Chlapi a “otcovský pud”

Anonymní
20.6.21 13:38

Chlapi a “otcovsky pud”

Ahoj holky,

včera mě dost zarazil můj partner, když mi řekl, ze pro nej je důležitější rodina než vztah. Situace je taková, ze se svou ex nemohl mít nikdy dítě (z neznámých příčin), byli spolu snad 15 let. Pak jsme se poznali my a já první měsíc co jsme to zkusili otěhotněla. Takže skoro zázrak, on nevěřil ze kdy bude mít děti a já počítala ze třeba fakt bude nějaká skryta chyba u nej.

No a protože se mnou hormony lomcuji, tak jsem se včera zeptala, jestli bekdy mysli na to, jaký by to bylo mít dítě s ex, když si to tak dlouho prali. Vím ze to je blba otázka :D A řekl mi (krom toho, ze ho to nenapadlo :)), ze pro nej upřímně není priorita vztah, ale prave ta rodina a ze je stastnej, ze se mu splní životní sen.

Tím diskuze skončila a já si teď pro sebe rikam, ze to je sice pěkný ale evidentně b to dítě bral s kýmkoliv :lol:

Rikala jsem to kamarádce (je psycholožka) a prý vůbec nechápu, jak chlapi mohou mít silný otcovsky pud a touho se “rozmnožit” (tím nemyslim sex ale mít potomky). No asi nechápu :)

Vlastně jsem i rada ze je pro nej rodina tak extrémně důležitá, ale prvně mě to zarazilo:)

Co vy a vaši chlapi?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5972
20.6.21 13:50

Pro dost žen je taky hlavní mít dítě, s kým už je tolik netrápí. :nevim: Já i manžel jsme to měli tak, že jsme chtěli mít dítě spolu. Předtím, než jsme se seznámili, tak jsme ani jeden o tom, že bychom kdy měli dítě, nepřemýšlel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8038
20.6.21 13:51

Chlapi maj podle me silnou tu potrebu predani genu dal a pak se staraj o deti, ptz jsou jejich, ale rekla bych, ze je to na hony vzdaleny zenskymu hormonama ovlivnenymu pristupu „sahni na moje dite a prokousnu ti krcni tepnu.“
No, pritel zrovna vcera pravil, ze o svoje deti se kdysi staral, kdyz byly maly, ale kdyz byly nakrmeny a prebaleny a rvaly, nechal je rvat. Oni prej vzdycky nakonec prestali. Takze asi tak pristup pragmatickeho chlapa. Ale jeho hodne ridi logika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 13:52

@Wani já prave tenhle stav nikdy neměla, vždy byl priorita vztah. I teď. Poprvé jsem těhotná a poprvé po tom toužila - s tímto chlapem. Takže se nejak neumím vcitit do toho, ze je rodina priorita (ač vím ze rodina je i žena/maminka a ze by s každým dítě nechtěl :))

• Citovat
  • Nahlásit
1185
20.6.21 13:53

Na blbou otázku, blbá odpověď. Tohle je hodně citlivá věci a dokáu si představit, že pro tvého partnera i hodně bolestivá. Nejsem chlap, ale díky kamarádkám vím, že některé měly tak silnou potřebu mít dítě, že jim bylo taky jedno s kým. Já, kdybych si měla vybrat a jakože se do téhle situace nikdy nechci dostat, tak si taky vyberu dítě před manželem. Stejně tak, pokud bychom spolu nemohli mít děti (ať už přirozenou cestou nebo umělé oplodnění), tak bychom se taky rozešli. Ale jsem ráda, že tohle uvažování je u nás pouze v té teoretické rovině. Adopce je krásná, já obdivuju všechny rodiče, kteří do toho jdou a zvládnou… ale sama o sobě vím, že bych to nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 13:53

Ja myslím, že to mají chlapi různě. Třeba můj manžel chtěl taky děti, ale zjistil, že děti jsou skutečně velké omezení a práce. Žil v domnění, že když dítěti něco vysvětlí, že dítě to pochopí a nebude pak zlobit (hahaha). Myslím, že kdyby se měl rozhodovat znovu, že by si děti neporidil, i když samozřejmě je má rád a věnuje se jim. Ale zkrátka tuším, že podruhé by volil jinou životní cestu. Tak dej vědět za 3 roky, jestli si chlap pořád mysli totéž.

• Citovat
  • Nahlásit
8038
20.6.21 14:00

Jo a ne kazdej chlap uprednostni dite pred vztahem. Je to ruzny no. Brachova zena deti uz nemuze mit a tak si vzali dve do pestounsky pece. Naopak kamosky bratr ve stejny situaci od zeny utekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 14:01
@Anonymní píše:
Ja myslím, že to mají chlapi různě. Třeba můj manžel chtěl taky děti, ale zjistil, že děti jsou skutečně velké omezení a práce. Žil v domnění, že když dítěti něco vysvětlí, že dítě to pochopí a nebude pak zlobit (hahaha). Myslím, že kdyby se měl rozhodovat znovu, že by si děti neporidil, i když samozřejmě je má rád a věnuje se jim. Ale zkrátka tuším, že podruhé by volil jinou životní cestu. Tak dej vědět za 3 roky, jestli si chlap pořád mysli totéž.

Aktuálně chce 3 děti ;) Ale samozřejmě to mělo byt vše jinak a dneska měl mít ty 2 nebo i 3 děti dávno na světě, kdyby život šel podle jeho prani.

• Citovat
  • Nahlásit
1141
20.6.21 14:02
@Anonymní píše:

Tím diskuze skončila a já si teď pro sebe rikam, ze to je sice pěkný ale evidentně b to dítě bral s kýmkoliv :lol:

S kymkoliv urcite ne.

Normalni chlap je sice schopen seznamit se a stykat se s zenskama ruznych typu, ale pri vyberu sve budouci zeny a matky jeho deti pouzije i srdce a mozek.

A abych odpovedel na tvou otazku:
V mem okoli se chlap, ktery by zustal s zenskou, ktera mu nemuze dat deti nevyskytuje.
Bavime se samozrejme o lidech v letech zakladani rodiny, ne o starsich lidech, kteri uz deti maji a jedou druhe ci treti kolo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 14:07
@carsin píše:
S kymkoliv urcite ne.

Normalni chlapje sice schopen seznamit se a stykat se s zenskama ruznych typu, ale pri vyberu sve budouci zeny a matky jeho deti pouzije i srdce a mozek.

A abych odpovedel na tvou otazku:
V mem okoli se chlap, ktery by zustal s zenskou, ktera mu nemuze dat deti nevyskytuje.
Bavime se samozrejme o lidech v letech zakladani rodiny, ne o starsich lidech, kteri uz deti maji a jedou druhe ci treti kolo.

Snad mas pravdu :) je jasný ze tu ex miloval, 15 let je hodně a vytrpeli si oba strašně. Do mě se zamiloval, to vím, ale dokazu i pochopit to, ze rok neprebije 15 let celkem pohodoveho partnerství, byť mu snad dám děti a rodinu, po které toužil už od 20ti let. Ono je to cely těžký, věřím ze kdyby se jim povedlo mít děti tak spolu budou šťastný a my se nikdy nedáme dohromady - a ani asi nepotkáme. Občas je to ale těžší než vědět, ze se hádali a rozešli se kvůli nesouladu.

• Citovat
  • Nahlásit
2629
20.6.21 14:07

Primárním účelem „párování“ v přírodě je splození potomků, takže ano, přijde mi normální, že je pro někoho rodina důležitější než neplodný vztah :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8038
20.6.21 14:08

@carsin vidis a v mem okoli se takovej chlap vyskytuje. Vyresili to pestounstvim.

Btw, hlaska meho pritele: Deti jsou strasny a je uplne fuk, jestli jsou vlastni nebo cizi :lol: :lol: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3476
20.6.21 14:12

My se s ex taky rozešli, protože nechtěl děti - já je chtěla, víc než život s ním :nevim: Dalšího partnera jsem pak už automaticky hledala podle toho, jestli je vhodnej pro rodinu, děti chce a bude je umět vychovat a zabezpečit. Připadá mi to logické, láska se přeceňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 14:12

@Tarjei to se v těhotenství čte blbě :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
8038
20.6.21 14:13
@Anonymní píše:
@Tarjei to se v těhotenství čte blbě :lol: