Vztahová obsedantně kompulzivní porucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 21:47
Vztahova obsedantne kompulzivni porucha

Ma taky nekdo tento typ? Jde o to, ze kdyz se ukaze stres a nebo mam. mesicky tak se mi hrozne pritizi. Potrebuji od lidi ujisteni ze me maji radi. Sleduji jejicj gesta, mluvu. Zkousim se jich na neco ptat a cekam jak odpovi. Mam nutkani to zjistovat. Sem pak plna uzkosti kdy vidim vse cerne, sem protivna, nebavim se. Kolikrat prijdu domu a treba nekomi i zavolam jen abych zjistila ze sem prijimana. Na chvilku se uzkost zmiri ale stejne je zpet. Jsem z toho vycerpana. Nici mi to vztahy. Zvlastni je ze to mam jen s zenamy. Beru ad, chodim k psychologovi a mam za sebo KBT. Dlouho jsem si myslela ze to ma co delat s moji sebeduverou, tam na sobe pracuji ale pak sem si uvedomila tu nutkavou potrebu se ujistovat a doslo mi ze to delam blbe, ze je to OCD. Jste na tom nekdo podobne? :(

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.05.19 22:00
Jj

Já si myslím, že kompl. Mám trošku, ale nikde se neléčím.

Ou
Echt Kelišová 7755 příspěvků 01.05.19 22:23

OCD je jen další varianta, jak se projevuje úzkost - všechno to spadá do trsu problémů úzkostnách poruch. Jinak to co popisuješ na OCD nevypadá

Vydrž v psychoterapii, případně k tomu holt přidávej nějaká soukromá cvičení na posilování psychické odolnosti a tak.
 https://www.kosmas.cz/…ka-odolnost/

jo a mrkni na tohle -ne že bys měla poruchu osobnosti, ale ty principy, co tam jsou popsané pro tebe můžou být zajímavé.
 https://obchod.portal.cz/…isle-vztahy/

Deník si píšeš? Na ulevení si od úzkosti a při zpětném čtení na posilování racia, namísto záplavy emocemi to funguje moc dobře.

Jestli problematické jsou zejména vztahy se ženami, tak tam nejspíš bude nějaké složitější téma s matkou, ne? Pokud v současné terapie dojdete do nějakého slepého bodu, poptej se psychologa, jestli by mu přišlo jako dobrý nápad, abys přešla k nějaké terapeutce. Tam bude složitější najít k ní reálnou důvěru, ale ty věci, které ti komplikují běžný život se daleko lépe ukážou.

Případně pokud bys chtěla víc rýpat do toho jak to s matkou a ženami obecně máš, tak tohle není obskurní mystický sedánek, ale docela fajn a smysluplný týden.
 http://mokosa.cz/…setkani-zen/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 07:25

@Ou myslite ze to tedy OCD neni? Sama se v tom nevyznam. Na tomto problemu makam uz tri roky. Jeden terapeut mi rekl ze je mozny ze uz ten problem je tak hlubokej ze je mozne ze uz mi to zustane. Ano s matkou to ma urcite co spolecneho, ale rekla bych ze sem toho hodne vyresila. Prave sem to. prisuzovala k OCD to nutkave ujistovani. Podivam se na odkazy, dekuji.

Ou
Echt Kelišová 7755 příspěvků 02.05.19 09:04
@Anonymní píše:
@Ou myslite ze to tedy OCD neni? Sama se v tom nevyznam. Na tomto problemu makam uz tri roky. Jeden terapeut mi rekl ze je mozny ze uz ten problem je tak hlubokej ze je mozne ze uz mi to zustane. Ano s matkou to ma urcite co spolecneho, ale rekla bych ze sem toho hodne vyresila. Prave sem to. prisuzovala k OCD to nutkave ujistovani. Podivam se na odkazy, dekuji.

není možné něco diagnostikovat po internetu. A teda zrovna u úzkostných poruch je ta diagnostika velmi vágní i v rámci baterie testů a důkladného diagnostického rozhovoru.

Ve výsledku víceméně jedno, jaké projevy u člověka úzkost má - klíčové je porozumět tomu jak to funguje zrovna u něj, prozkomat kde to pramení, zkusit otevřít a pročistit staré rány a k tomu paralelně hledat cesty jak nedovolit úzksoti aby se rozjela do obvyklé spirály a jak jí čelit, místo toho aby ji člověk poslouchal.

Ou
Echt Kelišová 7755 příspěvků 02.05.19 09:06

Respektive pokud je to hodně vázané na hormonální cyklus, tak má smysl jednak si zajít na endokrinologii zjistit, jestli tam není nějkde nějaká cysta či jiná přičina dysbalance a to rovnat, případně to zkusit třeba pomocí drmku a nějakého cvičení typu hormonální jóga a nebo takové ty mystičtější věci typu mohenodžáro, pokud člověk není vyloženým skeptikem. Pro skeptiky zde zůstává cvičení podle mojžíšové, které do pojetí ženské role nerýpe, jen srovnává dysbalance.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 09:08

@Ou mate pravdu. Take si rikam ze je vlastne jedno jak se to jmenuje. Musim hodne veci asi prehodnotit. Dekuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.05.19 09:11

@Ou drmek jsem uzivala a pomahal tak se k nemu zase chci vratit. Myslela jsem i ze bych zasla na KBT ale nevim jestli je to vhodna terapie.

Váš příspěvek
Reklama