Prosím rychle radu - počůraná matrace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  25.03.18 12:31
Prosím rychle radu - počůraná matrace

Omlouvám se za anonym :oops: ale v noci se stala nehoda a máme pomočenou matraci. Jé naštěstí s odnímatelným potahem, takže ten už je samozřejmě v pračce, ale co s tou pěnou uvnitř? :nevim: když to budu drhnout houbičkou třeba a práškem na praní a vodou, to moc účinné jíst nebude. Nějaká ráda, prosím? :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

abby
Zasloužilá kecalka 991 příspěvků 25.03.18 12:37

Stim nic moc neuděláš,…

quinsley
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 25.03.18 12:40

Posypat jedlou sodou nebo solí a pak vysát.
Můžeš na to nastrikat nějakou desinfekci, ale já osobně bych to pak nechtěla dýchat. Takže třeba 10%roztok octa a vody? Ten je také desinfekcní. Nechat matraci vysmradit venku pak.

Anonymní  25.03.18 12:40

Hm :? :mrgreen: jo a omlouvám se za překlepy, autocorrect :roll:

Mollify83
Kecalka 473 příspěvků 25.03.18 12:41

Strikam Sanytolem a Deotexem od Dedry (podobné dělá i DM, určitě bude fungovat také) a nechám větrat na balkoně

Amys
Generální žvanilka 20615 příspěvků 25.03.18 12:42

Postřikej to sanytolem, likviduje bakterie, takze i smrad. Udělat to můžeš opakovaně. Flek tam zůstane, ale nebude to fuj.

Anonymní  25.03.18 12:42
@quinsley píše:
Posypat jedlou sodou nebo solí a pak vysát.
Můžeš na to nastrikat nějakou desinfekci, ale já osobně bych to pak nechtěla dýchat. Takže třeba 10%roztok octa a vody? Ten je také desinfekcní. Nechat matraci vysmradit venku pak.

Díky z tip se solí a sodou ;). Bohužel nemám kde nechat vysmradit :think:

Conulka
Závislačka 3673 příspěvků 25.03.18 12:46

Teplá octová voda - půl na půl - hodně to tím promáčej a nech uschnout, skvěle to pohlcuje smrady, předtím asi tu desinfekci Sanytol

octovka je osvědčená, když mi malá hodila šavli na látkou čalouněný gauč - na ten kyselý smrad zabral jedině ocet a nikdo nic nepoznal

Anonymní  25.03.18 12:47

Teď mě napadlo, nedávno si soused pochvaloval, že si koupil přání čistič, že s tím bezvadně vyčistil spáry u obkladů za sporákem a manželka nadšená :mrgreen:. Myslíte, že by to šlo tím? :think: máme vcelku přátelský vztah, takže by mi ho určitě půjčil (samozřejmě bych neuváděla skutečný důvod :oops: :mrgreen: ).

Anonymní  25.03.18 12:49
@Conulka píše:
Teplá octová voda - půl na půl - hodně to tím promáčej a nech uschnout, skvěle to pohlcuje smrady, předtím asi tu desinfekci Sanytoloctovka je osvědčená, když mi malá hodila šavli na látkou čalouněný gauč - na ten kyselý smrad zabral jedině ocet a nikdo nic nepoznal

No jo, starý dobrý ocet, že mě to nenapadlo :kytka:.

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 25.03.18 12:52
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym :oops: ale v noci se stala nehoda a máme pomočenou matraci. Jé naštěstí s odnímatelným potahem, takže ten už je samozřejmě v pračce, ale co s tou pěnou uvnitř? :nevim: když to budu drhnout houbičkou třeba a práškem na praní a vodou, to moc účinné jíst nebude. Nějaká ráda, prosím? :(

prolila bych to octem a nechala vyschnout..

sediza
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 25.03.18 12:55

A jak dlouho tu matraci máte? Pokud vic jak 10 let, tak vymenit i kvuli roztočům. Jinak ja bych to vzala do vany a osprchovala a namočila tu část, kde je flek, any to proteklo skrz. Použila bych octovou vodu a nechala uschnout.

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 25.03.18 13:04

Radu jinou, než tu padly nemám. Ale zrovna včera jsem hledala chrániče na nové matrace a jsou typy i přímo na tyhle nehody. Nepropustne, udrží treba až 2l tekutiny.
Ja už mam holku velkou, slo mi spíš o to, aby nebyly brzy flekaty, ale treba vám by se to do budoucna hodilo

Chumchalice
Kecalka 140 příspěvků 25.03.18 13:25

Pardon za otazku OT, ten flek se necim vycistit da? Zkousela jsem vanish, ale moc to nepomohlo…

jdukolem
Hvězda diskuse 49250 příspěvků 25.03.18 13:43
@Chumchalice píše:
Pardon za otazku OT, ten flek se necim vycistit da? Zkousela jsem vanish, ale moc to nepomohlo…

to leda čistírna podle mě..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Reklama