Jak bojovat proti PCO?

1064
15.7.13 22:34

Jak bojovat proti PCO?

Ahoj holky, chci se zeptat jak jste zvladly PCO? A jak jste otehotnely? Rok jsme se snazili a nakonec se podarilo, ale pak se to pokazilo a mimi odeslo. Ted je to skoro rok od te doby a porad nic. Jsem zoufala. Dr mi dal utrogestan, sice pomohl k ms, ale jinak nic. Mam strach, bojim se, ze nepoznam pocit byt matkou. Jak vyhrat nad Pco? Prosim za jakekoliv rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4731
15.7.13 22:47

@ducki ahoj, zatim jsem nevyhrala ale bojuju, snad ti muj nazor bude uzitecnej. Utrogestan ti pouze pomuze k tomu abys dostavala pravidelne MS nicmene k ovulaci ti nedopomuze. Zazadej si o prijeti do spec. Ordinace ( cary, lecba neplodnosti…) Tam ti budou k ovu pomahat. Vetsina jich bere i bez lek. Doporuceni, takhle jen zbytecne cekas a k nicemu to nepovede. Drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3807
15.7.13 22:47

Nevím jestli jsem vyhrála nad pco, ale ovulka ikdyž byla opožděně, ale duležité je, že přicházela sama od sebe ( bez léku ) začala přicházet po té co jsem začala hubnout, a díky tomu jsem také přirozeně otěhotněla. Takže u mě stačila redukce váhy.
Jo a taky jsem tomu prostě věřila, věřila jsem, že se mi dříve či později podaří otěhotnět bez léku.
Ducki člověk musí být v takovém případě hodně trpělivý, já vím, že teď se mi to píše snadno, ale taky jsem si prožila své ( mimoděložní těhu, SP a období totálně bez ovulky ) a je fakt, že oproti jiným holkám jsem nemusela na děti zase tak dlouho čekat, ale dělej jen to, co ti radí srdce, cítíš, že cesta je přes doktory, nebo že to nějak dokážeš sama? Podle toho si zvol cestu a hlavně pozitivně mysli, to ti taky hodně pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2605
15.7.13 22:48

Ahoj i ja mam PCO zabral clostylbegit ;) na po druhe ale hlavne diky nemu byla ovu!! :srdce: predtim sem mela dufahston ale ten nepomahal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
15.7.13 22:49

Ahoj, taky mam PCO. Snazime se pres 2 roky. Mame za sebou uz snad vse, byla jsem i na laparoskopii, kde mi delali drilling vajecniku, aby ty vajicka mohly odchazet (mela jsem i stimulaci a vajicko se udelalo), ale stejne to bylo k nicemu. Ani blbou ms jsem stejne sama nedostala. Ruznych leku, kapicek, elixiru co sem vypila, nic nepomohlo. Ted nas ceka 1. IVF. Ale i s PCO se da prirozene otehotnet, ale trva to a ne kazdemu se to podari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
15.7.13 22:51

Kdyz to vyslo jednou vyjde to snad i podruhe. Jen je to k nevydrzeni. Pripadam si, ze jako zena jsem zklamala. Verim, ze mimi prijde, ale je to tezke nemyslet na to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.13 22:52

@ducki

Ahojky také mám PCO+retroverzy dělohy snažíme se rok a dva měsíce a stále nic byla mi doporučená laparka nebo CAR ale přítelovi je 21 a mě 23 a nechce o tom slyšet takže tomu dávámě volný průběh. Brala jsem Clostilbegit a duphostan bez efektu.. Ted zkouším bylinky a zkusím sarapis ten prý nabuzuje vaječníky tak uvidíme… :) Držím ti palečky at brzy najdeme všichni snažilky //. :kytka: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
15.7.13 22:54

@Cracky tak ja ms ted posledni 3 mesice mela sama, aale bez ovu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
15.7.13 23:30

U mne pomohla výrazně redukce váhy, jinak nic, ani clostilbegyt, ten už jsi zkoušela?
A teď je v u nás dostupný Inofolic, prý hodně pomáhá, vygoogli nějaké diskuze, hlavně slovenské z modrého koníka, tem už je povolen déle, je to levné a je na něj samá chvála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
15.7.13 23:33

Jinak tedy utrogestan k ovulaci nijak nepomůže, k menstruaci ano, k ovulaci nemá jak. Já jsem exot, já i IVF rozjížděla bez menstruace, tak blbě jsem na tom byla a nakonec ty dvě děti mám, sice 13let čekání celkem, ale mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
15.7.13 23:37

@terinka4444 myslis nosifol? ja brala vsech 5 krabicek a vysledek 0. moje dve kamaradky to same. takze ja za sebe a za ne doporucit nemuzu :nevim: ale na kazdeho „plati“ neco jineho. kazdy ma to PCO asi v jinem „stadiu“ a nekomu to pomoct muze. je tady i diskuze kde holky pisou jak jim pomohl a jak ne a celkem hodne holkam to pomohlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
15.7.13 23:38

@terinka4444 mas fakt nadherne deti :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
15.7.13 23:41
Děkuju :kytka:
a myslím Inofolic, je teprve od ledna povolený u nás, vím, že si ho holky vozily ze Slovenska, právě na solvenském modrém koníkovi jsou o něm úžasné diskuze.
@Cracky píše:
@terinka4444 mas fakt nadherne deti :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
16.7.13 00:16

Clostik jsem nebrala jeste o ten si jdu rict pristi tyden. Nosifol nebo inofolic jsem brala a pomohlo to k ms. Ted uz si vyrvu nejake vysetreni. Je mi sice 19 ale pco je cesta na dlouhou trat, tak s tim chci neco delat. Jen se desim umeleho oplodneni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.7.13 07:59

Hele, já myslím, že nené potřeba hysterčit, znám spoustu holek s PCO, co v průběhu roku otěhotněly. Jestli je ti 19, tak dlouho se určitě nepokoušíte, takže to chce trpělivost, vyšetření, která si chceš vyřvat stejně extra nejsou. A IVF zase není taková hrůza,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama