Sestra krade

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  25.03.18 18:20
Sestra krade

Ahoj, jako já už jsem docela zoufalá. My máme malé školkové dítě a já mám jedenácti letou sestru. Pokaždé když přijde něco zmizne. Převážně něco od prcka. Sbíráme určitý typ postaviček a moc levné to pro nás není, ale prcek to zbožňuje tak se snažíme mu to dopřát. Vždycky po jejím odchodu zjistíme, že něco chybí. Několikrát už jí manžel chytil jak cpe něco do kapsy tak jí říká co děláš a ona, že jee já si nevšimla nebo viděl jak jí to vypadlo z kapsy tak to vzal a schoval. Teď prcek přišel od babičky s tím, že mu dala nějaké hračky a ejhle bylo v tom plno figurek, které nám chyběly. Když jsem nedávno přišla k mámě tak v pokoji měla na stole mojí sošku, kterou jsem měla jako památku a doma jí hledala jak blázen s tím, že někam zapadla. Jednou se to řeklo mamce a její reakce byla co jsem ti říkala, že to dělat nesmíš. Pak už jsem radši neříkala nic. Jenže teď to jsou hračky a co to bude za rok, dva. Nálet do našich peněženek? Máma ta co si usmyslí to jí koupí. Rozbije si mobil, dostane nový. Máma si koupit tablet, koupí i jí, aby jí to prý nebylo líto. Je to moje mladší sestra, nemůžu jí říct nebudeš sem chodit a u dveří jí šacovat mi zase přijde ponižující. Jenže prcek pak brečí, že nemá novou oblíbenou figurku nebo i něco jiného co lze schovat do kapsy a my lezeme po bytě po kolenou a hledáme to a pak se nám to od babičky nevědomky vrátí jakože to je pro prcka, protože sestra si s tím už nehraje a leží jí to v šuplíku. Opravdu se hrozím toho, že za dva roky budu mít třeba v peněžence na něco nachystané peníze a budu to potřebovat zaplatit a ty peníze tam nebudou nebo půjdu do obchodu a zjistím, že hotovost, která tam byla tam po její návštěvě není. I naše babi už mi říkala, že ani za nic nemůže najít nějaké věci a byla si stoprocentně jistá kam je dala a ony tam nejsou. Manžel jí tu už ani nechce. Fakt nevím co s tím. Mámě to říct nemá smysl a já bych z ní nesměla spustit oči jak příjde.

Reklama

Reakce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 25.03.18 18:25

A když to řeknete sestře, co říká? Normálně bych jí řekla, že s tím přestane, nebo k vám nebude chodit nebo ji prostě před každým odchodem prohledáte.

Tableta
Závislačka 3732 příspěvků 25.03.18 18:27

Buď si takhle vynucuje pozornost, nebo je nemocná. Měli byste ji vzít k psychologovi, tohle není normální. A domů bych si ji nevzala, sestra nesestra…

pinguin11
Povídálka 40 příspěvků 25.03.18 18:31

Ahooj, děti nemám, takže nemám co radit :mrgreen: Ale normálně bych ji šacovala ať se cítí třeba i poníženě. Záleží jaká je povaha, myslím, že pár ponížení a rozmyslísi to. Třeba manželovi splní přání a už nepřijde… Mám tendence se s děckama nepárat. :nevim:

smurfka
Nadpozemská drbna 28881 příspěvků 25.03.18 18:39

Promluvila bych si rovnou s ní..narovinu ji řekla že vím že bere věci které nejsou její..jaký k tomu má důvod ( pokud peníze, že to pak prodává ) pokud jen ten pocit, tak je to kleptomanie a to se musí léčit. řekla bych ji že ji máš ráda, že to je tvoje sestra, ale že se ti to nelíbí a jestli to bude pokračovat, že k vám nebude moct chodit - vídat se s ní venku, na hřištích atd..

Helileli
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 25.03.18 18:44

Mezi čtyřma očima bych se jí zeptala, jestli si myslí, že jsi slepá a blbá. Že víš, že u vás krade drobnosti a jestli ještě jednou něco vezme, že bude mít zákaz vstupu. A pokud by vzala, dodržela bych to, sestra nesestra, vědomě si pouštět přes práh zloděje je i tvoje hloupost. A pokud ji matka nevychováva, tím spíš potřebuje, aby ji někdo nastavil hranici, co muze a co už ne.

viky23
Neúnavná pisatelka 16008 příspěvků 25.03.18 18:46

Nepoustela bych si ji domu, vadilo by mi to :nevim:

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 25.03.18 18:49
@Anonymní píše:
Ahoj, jako já už jsem docela zoufalá. My máme malé školkové dítě a já mám jedenácti letou sestru. Pokaždé když přijde něco zmizne. Převážně něco od prcka. Sbíráme určitý typ postaviček a moc levné to pro nás není, ale prcek to zbožňuje tak se snažíme mu to dopřát. Vždycky po jejím odchodu zjistíme, že něco chybí. Několikrát už jí manžel chytil jak cpe něco do kapsy tak jí říká co děláš a ona, že jee já si nevšimla nebo viděl jak jí to vypadlo z kapsy tak to vzal a schoval. Teď prcek přišel od babičky s tím, že mu dala nějaké hračky a ejhle bylo v tom plno figurek, které nám chyběly. Když jsem nedávno přišla k mámě tak v pokoji měla na stole mojí sošku, kterou jsem měla jako památku a doma jí hledala jak blázen s tím, že někam zapadla. Jednou se to řeklo mamce a její reakce byla co jsem ti říkala, že to dělat nesmíš. Pak už jsem radši neříkala nic. Jenže teď to jsou hračky a co to bude za rok, dva. Nálet do našich peněženek? Máma ta co si usmyslí to jí koupí. Rozbije si mobil, dostane nový. Máma si koupit tablet, koupí i jí, aby jí to prý nebylo líto. Je to moje mladší sestra, nemůžu jí říct nebudeš sem chodit a u dveří jí šacovat mi zase přijde ponižující. Jenže prcek pak brečí, že nemá novou oblíbenou figurku nebo i něco jiného co lze schovat do kapsy a my lezeme po bytě po kolenou a hledáme to a pak se nám to od babičky nevědomky vrátí jakože to je pro prcka, protože sestra si s tím už nehraje a leží jí to v šuplíku. Opravdu se hrozím toho, že za dva roky budu mít třeba v peněžence na něco nachystané peníze a budu to potřebovat zaplatit a ty peníze tam nebudou nebo půjdu do obchodu a zjistím, že hotovost, která tam byla tam po její návštěvě není. I naše babi už mi říkala, že ani za nic nemůže najít nějaké věci a byla si stoprocentně jistá kam je dala a ony tam nejsou. Manžel jí tu už ani nechce. Fakt nevím co s tím. Mámě to říct nemá smysl a já bych z ní nesměla spustit oči jak příjde.

mě to nepřijde ponižující normálně bych ji na rovinu konfrontovala s tím, že - soška se ztratila figurky atd pak se to našlo u vás doma, u tebe v pokoji, čili nezlob se, ale nevěřím ti… prostě pěstovat v ní zlodějnu s tím, že mě je hloupý ji šacovat je blbost.. prostě jí není hloupý brát tak ty nesmíš být útlocitná… kor když s mamkou není dohoda

nostress
Extra třída :D 12614 příspěvků 25.03.18 19:02
@Anonymní píše:

Každopádně to není normální, a v jejím věku už přeci ví, že krást se nemá. Krom toho, jsem si jista, že pokud by vás poprosila, jestli si může půjčit některou figurku na doma, s tím že ji příště vrátí, tak jí vyjdete vstříc. Ale ona si s nimi ani nehraje, má je pak pohozené v šufleti. Tady bude jiný problém. Matka by s ní měla co nejdříve navštívit psychologa.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 25.03.18 19:07

Nepřijde mi to normální, 11 let je strašně málo, aby tohle dělala. Buď je nemocná nebo je něco špatně v rodině. Píšeš, že ani nemá smysl tohle mámě říkat. Jak se o sestru starají, co otec? Chápu, že je velmi jednoduché problémové dítě prostě odříznout a domů si ji nepustit. Ale zároveň můžete být jediná pomoc, které se jí dostane, když její matce to je jedno.

White Lotus
Povídálka 29 příspěvků 25.03.18 19:22

Zkoušela jste si s ní promluvit? Několikrát jsem zažila případy puberťáků (ale i dětí) co kradli. A i mnohem horší věci než hračky :( Je dobré ale chápat, že za opakovanými krádeži často stojí něco jiného, než bychom čekali. Pokud máte dobrý vztah se svou sestrou, doporučila bych si s ní promluvit a zeptat se, zda-li nemá nějaké problémy (např. ve škole)? Pokud s ní ale nemáte zas tak dobrý vztah a bála byste se, že vás nepochopí a bude ignorovat, sedněte si a vysvětlete ji to - to, že ji (jakož to svou sestru) máte ráda a že je vaše rodina, ale to, co se vám nelíbí, je její chování. Rozhodně si nemyslím, že je dobré ji za to trestat tím způsobem, že byste ji zakázala vstup k vám domů. Pokud totiž doopravdy má nějaké problémy, mohlo by ji to spíše psychicky o to víc uškodit. A maminka to řešit nechce? Protože já se vážně obávám, že nekrade proto, že by se ji ta figurka/hračka líbila (to by ji babička asi nenašla se válet někde ve skříni), ale proto, že na sebe chce strhnout pozornost, chce pociťovat určitou moc, která ji třeba chybí. Zkrátka může to být opravdu cokoliv (nízké sebevědomí až po určitou mánii), potřebovalo by to bližší informace, proto si myslím, že je dobrý nápad si o tom s ní vážně promluvit. A pokud tuto možnost razantně odmítáte, tak můžete zvolit metodu “počkám až si sama natluče čumák a pochopí to”, protože to co si dovoluje u vás doma, tak může (ale nemusí, bůh ví) aplikovat i někde jinde. Tím vás ale samozřejmě nechci navádět, abyste to nechala jen tak být :nevim:
Vím, že asi radu, někoho tak mladého a nezkušeného jako já, nejspíše neoceníte, ale i přes to vám přeji, aby se vám podařilo zvítězit nad neposlušným charakterem vaši sestry :hug:

White Lotus
Povídálka 29 příspěvků 25.03.18 19:23

Zase jsem se rozkecala, omlouvám se za “spam” :lol:

Taciras
Extra třída :D 10628 příspěvků 25.03.18 19:39
@White Lotus píše:
Zase jsem se rozkecala, omlouvám se za “spam” :lol:

Tomuhle se neříká spam, ale tapetování (když někam postuješ dlouhý texty). Vím to, taky tapetuju :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Umělecká sebevražda, nebo promyšlený tah? Issa chystá duet se Štikovou!

Okurkovou sezonu po karlovarském festivalu rozčeří vydařená taškařice. Sámer... číst dále >

Ani fekálie by vás neměly odradit! Proč je Dubrovník tak oblíbenou destinací?

Před pár dny tisíce českých turistů pobavila zpráva o tom, že chorvatské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Reklama