Jak být sympatická?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní  26.03.18 14:19
Jak být sympatická?

Otázka je jasná (ano, jsem už lekce zoufalá…). Z několik zdrojů jsem o sobě slyšela, že působím odtažitě, studeně, asi né moc sympaticky. No a teď se mi všelijakými oklikami podařilo dosáhnout „kafe“ s jednou paní, která je mi moc sympatická a ráda bych se s ní přátelila (ne, nejsem lezba), ale máme spolu něco jako pracovní vztah, nic bližšího v tom teď není. A já nevím,, jak se mám chovat, aby se to posunulo jinam. Co říkat? Jak být milá, ale né servilní? Jak to posunout z roviny pracovní do osobní?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
Aries6
Generální žvanilka 21774 příspěvků 2 inzeráty 26.03.18 14:28

Chce to úsměv, smích. Upřímný. A začala bych nějakým vtipným osobním tématem: „tak si představ(te), co se mi včera stalo,…“. A uvidíš, jestli se chytne a vznikne z toho fajn schůzka a kam se to vyvine.
Taky jsem zjistila, že na lidi působím studeně, odměřeně. Ale když mě prý člověk pozná blíž, zjistí, že jsem v pohodě. Zjistila jsem že mi to nevadí :mrgreen:

 
anbee
Povídálka 46 příspěvků 26.03.18 14:28

Taky jsem měla takový problém. Ale po větším zkoumání jsme s těmi lidmi zjistili, že se jim nezamlouvala má vyšší dominance. Co když se jim nelíbí to, že chtějí být jako vy? Studené ženy jsou značeny jako „nedosažitelné“. Neříkali vám to hlavně muži? Když budete předstírat svojí osobnost, nebudete šťastná.
Ale teď k radám. Pomáhá se usmívat, nevztahovat hned řešené věci na svou osobu, nejednat agresivně, promyslet si odpověď dříve, než ji vyřknete.

 
Lucius08
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 26.03.18 14:32

Úsměv :kytka:

 
PeknyVlasy
Kecalka 177 příspěvků 26.03.18 14:32

Určitě to chce čas, vztahy se nevyvinou za den :-), někdy napiš jí ty, pak nech zase prostor jí. Snažte se vést dialog - klaď jí otázky, odpovídej na ty její (ne příliš dlouho. A pak také - s humorem jde všechno lépe :)

 
Anonymní  26.03.18 14:34

Říkaly mi to hlavně ženy, s muži jsem vždycky kamarádila snadněji. Ale zase když se mi muž líbil, tak jsem to nedokázala dát ajevo, naopak jsem se stranila. Na gymplu jsem byla do spolužáka zamilovaná 8 let a NIKDY jsem s ním nedokázala promluvit. Prostě když o někoho v nějakém smyslu stojím, tak nasadím asi tuhle studenou a odtažitou masku, protože se bojím odmítnutí. Mám problém se sebevědomím, já vím… Uvažuju, že na to kafe radši nepůjdu, chjo… Zakl.

 
evill
Závislačka 3653 příspěvků 26.03.18 14:35

Být sympatický se nedá naučit. Buď druhému sympatická jsi nebo ne, tím, že se bude člověk přetvařovat si podle mého sympatie nezíská :nevim:

 
evill
Závislačka 3653 příspěvků 26.03.18 14:42
@Aries6 píše:
Chce to úsměv, smích. Upřímný. A začala bych nějakým vtipným osobním tématem: „tak si představ(te), co se mi včera stalo,…“. A uvidíš, jestli se chytne a vznikne z toho fajn schůzka a kam se to vyvine.
Taky jsem zjistila, že na lidi působím studeně, odměřeně. Ale když mě prý člověk pozná blíž, zjistí, že jsem v pohodě. Zjistila jsem že mi to nevadí :mrgreen:

Jenže to je ono, někomu je sympatický „úsměv, smích“, a na jiného to bude působit jako " ta se furt směje jak blázen", každému je sympatického něco jiného. Navíc pokud zakladatelka není ten typ, co věčně cení zuby, „upřímný“ smích to prostě nebude, bude to přetvářka a zachvíli to nebude příjemné ani jí, pořád se hlídat jestli je dost " :mrgreen: ". Nejlíp si najít stějně založenou společnost, ve které si budou sympatičtí přirozeně, ne naučeně a hraně.

 
catchthem
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 26.03.18 15:04

No to by mě zajímalo :-D Já se snažím být milá, usměvavá, vtipná, když je trapné ticho tak to nějak vtipne podotknu ať se ledy pohnou. Jen mi někdy přijde, že mě lidi spíš berou jako otravnou nebo dokonce flirtující, ale já jsem přitom jen dle mého slušná. Třeba podržím dveře, samozřejmě ženě, od může si naopak nechám dveře podržet. No a už mám pocit, že jsem za vlezlou. V žádném případě se nepretvaruji ale, a už mi bylo řečeno, že na mě si musí člověk zvyknout. Že vypadám přísně ale jak otevřu pusu tak ke to změna. Pravda, já jsem často zadumana a jsem takový ten ořech s měkkým vnitřkem takže si držím odstup a neřeším citečky. Takže jestli taky nejsi podobný kakabus :-D

 
nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 26.03.18 15:12

Není úsměv jako úsměv :mrgreen: Být sympatická na většinu lidí, bych řekla, že je dar. Myslím, že to nejde jen tak naučit. Pokud bych se měla učit být sympatická, tak je to přetvářka, ne? Buď taková jsem a nebo ne. Je mi líto, že máš problém právě s tímto, protože empatie jsou strašně důležité a dá se z toho vytěžit velmi mnoho. Já osobně si myslím, že sympatická jsem, ale rozhodně v tom nehraje roli vzhled, ale celkové jednání. Pokud mi na něčem záleží, tak dokáži zapůsobit, ale jde to přirozeně ;) Ne vždy si ale s dotyčným sednu, ale za to může zase má upřímnost. Nemám problém s tím říct, že tohle prostě fungovat nebude. Škoda jen, že tohle dokáži v profesní oblasti, ale v soukromém životě to trochu pokulhává :think:

 
catchthem
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 26.03.18 15:15
@nejaktodopadne píše:
Není úsměv jako úsměv :mrgreen: Být sympatická na většinu lidí, bych řekla, že je dar. Myslím, že to nejde jen tak naučit. Pokud bych se měla učit být sympatická, tak je to přetvářka, ne? Buď taková jsem a nebo ne. Je mi líto, že máš problém právě s tímto, protože empatie jsou strašně důležité a dá se z toho vytěžit velmi mnoho. Já osobně si myslím, že sympatická jsem, ale rozhodně v tom nehraje roli vzhled, ale celkové jednání. Pokud mi na něčem záleží, tak dokáži zapůsobit, ale jde to přirozeně ;) Ne vždy si ale s dotyčným sednu, ale za to může zase má upřímnost. Nemám problém s tím říct, že tohle prostě fungovat nebude. Škoda jen, že tohle dokáži v profesní oblasti, ale v soukromém životě to trochu pokulhává :think:

Tak tohle je úplně přesné. V té práci to jde tak nějak lépe že?

 
nejaktodopadne
Stálice 55 příspěvků 26.03.18 15:17

@catchthem Přesně :palec: Kamarádek mám pomálu, jelikož mě jen tak nikdo nerozumí, jsem trošičku jiná i přístupy a postupy, které mám. Proto je problém, abych si s někým sedla na přátelské úrovni. Nevadí mi to. Nepotřebuji se přátelit s každým. Když už se ale přátelím, tak je to jízda :palec:

 
Elishka1
Ukecaná baba ;) 2203 příspěvků 26.03.18 15:18
@Anonymní píše:
Otázka je jasná (ano, jsem už lekce zoufalá…). Z několik zdrojů jsem o sobě slyšela, že působím odtažitě, studeně, asi né moc sympaticky. No a teď se mi všelijakými oklikami podařilo dosáhnout „kafe“ s jednou paní, která je mi moc sympatická a ráda bych se s ní přátelila (ne, nejsem lezba), ale máme spolu něco jako pracovní vztah, nic bližšího v tom teď není. A já nevím,, jak se mám chovat, aby se to posunulo jinam. Co říkat? Jak být milá, ale né servilní? Jak to posunout z roviny pracovní do osobní?

Netlač na to, buď sama sebou. Bylo by dobré, abyste se lépe poznali a sami usoudili, zda si rozumíte, jinak to nemá cenu. Takový ten úsměv je důležitý hlavně při prvotním kontaktu na prolomení ledů a to už jste dál

 
catchthem
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 26.03.18 15:20
@nejaktodopadne píše:
@catchthem Přesně :palec: Kamarádek mám pomálu, jelikož mě jen tak nikdo nerozumí, jsem trošičku jiná i přístupy a postupy, které mám. Proto je problém, abych si s někým sedla na přátelské úrovni. Nevadí mi to. Nepotřebuji se přátelit s každým. Když už se ale přátelím, tak je to jízda :palec:

Přesně tak. Mám to podobně, a taky mám takové „svoje“ libustky :-D mám taky těch kamarádek po málu ale jak říkáš, to je vždycky zaručena zábava když si notujeme :-)

 
Poci
Povídálka 46 příspěvků 26.03.18 15:20
@evill píše:
Být sympatický se nedá naučit. Buď druhému sympatická jsi nebo ne, tím, že se bude člověk přetvařovat si podle mého sympatie nezíská :nevim:

Presne tak :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Finalistky Miss Czech Republic se svlékly do plavek. Která získá titul?

Zatímco Česká Miss svou vítězku zná a Lea Šteflíčková se již několik týdnů... číst dále >

Tomáš Savka bude poprvé otcem. Nešlo to přirozenou cestou, přiznává zpěvák

Zpěvák Tomáš Savka (34) se po dlouhé době ukázal ve společnosti a rovnou se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Budoucnost plastické chirurgie: roboti, tablety a třeba i svépomoc

Přijde doba, kdy si k plastickému chirurgovi přineseme fotografii a on nás... číst dále >

Z oplácané puberťačky fitness ikonou s pekáčem buchet na břiše

Příběh Stefanie Macherhammerové je důkazem, že i s takzvaně tlustými geny se... číst dále >


Reklama