Jak být sympatická?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 14:19
Jak být sympatická?

Otázka je jasná (ano, jsem už lekce zoufalá…). Z několik zdrojů jsem o sobě slyšela, že působím odtažitě, studeně, asi né moc sympaticky. No a teď se mi všelijakými oklikami podařilo dosáhnout „kafe“ s jednou paní, která je mi moc sympatická a ráda bych se s ní přátelila (ne, nejsem lezba), ale máme spolu něco jako pracovní vztah, nic bližšího v tom teď není. A já nevím,, jak se mám chovat, aby se to posunulo jinam. Co říkat? Jak být milá, ale né servilní? Jak to posunout z roviny pracovní do osobní?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 26.03.18 14:28

Chce to úsměv, smích. Upřímný. A začala bych nějakým vtipným osobním tématem: „tak si představ(te), co se mi včera stalo,…“. A uvidíš, jestli se chytne a vznikne z toho fajn schůzka a kam se to vyvine.
Taky jsem zjistila, že na lidi působím studeně, odměřeně. Ale když mě prý člověk pozná blíž, zjistí, že jsem v pohodě. Zjistila jsem že mi to nevadí :mrgreen:

 
anbee
Povídálka 46 příspěvků 26.03.18 14:28

Taky jsem měla takový problém. Ale po větším zkoumání jsme s těmi lidmi zjistili, že se jim nezamlouvala má vyšší dominance. Co když se jim nelíbí to, že chtějí být jako vy? Studené ženy jsou značeny jako „nedosažitelné“. Neříkali vám to hlavně muži? Když budete předstírat svojí osobnost, nebudete šťastná.
Ale teď k radám. Pomáhá se usmívat, nevztahovat hned řešené věci na svou osobu, nejednat agresivně, promyslet si odpověď dříve, než ji vyřknete.

 
Lucius08
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 26.03.18 14:32

Úsměv :kytka:

 
PeknyVlasy
Kecalka 220 příspěvků 26.03.18 14:32

Určitě to chce čas, vztahy se nevyvinou za den :-), někdy napiš jí ty, pak nech zase prostor jí. Snažte se vést dialog - klaď jí otázky, odpovídej na ty její (ne příliš dlouho. A pak také - s humorem jde všechno lépe :)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.03.18 14:34

Říkaly mi to hlavně ženy, s muži jsem vždycky kamarádila snadněji. Ale zase když se mi muž líbil, tak jsem to nedokázala dát ajevo, naopak jsem se stranila. Na gymplu jsem byla do spolužáka zamilovaná 8 let a NIKDY jsem s ním nedokázala promluvit. Prostě když o někoho v nějakém smyslu stojím, tak nasadím asi tuhle studenou a odtažitou masku, protože se bojím odmítnutí. Mám problém se sebevědomím, já vím… Uvažuju, že na to kafe radši nepůjdu, chjo… Zakl.

 
evill
Závislačka 3773 příspěvků 26.03.18 14:35

Být sympatický se nedá naučit. Buď druhému sympatická jsi nebo ne, tím, že se bude člověk přetvařovat si podle mého sympatie nezíská :nevim:

 
evill
Závislačka 3773 příspěvků 26.03.18 14:42
@Aries6 píše:
Chce to úsměv, smích. Upřímný. A začala bych nějakým vtipným osobním tématem: „tak si představ(te), co se mi včera stalo,…“. A uvidíš, jestli se chytne a vznikne z toho fajn schůzka a kam se to vyvine.
Taky jsem zjistila, že na lidi působím studeně, odměřeně. Ale když mě prý člověk pozná blíž, zjistí, že jsem v pohodě. Zjistila jsem že mi to nevadí :mrgreen:

Jenže to je ono, někomu je sympatický „úsměv, smích“, a na jiného to bude působit jako " ta se furt směje jak blázen", každému je sympatického něco jiného. Navíc pokud zakladatelka není ten typ, co věčně cení zuby, „upřímný“ smích to prostě nebude, bude to přetvářka a zachvíli to nebude příjemné ani jí, pořád se hlídat jestli je dost " :mrgreen: ". Nejlíp si najít stějně založenou společnost, ve které si budou sympatičtí přirozeně, ne naučeně a hraně.

 
catchthem
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 26.03.18 15:04

No to by mě zajímalo :-D Já se snažím být milá, usměvavá, vtipná, když je trapné ticho tak to nějak vtipne podotknu ať se ledy pohnou. Jen mi někdy přijde, že mě lidi spíš berou jako otravnou nebo dokonce flirtující, ale já jsem přitom jen dle mého slušná. Třeba podržím dveře, samozřejmě ženě, od může si naopak nechám dveře podržet. No a už mám pocit, že jsem za vlezlou. V žádném případě se nepretvaruji ale, a už mi bylo řečeno, že na mě si musí člověk zvyknout. Že vypadám přísně ale jak otevřu pusu tak ke to změna. Pravda, já jsem často zadumana a jsem takový ten ořech s měkkým vnitřkem takže si držím odstup a neřeším citečky. Takže jestli taky nejsi podobný kakabus :-D

 
nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 26.03.18 15:12

Není úsměv jako úsměv :mrgreen: Být sympatická na většinu lidí, bych řekla, že je dar. Myslím, že to nejde jen tak naučit. Pokud bych se měla učit být sympatická, tak je to přetvářka, ne? Buď taková jsem a nebo ne. Je mi líto, že máš problém právě s tímto, protože empatie jsou strašně důležité a dá se z toho vytěžit velmi mnoho. Já osobně si myslím, že sympatická jsem, ale rozhodně v tom nehraje roli vzhled, ale celkové jednání. Pokud mi na něčem záleží, tak dokáži zapůsobit, ale jde to přirozeně ;) Ne vždy si ale s dotyčným sednu, ale za to může zase má upřímnost. Nemám problém s tím říct, že tohle prostě fungovat nebude. Škoda jen, že tohle dokáži v profesní oblasti, ale v soukromém životě to trochu pokulhává :think:

 
catchthem
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 26.03.18 15:15
@nejaktodopadne píše:
Není úsměv jako úsměv :mrgreen: Být sympatická na většinu lidí, bych řekla, že je dar. Myslím, že to nejde jen tak naučit. Pokud bych se měla učit být sympatická, tak je to přetvářka, ne? Buď taková jsem a nebo ne. Je mi líto, že máš problém právě s tímto, protože empatie jsou strašně důležité a dá se z toho vytěžit velmi mnoho. Já osobně si myslím, že sympatická jsem, ale rozhodně v tom nehraje roli vzhled, ale celkové jednání. Pokud mi na něčem záleží, tak dokáži zapůsobit, ale jde to přirozeně ;) Ne vždy si ale s dotyčným sednu, ale za to může zase má upřímnost. Nemám problém s tím říct, že tohle prostě fungovat nebude. Škoda jen, že tohle dokáži v profesní oblasti, ale v soukromém životě to trochu pokulhává :think:

Tak tohle je úplně přesné. V té práci to jde tak nějak lépe že?

 
nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 26.03.18 15:17

@catchthem Přesně :palec: Kamarádek mám pomálu, jelikož mě jen tak nikdo nerozumí, jsem trošičku jiná i přístupy a postupy, které mám. Proto je problém, abych si s někým sedla na přátelské úrovni. Nevadí mi to. Nepotřebuji se přátelit s každým. Když už se ale přátelím, tak je to jízda :palec:

 
Elishka1
Závislačka 2780 příspěvků 26.03.18 15:18
@Anonymní píše:
Otázka je jasná (ano, jsem už lekce zoufalá…). Z několik zdrojů jsem o sobě slyšela, že působím odtažitě, studeně, asi né moc sympaticky. No a teď se mi všelijakými oklikami podařilo dosáhnout „kafe“ s jednou paní, která je mi moc sympatická a ráda bych se s ní přátelila (ne, nejsem lezba), ale máme spolu něco jako pracovní vztah, nic bližšího v tom teď není. A já nevím,, jak se mám chovat, aby se to posunulo jinam. Co říkat? Jak být milá, ale né servilní? Jak to posunout z roviny pracovní do osobní?

Netlač na to, buď sama sebou. Bylo by dobré, abyste se lépe poznali a sami usoudili, zda si rozumíte, jinak to nemá cenu. Takový ten úsměv je důležitý hlavně při prvotním kontaktu na prolomení ledů a to už jste dál

 
catchthem
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 26.03.18 15:20
@nejaktodopadne píše:
@catchthem Přesně :palec: Kamarádek mám pomálu, jelikož mě jen tak nikdo nerozumí, jsem trošičku jiná i přístupy a postupy, které mám. Proto je problém, abych si s někým sedla na přátelské úrovni. Nevadí mi to. Nepotřebuji se přátelit s každým. Když už se ale přátelím, tak je to jízda :palec:

Přesně tak. Mám to podobně, a taky mám takové „svoje“ libustky :-D mám taky těch kamarádek po málu ale jak říkáš, to je vždycky zaručena zábava když si notujeme :-)

 
Poci
Stálice 61 příspěvků 26.03.18 15:20
@evill píše:
Být sympatický se nedá naučit. Buď druhému sympatická jsi nebo ne, tím, že se bude člověk přetvařovat si podle mého sympatie nezíská :nevim:

Presne tak :palec:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >