Reklama

Jak čistit zoubky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hurvínek
Kecalka 226 příspěvků 27.11.09 13:52
Jak čistit zoubky

Kolik pasty dáváte ročním dětem na kartáček a jak mu mám vypláchnout pusinku od pasty? Díky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 27.11.09 14:00

já dodneška dávám starší pasty max. kuličku velikosti hrášku. mladší asi tak 1/10 :lol: , ale ta má zatím jen 2 zuby. já používala u mladší do doby než se naučila sama vypláchnout pusu a vyplivnout pastu ( to jí bylo asi 2-2,5 roku) kinderzahngel od weledy u kterého nevadí že se polyká.

fidla
Kecalka 468 příspěvků 27.11.09 14:00

Ahoj, odpovedi a nazory se budou zrejme rozchazet, nase zubni dr.nam doporucila cistit jen kartackem bez pasty dokud se nenauci ditko plivat. Ja pro svuj dobry pocit davam malinko bylinkove pasty bez fluoridu od WELEDY, tam polykani nevadi.

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 27.11.09 14:07

A holky od kolika měsíců čistíte dětem zoubky? Vojta už taky nějaké má, ale Dr. nám nic neříkala.

Kakika
Extra třída :D 14869 příspěvků 27.11.09 14:10

my zatím nemáme, ale až vykoukne první,tak začneme, aby si zvykl. Ze začátku je to stejně jen takové šmrdlání, žádné velké poctivé čištění.

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 27.11.09 14:15

Čistím malé zuby od prvního zoubku - kartáčkem a pastou, ta troška přeci nemůže vadit při polykání, beztak jí ten kartáček pastou jenom potřu. Než měla zuby stírala jsem gázou dásničky od mlíčka a při náznaku růstu masírovala gumovým prsťáčkem.
Nyní chci najet na režim čištění dvakrát denně, u ní nemá podle mě smysl čistit ráno a večer jako u nás, dospělých, proto vyčistíme po obědě a po večeři.
Jsou období, kdy jí to nevadí, někdy, když jí rostly poslední stoličky, nechtěla…ale musela :-)
Používám kartáček Curaprox pro děti (kupuji si C. i pro sebe a stejnou barvu jako má malá, abychom si čistily zuby stejně) a zubní pastu Elmex. Fluoridové tablety nedávám, ale díky jedné diskuzi zde, asi začnu, Zymafluor. Při čištění od malička říkáma básničku a malá jí teď vyžaduje. Snad bude mít zuby hezké a zdravé.

hurvínek
Kecalka 226 příspěvků 27.11.09 14:21

Jakou básničku říkate.Já žádnou neznám.

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 27.11.09 14:24

Ja cistim od te doby co ma zoubky,teda spis si je cistila jakoby sama tim ze zmoulala kartacek,ted kazde rano a vecer sedi na pracce a necha si ji ode mne vycistit protoze pak muze cistit zuby ona me.
Pasta se pry davat nemusi,je to zbytecne,dite ji stejne celou spolkne ale ja ma od Weledy a jen o ni otru kartacek aby tam byla citit.

SvatkaM
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 27.11.09 14:26

Teď jsem zrovna jednu našla: čistím zoubky řízy řízy,
ať jsou bílé jako břízy.
Vlevo, vpravo a pak vzadu
horní a pak spodní řadu.
Ať jsou bílé jaké sníh,
ať má každý radost z nich.

A taky teda začnem čistit, aspoň jenom kartáčkem bez pasty.

saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 27.11.09 14:34

u nás básnička nezabrala. jak měla starší odpor k čištění zubů, tak měla prostě odpor a čistilo se holt násilím :mrgreen: přešlo jí to kolem 2 let a jak se naučila plivat tu pastu, tak jí to čištění snad začlo i bavit :lol: mladší zatím čištění zubů děsně baví, halvně když jí dám do ruky kartáček a může si sama čistit, většinou jde hned na osmičky :lol:

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1664 příspěvků 27.11.09 14:43

Ano, to je přesně ta básnička, jak byla napsaná nahoře. Malá když někde vidí kartáček, už volá čistíííím…:-))

janacek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.09 15:15

Já byla s malým na prohlidce má 9 mesicu a 4 zuby a dostala jsem vynadaný, že nečistim :oops: .
Koupila jsem curaprox ata a chystam se začít..

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 27.11.09 16:36

My čistíme zoubky už teď kartáčkem a pastou. Dokud neumí plivat, jen mu tak ušpiním pastou kartáček, Pastu mám dětskou s fluorem, páč jsem zas řešila dilema, zda mu mám dávat fluoridové tabletky nebo ne. Takhle si ten fluor pěkně spolkne při čištění a máme vystaráno :lol:
Na druhou stranu, pokud se rozhodneš pastu nedávat vůbec, tak je to taky v pořádku. Čištění zubů je proces mechanický, nikoli chemický, tudíž pasta není nezbytně nutná ani u dospělých :wink:

Nouky
Ukecaná baba ;) 1225 příspěvků 27.11.09 21:21

Taky říkáme „čistím zoubky řízy, řízy“ a malá dokud neuměla říct kartáček, tak taky říkala čistí :-) Čistíme od sedmi měsíců - to jsem čistila bez pasty a na pastu jsem si troufla až po první poradě se zubařkou na 1.preventivce. Používáme dětský Elmex - zubařka nám jej doporučila jako nejlepší a prý nevadí, že malá nevyplivuje a nevyplachuje pusu.S čištěním od počátku nemáme problém - asi je nejlepší začít co nejdřív, aby si mrňata zvykla. Dokonce jsem koukala, že jsou prstové kartáčky pro novorozence, ale to jsme teda nepraktikovali. Teď před druhým rokem mě začíná malá občas vytáčet tím, že když jí dočišťuju zoubky (nejprve ona, pak já), tak zkousává zuby a chytá kartáček. Tak jsem jí řekla, že musíme vyčistit zoubky, aby jí je nesnědli červíci - to funguje. A když se jí fakt nechce - a na „čistím čistím…“ už je velká, tak si hrajem, že zoubky šimráme, takže jí vydrhnu jednu stranu a dělám přitom, že se zoubky strašně smějou. Holt - rodič musí být někdy vážně diplomat :lol:

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 27.11.09 23:15

Ahoj, my podobne jako Nouky, do cca 18 mesicu jsme cistili jen kartackem a vodou, predtim prstackem a zajicem/chnapickou :wink: Ale Domca mel v 18 mesicich cca 5 zubu :lol:
Ted kdyz jsme byli na druhe prohlidce u zubarky a ta nam doporucila pidi trosku zubni pasty Elmex na kartacek a cistit, potom pusu „vymyvam“ vodou. Hrozne ho to bavi, kazde rano leti do koupelny a rve „cisti cisti“ :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >