstnant, přijít na jiny myšlenky. zkus se sebou pracovat aby ses uklidnila. anebo neurol :nevim: :mrgreen: bude to zas dobrý :hug:

Já právě mám od června nastoupit do nové práce. Nyní jsem ještě ve staré práci a chtěla bych aby mi už konečně bylo lépe… už mám zhoršení cca dva měsíce, nejdřív jsem to zkoušela překonat sama jen s Asentrou, kterou beru už 7 let, ale nějak to nešlo a nyní mám týden tu Lyricu, přijde mi, že nežádoucí účinky mi už pominuly, ale prostě chodím do práce s nechutí a mám pocit, že tu nevydržím.

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 02.05.19 12:22

@malá_holka a ty jsi Lyricu brala?

malá_holka
Extra třída :D 11316 příspěvků 02.05.19 12:23
@Michaela198928 píše:
Já právě mám od června nastoupit do nové práce. Nyní jsem ještě ve staré práci a chtěla bych aby mi už konečně bylo lépe… už mám zhoršení cca dva měsíce, nejdřív jsem to zkoušela překonat sama jen s Asentrou, kterou beru už 7 let, ale nějak to nešlo a nyní mám týden tu Lyricu, přijde mi, že nežádoucí účinky mi už pominuly, ale prostě chodím do práce s nechutí a mám pocit, že tu nevydržím.

a nemůžeš se na to vykašlat? domluvit se, že skoncíš hned? proc se zbytečně trapit :nevim: jestli tě to tam štve, tak to asi ani prašky nevyřeší :think: nevím no. nejsem doktor ani psycholog.

malá_holka
Extra třída :D 11316 příspěvků 02.05.19 12:23
@Michaela198928 píše:
@malá_holka a ty jsi Lyricu brala?

nene

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 02.05.19 12:29
@malá_holka píše:
a nemůžeš se na to vykašlat? domluvit se, že skoncíš hned? proc se zbytečně trapit :nevim: jestli tě to tam štve, tak to asi ani prašky nevyřeší :think: nevím no. nejsem doktor ani psycholog.

Já se právě snažím to nějak přemoct, jelikož se bojím, že to budu mít i v další práci. Nevím jestli to je prací, ale spustilo se mi to potom, co jsem se pohádala s kolegyní tady.

malá_holka
Extra třída :D 11316 příspěvků 02.05.19 12:42
@Michaela198928 píše:
Já se právě snažím to nějak přemoct, jelikož se bojím, že to budu mít i v další práci. Nevím jestli to je prací, ale spustilo se mi to potom, co jsem se pohádala s kolegyní tady.

zeptej se sama sebe, co by pro tebe bylo teď nejlepší? a podle toho se zařiď, na hadku s kolegyní prď. ta byla nejspiš jen spoustěč, když navic píšeš, že se lecíš už pár let.

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 02.05.19 12:49

@malá_holka ale že mě to takhle rozhodí na dva měsíce? opravdu hrozný… po hádce s ní jsem pocítila jak ve mě něco projelo…pak jsem na to celý víkend myslela až jsem potom příští týden pociťovala jak mi jde nálada strmě dolů a začaly úzkosti. Pořád jsem brečela a pak jsem se snažila sama hrabat se z toho… jenomže to tak úplně nešlo… měsíc a půl jsem to vydržela a až pak jsem svolila k dalším práškům…nic jiného si nepřeji než být zase v pohodě… každé ráno se budím s nechutí jít do práce a pak je mi v práci špatně…asi zvážím to neschopenku, alespoň na tři týdny. Už jsem fakt vyčerpaná.

Michaela198928
Povídálka 40 příspěvků 02.05.19 12:53

@Dunkey Po jaké době jsi zjistila, že ti 150 mg nestačí?

malá_holka
Extra třída :D 11316 příspěvků 02.05.19 13:17
@Michaela198928 píše:
@malá_holka ale že mě to takhle rozhodí na dva měsíce? opravdu hrozný… po hádce s ní jsem pocítila jak ve mě něco projelo…pak jsem na to celý víkend myslela až jsem potom příští týden pociťovala jak mi jde nálada strmě dolů a začaly úzkosti. Pořád jsem brečela a pak jsem se snažila sama hrabat se z toho… jenomže to tak úplně nešlo… měsíc a půl jsem to vydržela a až pak jsem svolila k dalším práškům…nic jiného si nepřeji než být zase v pohodě… každé ráno se budím s nechutí jít do práce a pak je mi v práci špatně…asi zvážím to neschopenku, alespoň na tři týdny. Už jsem fakt vyčerpaná.

na tvym místě bych na tu neschopenku šla hned, opravdu. to co popisuješ mě nakonec stálo skoro 2měsíce stravených v posteli, jak mi bylo psychicky zle. zhroutila jsem se, taky ze stresu v praci. :mrgreen: a to v době, když jsem mohla byt už v klidu, jak to nejhorsí opadlo.fakt to není žadná sranda, mysli a svoje zdraví.

Dunkey
Povídálka 50 příspěvků 02.05.19 13:57

@Michaela198928 me ji takto navysil dr. Prvni tri dny jsem brala jen jednou denne, za dalsi tri dny dva denne a nakonec tri denne. Pamatuji si, ze jsem volala asi po dvouch tydnech dr, ze mi to nepomaha, sam mi rekl, at vytrvam jeste alespon dva tydny a pak teprve kdyby nebyla zadna zmena, da mi jine prasky. Opravdu ten nastup lyricky nejakou dobu trva, pokud mas, tlum uzkost zkraje neurolem, lexaurinem apod. Ale to je jen na kratkodobe brani, vznika zavislost, i kdyz me ze zacatku hodne pomohly, nez zacla ucinkovat lyrica. Jinak samotna lecba leky nema 100% ucinnost, je treba pracovat s terapeutem

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama