IVF/ISCI= vícečetné těhotenství?

6.8.07 23:16

IVF/ISCI= vícečetné těhotenství?

Ahoj holky, s přítelem máme za sebou první návštěvu CARu. Byl to jen vstupní pohovor, oba dva musíme ještě na vyšetření atd. Paní doktorka nechtěla nijak předbíhat, ale vypadá to na IUI nebo ISCI (přítel má špatný spermiogram). Chtěla bych zeptat, zda-li máte doma po IVF/ISCI dvojčátka? Kolik se zavádí embrií? Porod je po IVF/ISCI přirozenou cestou nebo císařským řezem? Vědělo to okolí, v práci, že jdete na umělé opolodnění? Předem moc děkuji za odpovědi, mám toho teď plnou hlavu. 8O

P.S.: Pokud se první ISCI, které nás bude podle paní dr. stát cca 20.000,– Kč, nezdaří budeme platit stejnou částku i na další pokusy? Nemá s tím někdo prosím zkušenost. Ještě jednou moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

300
7.8.07 11:39

PYRALLIS ,
nebudu psát z vlastní zkušenosti(mám za sebou první IVF) ale ze zkušeností kamarádky.
Má za sebou už třetí pokus,nepovedlo se ale to není pravidlo!!!! Další dvě mají krásná dvojčátka :P :P
Zavádí se tak tři embrija,když jich budeš mít víc,je možnost si je nechat zamrazit.Bohužel se všechno platí.Kamaradka po prvé platila 11.000,pak 17 000 a po třetí 27 000.Je to podle toho jaké léky a postupy lékař zvolí.
Obě kamarádky rodily císařem.
Držím palce a dej vědět jak jste na tom!!!!
Hlavně se neboj a nenervuj!!!!! :P :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.07 12:16

Weerka5 ,
moc děkuju za odpověď, hned se cítím líp. Nejvíc se bojím zklamání. Snažíme se o mimi dva roky, první rok jsme to brali celkem „sportovně„, ale teď už jsme z toho oba unavení a smutní. Nejhorší je, že jsme o návštěvě CARu nikomu neřekli a já si o tom nemám s kým promluvit. Hodně známých okolo nás už děti má (bez problémů) a začínají na nás padat otázky typu: „A co vy? Ještě neplánujete rodinu?“, kdyby jenom věděli, jak moc by jsme chtěli. Paní doktorka nás upozornila, že je to časově náročné, takže mám trochu obavy co řeknu v práci? Teď mě čeká odběr krve (třetí den krvácení - poprvé se těším na menstruaci) a přítele spermiogram, pak se uvidí co bude dál.
Tvoje první IVF bylo úspěšné? :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
7.8.07 14:40

Ještě nevím,byla jsem v neděly,ted budu čekat už jenom 12 dní a pak udělám testík.U nás to nikdo nevěděl,nikomu jsme to neřekly,jenom mojí nej kamarádce,ta ted volá každý den jak mi je,je mi to docela nepříjemné.
V práci jsem řekla že marodím se zádama,mám prima doktorku a ta mi napsala neschopenku bez problému.
Opravdu je nejhorší to zklamání když se to hned nepovede ale musíš myslet jen na to hezké.Zatím se mi to daří.
Až si budeš chtít zase pokecat,tak jsem tady!!!
Nebo přijd do snažilek,je tam fakt dobrá partička a každá z holek umí podržet!!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.07 15:20

Jsi houdňoušek, je moc fajn pokecat s někým, kdo prožívá něco podobného, držím ti všechny palečky co mám!!! :wink: Moc ti přeju, aby se to povedlo!!! Můžu se zeptat, kolik máš zavedených embriíí? Já tu teď budu každý den, tak dej vědět jak to všechno dopadlo :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
7.8.07 15:30

Mám dvě.Celkem se mi udělalo pět vajíček,tři se oplodnily a dvě se dál vyvíjely,i když prý zase nijak zvlášt.Tak nevím,snad to bude dobré. Děkuji za držení palečku,říkám si že to vyjít musí protože tolik lidiček co mi drží palce,musí přinest štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.07 15:46

Určitě to dopadne skvěle! Můžu se ještě zeptat, za jak dlouho od vstupního pohovoru došlo k prvnímu IVF? Někdy na začátku září bychom měli jít na vyšetření, pak bude následovat další pohovor o postupu léčby a pak už nevím co následuje. Myslíš, že by mohlo dojít k ISCI nebo IUI ještě letos? Ono se to nezdá, ale utíká to hrozně rychle a někdy mi příjde, že jenom čekám a čekám. Asi tě dost zaplavuji dotazy, že? Omlouvám se, ale pořád mě něco napadá :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
7.8.07 15:57

Nevadí!!
Podle toho kdy máš mít MS,nazačátku září vám udělají vyšetření,to bude trvat tak 14 dní,pak se bude čekat na MS a hned druhý den začneš brát hormony v injekcích,já si je píchala sama a šlo to,na stimulaci vaječníku a tvorbě vajíček,v polovině cyklu pujdeš na odběr vajíček,hned je oplodní a nechají 72hodin kultivovat no a pak Ti je vrátí do pokojíčku a pak už stačí jen čekat.Myslím si že budete mít všechno za sebou v říjnu.
Píšu teda postup jaký jsem měla já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.8.07 16:07

Ahojky, my máme po 2 IVF, bohužel po prvním jsem v 7 tt potratila, a u druhého se prozměnu neujalo žádné ze dvou embryjek. Jezdíme do Olomouce. Jen pro informaci IUI - inseminace, je plně hrazena pojišťovnou a to 6×, IVF - je standartně hrazené pojišťovnou, ale (můžeš si připlatit za „nadstandart“) což je právě ICSI - vstřiknutí jediné spermie do vajíčka, nebo za AH - což je naříznutí obalu embryjka, aby se lépe vykuklilo a uhnízdilo. Nás to stálo 11 000.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
7.8.07 16:12

Tak to je rychlovka :P děkujuuuuuu. Do konce srpna musím mít v práci dokončený jeden projekt, pak bude o něco volněji a bez stresu, tak to snad dopadne. Bude/ou to vaše první miminko/a? Kdy se dozvíte, jestli čekáte jednoho mimíska nebo dva?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.07 16:18

Ahoj Jani ,
moc děkuji za užitečné info, :P přítel má špatný spermiogram a asi z toho důvodu paní dr. mluvila hned o ISCI. Mrzí mě, že se to nepodařilo, ale snad se všechny těch dvou čárek dočkáme!!! Napiš jak se vám dále daří :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.8.07 16:24

Ahojky,
jsme na tom stejně, můj manžel má také špatné spermie. Nejdříve nám ale doporučili IUI, co kdyby. Po 2 neúspěšných pokusech jsme zkusili IVF. Bohužel, dopadlo, jak dopadlo. Zažili jsme si krušné chvilky. Ale je důležité dívat se dopředu. Pak další IUI, opět neúspěšná a další IVF, také neúspěšné. V současné době jsme podali žádost o adopci a na podzim chceme absolvovat další IVF. Tak uvidíme.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
2241
7.8.07 16:25

Ahoj Pyrallis, jde to všechno rychle, neboj. My máme taky před 1. IVF ICSI, koncem července jsme byli v caru, kde nám řekli, jaká vyšetření z krve musíme mít a až dostanu MS, mám hned druhý den přijít pro injekce. A bude nás to stát něco přes 20.000, přesně jak píšeš ty. A pak už budeme čekat jako Weeru na //! :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2241
7.8.07 16:28

Jani, tak to budu držet palečky......třetí IVF…do třetice všeho dobrého! Tady kolegyně v práci má kamarádku a té se zadařilo až po 4. IVF! Ale vyšlo to a tobě to taky určitě vyjde!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.8.07 16:32

Ahoj Morgano76 :P
budu držet palečky a určitě napiš jak to dopadlo. Ví to okolí, že jste navštívili CAR? My to nikomu neřekli a asi mě trochu tíží svědomí, i když není proč. Jsem hrozně ráda, že si o tom tady můžeme pokecat a že nejsem sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama