Jak daleko mít gril od plotu sousedů?

172
22.6.21 19:43

Jak daleko mít gril od plotu sousedů?

Hezký den, máme problém. Máme chalupu.. plot máme společný se sousedovic plotem. máme u toho plotu gril. NIKDY sousedé nic neříkali, najednou začali že jim to vadí, že jim to jde zezadu do baráku a atd. máme tolik slušnosti že po každé když jdeme grilovat tak jim říkáme at si vzadu zavřou okno. NAJEDNOU si začali stěžovat že jim to vadí, že jim jde smrad do baráku a atd. Co máme dělat..? Můžou nás dát k soudu? Jsme z toho špatný, nikdy jsme problém neměli.. a to tam chatu máme už přes 50 let :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8667
22.6.21 19:44

Odpoved na otazku : Co nejdal. :)

Ale myslim, ze k soudu vas nemuzou dat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
22.6.21 19:47
@My Melody píše:
Odpoved na otazku : Co nejdal. :)Ale myslim, ze k soudu vas nemuzou dat.

No my to máme tak že když se zavře to okno tak jim to tam nejde.. ale stěžovala si že je taháme od bazénu - když jim řekneme že jdeme grilovat ze si maji zavřít okno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
22.6.21 20:01

Tak vy když jdete grilovat, tak máte slušnost jim to oznámit? Rozumíš tomu co píšeš? Vy se stavíte do role nadřazených a oni musí v tu chvíli všeho nechat a jít okno zavřít. Slušnost by byla dát gril co nejdál, abyste je vůbec nemuseli obtěžovat řečmi o zavření okna. Vy chcete, aby se přizpůsobili oni vám. Tak co se přizpůsobit vy jim a zeptat se jich, kdy jim nebude vadit, že chcete grilovat? A přizpůsobili byste se jejich času. Aby nemuseli kvůli vám vstávat od bazénu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58874
22.6.21 20:02

Proč máte gril u plotu? Taky by mi to vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
22.6.21 20:03
@Senses píše:
Tak vy když jdete grilovat, tak máte slušnost jim to oznámit? Rozumíš tomu co píšeš? Vy se stavíte do role nadřazených a oni musí v tu chvíli všeho nechat a jít okno zavřít. Slušnost by byla dát gril co nejdál, abyste je vůbec nemuseli obtěžovat řečmi o zavření okna. Vy chcete, aby se přizpůsobili oni vám. Tak co se přizpůsobit vy jim a zeptat se jich, kdy jim nebude vadit, že chcete grilovat? A přizpůsobili byste se jejich času. Aby nemuseli kvůli vám vstávat od bazénu.

jenže ten gril tam je 10 let! NIKDO nic neřekl. Říkali jim že jim to nvadí.. najednou začali. ten gril je zabudovaný do země. Dokonce sousedka stála u toho když se dělal ted na jaře nový a ještě říkala - je máte nový gril? To je super!!! Mohla to říct.. než to dali do země a dali by to jinam. Ona to řekla až když to bylo v zemi… zabetonovaný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
22.6.21 20:04
@aiwwa píše:
Proč máte gril u plotu? Taky by mi to vadilo.

protože jinam dát nelze. je u zadní části jejich domu. NIKDY nic neřekli… až ted

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58874
22.6.21 20:05
@Terte píše:
protože jinam dát nelze. je u zadní části jejich domu. NIKDY nic neřekli… až ted

Tomu nevěřím, že na celé zahradě není jinde místo. Jak je to možný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
22.6.21 20:07
@aiwwa píše:
Tomu nevěřím, že na celé zahradě není jinde místo. Jak je to možný?

Tak z druhé strany mají také okno.. do kuchyně :D tam jsme to logicky dát nechtěli. a pod třetí stranou je elktrické vedení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
22.6.21 20:08
@Terte píše:
protože jinam dát nelze. je u zadní části jejich domu. NIKDY nic neřekli… až ted

Ale rozumíš tomu, že je stavíte do podřízené role? To by se fakt nikomu nelíbilo. Tak se jich zkuste zeptat ve který čas by jim to nevadilo. Když už tedy ten gril nemůžete posunout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
22.6.21 20:12
@Senses píše:
Ale rozumíš tomu, že je stavíte do podřízené role? To by se fakt nikomu nelíbilo. Tak se jich zkuste zeptat ve který čas by jim to nevadilo. Když už tedy ten gril nemůžete posunout.

To jsme se ptali taky. Jestli jim to vyhovuje ráno odpoledne nebo večer a vbylo nám řečeno že oni přece nevdí kdy pujdou k bazenu.. já to chápu a je mi to líto na druhou stranu my jsme jim taky hodně vysli vstříc. nedali jsme si stromy a a td které by pry vadily ve výhledu což není pravda.. ale priostě nedali. dokonce jsme jim dali kus pozemku na jejich chodníček co maji v nasi zahrade protoze jim ta pry jde plísen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12811
22.6.21 20:14

Nasi sousedi taky maji gril u plotu a dali ho tam bez dovoleni, dokonce tehdy ten plot strhli a udelali tam zed.
Jsou to pip, za me. Tohle se nedela.
Jestli chces mit gril, dejte si ho k baraku.
Ono to fakt neni nic prijemneho, kdyz jde vsechen cmoud k nam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
22.6.21 20:16
@Lucie_Sx píše:
Nasi sousedi taky maji gril u plotu a dali ho tam bez dovoleni, dokonce tehdy ten plot strhli a udelali tam zed.
Jsou to pip, za me. Tohle se nedela.
Jestli chces mit gril, dejte si ho k baraku.
Ono to fakt neni nic prijemneho, kdyz jde vsechen cmoud k nam.

Já tohle chápu. Nicmene - jak jsem psala - ona u toho byla když se tam daval novýgril - mohla to říct! Nikdy nic neřekla.. najednou jí to vadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
22.6.21 20:20
@Terte píše:
To jsme se ptali taky. Jestli jim to vyhovuje ráno odpoledne nebo večer a vbylo nám řečeno že oni přece nevdí kdy pujdou k bazenu.. já to chápu a je mi to líto na druhou stranu my jsme jim taky hodně vysli vstříc. nedali jsme si stromy a a td které by pry vadily ve výhledu což není pravda.. ale priostě nedali. dokonce jsme jim dali kus pozemku na jejich chodníček co maji v nasi zahrade protoze jim ta pry jde plísen

Tak možná proto vám neříkali o tom grilu, že jim to vadi. Abyste jim dali to místo na chodníček a nesázeli stromy.

No jo, to je pak těžký, když s požadavky přichází postupně. A jak jsou k vám věkově? Vaši vrstevníci nebo o generaci starší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54127
22.6.21 20:29

My budeme mít asi nový gril pod pergolou a pravděpodobně u vysokého betonového plotu, který je společný se sousedem. Plot máme přes celou terasu. Takový plot si přáli sousedi, ať máme všichni soukromí.
Buď tam půjde vířivka nebo gril. Který se mému muži líbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat