Jak často k babičce?

328
20.11.15 20:46

jak casto k babicce ?

Ahojky maminky mam na Vas dotaz a tak nejak se potrebuju vypovidat. Jak casto davate deti na hlidani k babicce? Muj manzel s rodicama si rekli ze deti budou jezdit k tchanovcum kazdych 14 dnu na vikend a to za kazdou cenu. I kdyz napr jedeme v nedeli k nim na oslavu narozek oni tam uz musi byt od patku. Ja to uplne nesnasim. Po pravde s tchanovcama nemam vubec dobry vztah tak mozna i proto me to vadi ze mam vuci nim averzi, ale i tak proste je tam davat za kazdou cenu proc kdyz napr nemame zadne plany. A asi nejvice me vadi to jak je to povinnost ze tam musi. Dekuji za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56925
20.11.15 20:47

@sona20 moje mamka jezdí 1× za půl roku pohlídat mrně, starší k ní jezdí na prázdniny na měsíc- vše dobrovolně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 20:48

A ty jako do toho nemáš co kecat nebo jak? Že ONI si řekli? 8o 8o Děti na hlídání nedáváme vůbec, pokud to nepotřebujeme. Když si je chtějí vzít na výlet, předem se dohodneme, ale zase nám je vrátí domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1531
20.11.15 20:51

To prece neni povinost. Kdyz nechces tak je nedavej. Ja mam zatim jen rocni dceru, ale u babicky nikdy nezustala sama, chodime k ni na navstevu a ona me vudycky posila pryc, ze ji pohlida atd. Ale mame uplne jiny pohled na vychovu. Ona dela proste uplny opak co ji reknu, takze ji klidne da cely pytlik bramburek atd. Je hodna, ale nerozumime si a dite bych ji samotne nenechala, i kdyz hrozne chce. Tak se zkus s nimi nejak domluvit. Jestli chteji bpvidet deti at jezdi oni, ale nemas duvod tam deti nechavat kdyz nechces.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8658
20.11.15 20:52

Oboje prarodiče máme blízko, i tak jsem se odmala snažila, aby se vídali tak jednou za týden až dva. Pokudby si jedni prarodiče vynucovali celý víkend jednou za dva týdny, zeptala bych se, jestli jim přijde normální, že děti netráví vůbec víkendy s rodiči, protože pokud by si to samé nárokovali druzí prarodiče, tak si o neděli s tátou a mámou můžou děti nechat zdát. Přijde mi to úplně mimo, něco jiného je odpolední návštěva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19164
20.11.15 20:53

@sona20 Syn ještě nikde nebyl, neb ho nikdo nechce. :mrgreen: jezdíme jen na návštěvy, tak nějak jak se to hodí. S mojí mámou se vidí děti tak 1× až 2× měsíčne, když tam jedeme, většinou i přespíme. ke tchýni se snažíme 1-2× týdně.

Nicméně na nějaká někým stanovená pravidla, jako že se bude jezdit každou sobotu na oběd a nebo při úplňku, bych se komukoliv zvysoka vykvákla. Navštěvujeme se tak, jak se to hodí všem zúčastněným.

Jinak by se mi tedy těžce nelíbilo „zabít“ každý druhý víkend, kdy můžeme trávit pořádně čas společně jako rodina (máma, táta + děti + nějaký společný program ) tím, že děti někam „povinně“ pojedou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
20.11.15 20:55

@PetiteFillette tak ja samozrejme protestuju ale k nicemu to neni protoze me tady nikdo neposloucha vsecko ridi prarodice. Mame je furt za zadkem. Ano to je presne ten nazor deti bychom dali na hlidani pokud by jsme to potrebovali ze. A ne takhle

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
20.11.15 20:57

Tak tvoje povinnost dávat děti na hlídání rozhodně neni, ale buď ráda. Já hlídání nemám vůbec žádný, krom toho, že starší syn jezdí co 14dní ke svému otci a prarodičům. Pro mladšího syna nikdy žádný hlídání(myslim prarodičema) mít nebudu a co bych za to kolikrát dala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 20:57
@sona20 píše:
@PetiteFillette tak ja samozrejme protestuju ale k nicemu to neni protoze me tady nikdo neposloucha vsecko ridi prarodice. Mame je furt za zadkem. Ano to je presne ten nazor deti bychom dali na hlidani pokud by jsme to potrebovali ze. A ne takhle

A když je odmítneš předat, tak se jako stane co? Dojedou si pro ně a budou ti je rvát z náručí?
Co to je zas psycho tohle? 8o Jsou to snad vaše děti, VÁS DVOU, tak snad si VY DVA dohodnete pravidla návštěv, a ne že si prarodiče budou něco diktovat 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
20.11.15 20:59

Náš malej je u tchyně tak jednou do měsíce. Někdy to vyjde na dvakrát. Ale po dnešku se jí to zase skrouhne :cert:
K našim jeden, když mají o víkendu čas, mají hodně práce na domu a na chatě. Vyjde to na pár víkendů v roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
20.11.15 21:00

Dekuji za nazory. Vim ze me tedka asi nesezerete :D ale me nikdo neposloucha kdyz reknu ze nechci aby tam deti jeli. Strasne se s manzelem pohadame ze se tam rozhodli a ze ho to vubec nezajima a ze je to normalni aby se deti s prarodici videli pravidelne. A ze se prarodicum strasne styska. Moje mamka je nastesti v pohode takze s ni se dopredu domluvim na navsteve kde jsme vsichni protoze kdybych mela davat deti jeste ji tak uz je pak vlastnw neuvidim skoro vubec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 21:01
@hanzbl00 píše:
Tak tvoje povinnost dávat děti na hlídání rozhodně neni, ale buď ráda. Já hlídání nemám vůbec žádný, krom toho, že starší syn jezdí co 14dní ke svému otci a prarodičům. Pro mladšího syna nikdy žádný hlídání(myslim prarodičema) mít nebudu a co bych za to kolikrát dala :nevim:

To je sice druhá stránka věci, ale je dost velký rozdíl mezi potřebným hlídáním a vynuceným a navíc pravidelně. Toto je pro mě opravdu extrém. Synovi jsou 3,5 a ještě nikdy ho nikdo přes noc nehlídal, nikam ho na celý víkend netahal, protože to prostě zatím nebylo potřeba a my jako jeho rodiče s ním chceme trávit volný čas. Když chtějí prarodiče vnoučata vidět, přijedou buď na návštěvu oni, nebo jedeme na víkend my k nim. Ale všichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
20.11.15 21:03

@PetiteFillette kdybych rekla ze tam nepujdou neprojde to pres manzela mysli si ze je pan zemekoule nekdy a muze rozhodovat o vsem kor kdyz ma rodice za prdelou.

Příspěvek upraven 20.11.15 v 21:04

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3387
20.11.15 21:04
@PetiteFillette píše:
To je sice druhá stránka věci, ale je dost velký rozdíl mezi potřebným hlídáním a vynuceným a navíc pravidelně. Toto je pro mě opravdu extrém. Synovi jsou 3,5 a ještě nikdy ho nikdo přes noc nehlídal, nikam ho na celý víkend netahal, protože to prostě zatím nebylo potřeba a my jako jeho rodiče s ním chceme trávit volný čas. Když chtějí prarodiče vnoučata vidět, přijedou buď na návštěvu oni, nebo jedeme na víkend my k nim. Ale všichni.

však ano s tim já souhlasim, ale tak přece jednou je matka a má jasně říct, jak to chce a konec, přes to prostě vlak nejede. Já bych se s nima vůbec nepárala, prostě děti k vám nepujdou a hotovo. Když matka furt ustupuje tak se neni čemu divit, že je to tak jak to je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
20.11.15 21:05

Mám pocit, že u zakladatelka musí nejprv zpracovat chlapa - mamánka, který je pravděpodobně poslouchá, buď se jich bojí nebo mu přijde „logický“ nějaký argument, kterým ho naočkovali.

U nás se navštěvujeme tak, jak se to hodí všem zúčastněným, po vzájemné domluvě.

Starší školní děti už u babičky, která bydlí dál, téměř nespí, protože dělají sport, kde jsou tréninky i o víkendu a o prázdninách. Malé děti nedávám. Tříletá spala u babičky jednou v životě, se starším bráchou a jen proto, že jsme potřebovali.

To je jak střídavá péče, zabité víkendy. Ale zakladatelce nepomůže, jak to máme my ostatní, musí „zpracovat“ chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama