IVF leden 2022

• Fotoalbum (48)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
254
1.1.22 13:40

IVF leden 2022

Ahoj holky, ráda bych založila skupinku pro nás všechny, které čeká v lednu 2022 IVF, stimulace a následný ET či KET. Doufám, že se nás pár najde a trochu se tady podpoříme. Mě čeká druhé IVF, stimulace cca od 7.1. (krátký protokol). Dejte vědět všechny, které si chcete popovídat, sdílet zkušenosti, poradit si a podpořit se ;) :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
596
2.1.22 16:03

Ahoj,
mě od cca 9.1. (podle tpho, jak přesně přijde MS) začne stimulace, krátký protokol. Je to 1. IVF, akorát u nás to bude s metodou PGT-M, protože jsem přenašečkou genetické nemoci, na kterpu nám umřel v červnu chlapeček. Takže po odběru vajíček pujdou embrya na vyšetření a zavedu mi to embryo, které tu vadu nenese (vychazi to cca 50 na 50, že to embryo zdědí) a to zavedou. Takže se to celé pozdrží a případný KET až v březnu. Ale z reprpdukčního hlediska nemáme žádné potíže, na IVF jdeme jen kvuli te geneticke zatezi. Jen aby se maslo to zdrave embryo.
Jale jsou vase pribehy?

@Jerry2022 Tak to máme časově skoro stejně, tak taky budu ráda, když se tu podpoříme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
2.1.22 16:29

Ahojky, já stimuluju od 25.12. Zítra druhá ko a utz. V týdnu nejspíš odběr vajíček. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
2.1.22 16:41

@miskuet - Ahojky, paráda, tak to budeme mít stimulaci stejně. Čím budeš stimulovat? Já mám menopur a diphereline. Při prvním IVF jsem měla Gonal, ale pouze 4 vajíčka, oplodněny 2 a po PK jedno embryo k ET (navíc pouze morula), nevyšlo. Teď druhé IVF v jiném CAR. Problém je u nás špatne spermio (morfologie pouze 0,5%) a nižší AMH, takže startovní pozice je už tak zhoršená :? Taky mám v plánu jít až na KET, takže v březnu :) Jinak je mi to moc líto s vaším chlapečkem :,( ale je prima, že jste jinak ok, takže bude určitě hodně embryem i po vyšetření, držím palce :andel: ;)
@Denul_S Ahoj, čím stimulujes? Jaká byla první kontrola? Držím moc palce na zítřek, ať jsou výsledky co nejlepší. Snášís stimulaci dobře? A první IVF nebo už další pokus?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
2.1.22 16:53

@Jerry2022
Aha, to mě mrzí, že to takto poprvé nevyšlo :-(
Nám se chlapeček zadařil napoprvé (plánovaně), AMH mám vysoké, manžel výborný spermiogram, ale na druhou stranu… hodně embryí odpadne tou chorobou. Doktor říkal, že u jednoho páru šly na vyšetření 4 embrya a z toho všechna 4 měla tu nemoc. Takže je to loterie jako blázen. Takže můj největší strach je z toho, aby se vůbec našlo zdravé embryjko.
Mrzí mě, že máte horší startovní pozici :-( Ale zase to ber, že snad nejste ohroženi genetikou (tu vzácnou nemoc, co přenáším já - s tou se narodí v ČR jedno, max. dvě děti ročně, takže jsme fakt ojedinělý případ). Moc držím palce, aby to tentokrát vyšlo! Doufám, že to budeme všechny dobře snášet a hlavně že se zadaří!

Příspěvek upraven 12.01.22 v 13:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
2.1.22 16:55

@Denul_S
Držím palce, ať vše dobře dopadne! Vypadá to na dobrou úrodu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
2.1.22 18:02

@miskuet - teda, jedno až dvě děti, tak to musí být něco hodně vzácného, ale věřím, že když jste s manželem oba jinak v pořádku, tak několik zdravých embryjek bude :dance: Jinak co se týče těch stimulačních preparátů, tak v tom taky nejsem nějaký odborník, Gonal byl v Peru, takže aplikace jednoduchá, teď ten Menopur se musí míchat prášek s tekutinou a ten Diphereline taky, takže dvě injekce denně. Ale jaký je rozdíl nebo podobnost mezi Gonalem a Benfolou nevím :nevim: Věřím, že nám doktoři dávají to nej vzhledem k hormonálním profilům atd. Minulou stimulaci jsem snášela úplně v pohodě, ale asi to bylo i tím, že jsem měla tak málo folikulů, ty budeš mít asi vzhledem k vyššímu AMH více, ale doktor si tě na kontrolách ohlídá ;) A co se týče OPU tak to jsem měla taky v pohodě, žádné komplikace, bolesti, tak doufám, že i teď to bude mít hladký průběh, jen teda a vyšším počtem vajíček. Tak dej vědět až začneš s první injekci 8) A ta Benfola je pero nebo si to musíš namíchat v injekci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
2.1.22 18:36

Stimuluju gonalem 200j. a na první kontrole, která byla ve čtvrtek mi přibyl cetrotide 0,25mg. Snáším to dobře jen nějaká ta modřinka, citlivost podbřišku a jsem nafouklá. Mám vysoké AMH kolem 8 takže na ko mi napočítala dr. v jednom vaječníku kolem 20 folikulů v druhém asi 15 tak snad z toho něco bude. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
2.1.22 18:50

@Denul_S
A muzu se zeptat na duvod IVF?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
2.1.22 18:52

@Jerry2022
Tak to jsi super, ze jsi to snasela takto v pohode, snad i druha stimulace bude bezproblemova. Bemfola je v peru…
Jinak urcite se ozvi, az presne zacnes, budeme to mit asi hodne podobne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
2.1.22 18:55

@Jerry2022 A zustavas ve stejnem CARu, nebo jsi sla do jineho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
2.1.22 18:55

@miskuet
Z onkologických důvodu manžela.. v roce 2017 přišel o jedno varle naštěstí ho ještě před léčbou poslali na zamražení…2019 přišel i o to druhé..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
181
2.1.22 18:59

Ahojky take se pridavam🙂ceka me tento mesic KET snad uz se tentokrat dockame😇
Mela jsem punkci v rijnu, ale ET neprobehl kvuli vetsimu odberu vajicek, abychom zamezili hyperstimulaku, ale stejne jsem mela mirny hyperstimulak🙈pak dalsi mesice jsem nemela ovulaci tak jsme se rozhodli pro rizeny KET tak zobu estrofem a v patek se rozhodne kdy Transfer probehne😇 🙏🏼 :smiling_face_with3_hearts: ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
2.1.22 19:01

@Denul_S Ach, to me moc mrzi. Alespon ze vase situace ma porad reseni a snad se brzy dockate zdraveho miminka!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
2.1.22 19:03

@Denul_S
Jinak pak napis, jak dopadla kontrola a odber vajicek :) Preji co nejlepsi vysledky! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat