Já už nechci

Anonymní
20.2.21 07:59

Ja uz nechci

Ahoj, stalo se nektere z vas? S manzelem mame delsi krizi, cely lonsky rok jsem pracovala na tom, aby se mi i detem venoval. Klasika: dosel domu a pc. Mame jeste dalsi dva vetsi problemy, ale ty nechci rozebirat. No po roce snazeni, premlouvani, domlouvani atd. Jsem se rozhodla pro rozvod. Ten lonsky rok byl pro me zasadni v tom, ze jsem se postupne od nej citove odtrhla a neumim si predstavit uz zadne intimnosti a nic dalsiho co ke vztahu patri. Ale! On se ted kdyz si ma hledat bydleni jindy zmenil, pomaha, snazi se ALE me je to ted uz jedno. Je to mozne? To co jsem celou dobu chtela prijde v dobe, kdy jsem naprosto rezignovala? Stalo se nektere, ze jste v sobe „nasly“ city a pokracovaly dal? Dalsi otazka, vzdy sliboval ale nevydrzel ani tyden, rikam si, ja ted couvnu a do leta budeme kde jsme byli. Proboha proc jsou ty vztahy tak slozite. Dekuji

Prosim o anonym, pripadne smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5455
20.2.21 08:05

Je to klasika, teď se bude chovat, tak jak sis přála a bude se divit, že to neocenis :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76221
20.2.21 08:14

Ono to muze byt i tim, ze ty ses zacala chovat jinak a jeho zmena je reakce na to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75
20.2.21 08:15

Pocitac schovej a do leta uvidis. Bud to vydrzi a projde zkouskou ohnem nebo ne a pak je hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
20.2.21 08:24

Bohužel to je častý scénář.

Hele když konečně mistr našel motivaci, zkuste společně párkrát zajít do rodinné poradny - nebudou vás nutit zůstat spolu, ale prozkoumáte co skutečně chcete a když nic, tak vám pomůžou dobře se rozvést.

A budeš mít čisté svědomí v tom, že si skutečně zkusila všem.

Základní zádrhel leží v tom, že si do něj rok tlačila jako vždycky různé výčitky a podobně, jen ve větší inenzitě, namísto toho aby ty si změnila něco ve svém chování, což by ho donutilo reagovat jinak než vždycky. V okamžiku kdy jsi ke změně došla, reaguje i on jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2033
20.2.21 08:27

Tak to jsme měly loňský rok podobný :-D až na to, že můj chlap se nijak nesnažil, aby se to urovnalo, naopak, ale stěhovat se taky nechtěl, takže to nakonec dopadlo tak, že jsem odešla já s dětmi, protože on by se asi nikdy neodstěhoval

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
20.2.21 08:29
@Anonymní píše:
Ahoj, stalo se nektere z vas? S manzelem mame delsi krizi, cely lonsky rok jsem pracovala na tom, aby se mi i detem venoval. Klasika: dosel domu a pc. Mame jeste dalsi dva vetsi problemy, ale ty nechci rozebirat. No po roce snazeni, premlouvani, domlouvani atd. Jsem se rozhodla pro rozvod. Ten lonsky rok byl pro me zasadni v tom, ze jsem se postupne od nej citove odtrhla a neumim si predstavit uz zadne intimnosti a nic dalsiho co ke vztahu patri. Ale! On se ted kdyz si ma hledat bydleni jindy zmenil, pomaha, snazi se ALE me je to ted uz jedno. Je to mozne? To co jsem celou dobu chtela prijde v dobe, kdy jsem naprosto rezignovala? Stalo se nektere, ze jste v sobe „nasly“ city a pokracovaly dal? Dalsi otazka, vzdy sliboval ale nevydrzel ani tyden, rikam si, ja ted couvnu a do leta budeme kde jsme byli. Proboha proc jsou ty vztahy tak slozite. DekujiProsim o anonym, pripadne smazat.

Klasika, chlapi se většinou proberou, až když je pozdě a začnou se snažit, když už není o co. City se pravděpodobně „nenajdou“, když už jednou vyhasly. Možná převáží rozum a zvyk, ale dlouhodobě ti to stačit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15324
20.2.21 08:34

V okolí mám jeden případ kdy se do sebe znovu zamilovali. Trvalo to asi rok. A nejtěžší pro ně bylo nesjet do starých kolejí.
Já bych to zkusila. Ale s podmínkou odborné pomocí = poradna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15521
20.2.21 09:06

Většinou se mění spíše chování ženy. Takže ten správný recept na to je rozvod? No vlastně statistiky nelžou. Nemá smysl to držet dál, rychle rozvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 09:14

@zoidberg to neni rychle rozvod. Problemy jsou uz par let (asi 3-4) ale nahromadilo se to pres lonsky rok, kdy proste nebyla zadna reakce na nic. Az ted kdyz ja jsem citove ochladla, nemam zajem uz o napravu… a najednou to jde?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16388
20.2.21 09:33
@Anonymní píše:
@zoidberg to neni rychle rozvod. Problemy jsou uz par let (asi 3-4) ale nahromadilo se to pres lonsky rok, kdy proste nebyla zadna reakce na nic. Az ted kdyz ja jsem citove ochladla, nemam zajem uz o napravu… a najednou to jde?

Ano - protože jste měi nějaký ustálený rituál chování. Ty tlačíš, on je v pasivní rezistenci. Ty tlačíš víc, on je ve větší pasivní rezistenci.

Přestaneš tlačit - on najednou neví co se děje, že věci nejsou jako obvykle, konečně si začne všímat věcí a mění dosavadní chování.

On měl svoje důvody proč se schovával do té pasivní rezistence - je ve vašem vztahu stejně fustrovaný jako ty, ale z něčeho jiného.

Můžeš to ukončit. Ale pořád stojí za pokus to pořádně prozkoumat a vyčistit. I kdyby to byla jen práce na tom, abyste se dobře rozvedli. S tím že to fakt jde výrazně jednodušeji, když k tomu máte nějakého toho průvodce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.2.21 09:54

Jo, řekla bych, že to je typický průběh krize. Chlap se vzbudí až je pozdě. Vysvětlení má @Ou.
Jsem v podobné situaci, krize cca 2 roky, já jsem rok zkoušela možné i nemožné, aby se manžel probral, včetně poradny, ale nepomohlo to. Až jsem to vzdala a také se částečně citově odpoutala, vlastně jsem si prošla rozchodem sama v sobě, uvědomila jsem si, že to prostě nepůjde. Plánovala jsem i rozvod, ale tím bychom si já i děti značně pohoršili, jak zázemím tak i vztahově, nebo jak to říct. Manžel by se do péče o děti nehrnul.
No a když jsem přestala tlačit, tak i manžel postupně vylezl z ulity, takže se s ním dá žít. Já ho mám pořád ráda jako člověka, není tam nenávist nebo odpor, takže to tak nějak jde. Ale určitě to nepůjde na vždy, co bude do budoucna se teprve uvidí.

• Citovat
  • Nahlásit
389
20.2.21 09:56
@j.a.n.i1 píše:
Ono to muze byt i tim, ze ty ses zacala chovat jinak a jeho zmena je reakce na to…

Souhlasím, když chcete něco změnit, musíte nejdříve změnit sebe. Tedy svůj přístup, vlastní zkušenost. To zakladatelka neudělala, pořád tlačila a tlačila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
306
20.2.21 10:01

Nemá cenu se do ničeho nutit, láska a úcta se nedá předepsat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
20.2.21 10:18

No já si zas myslím, že dělat matku chlapovi je cesta do pekla. Ty by sis měla uvědomit, tys měla změnit chování…jo co ty si všechno měla vydržet, než on se probral? A kde máš záruku, že jakmile ucítí, že průser je vyžehlen, že si zase nehačne do své pohodlné role? Taky jsem tohle měla. Teď jsem na chlapy mnohem náročnější.. poučena. Zařiď se podle sebe, aby ses ty cejtila dobře. Ne podle pocitu viny. On měl dlouhou šanci změnit své chování, aby teda i tys změnila své chování a evidentně se neobtěžoval. Ještě bych zkusila poradnu…pro čisté svědomí, ale život máš jen jeden. Nejsi povinná dělat svými muži psychologa, aby si uvědomil, že PC není fajn, že kašlat na děti a rodinu není fajn atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat