Začátek těhotenství a do té doby všechno špatně

Anonymní
20.6.21 09:53

Začátek těhotenství a do te doby všechno špatně

Ahoj holky,

zjistila jsem, ze jsem neplánovaně otěhotněla, na test jsem koukala asi 10 min a nemohla tomu uvěřit. Ale to je vedlejší, určitě je chtene.

Jenže - jak jsem nevěděla, ze jsem těhotná a myslela si, ze mám jen posunutou ms, tak jsem:

1. pila - ne moc, já obecně piju málo, ale někdy ve 4tt jsem měla 2× aperol a tak 3× 2dcl vina (ne najednou :))
  1. byla v sauně - 1× někdy ve 4tt (a ne dlouho, tak 7 min
  1. byla na IPL obličeje (to snad bylo ale v době ovulace, max první dny po oplodnění)

No a to nejhorší, byla jsem na ockovani na covid - modernou. To probehlo 7 dni před otehotnenim (nebo tak nejak).

Jsem z toho špatná, vím ze to nevrátím, miminko je chtene byť absolutně neplánované, tak se bojím, co jsem vyvedla.

A druhy dotaz - to budu resit i s doktory, ale za 2 týdny mám jít na druhou dávku, což si myslím ze bych neměla dělat a počkat až na druhy trimestr anebo se nechat ockovat až porodim (což už bude asi dávno pozdě po první vakcine, takže budu na podzim až přijdou mutace nechráněná a s tím i miminko :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22717
20.6.21 10:01

Hele klid, trocha alkoholu nic neudělá, víš kolik holek o těhotenství nevi a pije a kouri mnohem víc? Sauna taky neva, tam by to horko mohlo vyvolat potrat, ale pokud se nic nestalo, tak už se nic nestane. IPL nevím co je ale v době ovulace ještě nejsi těhotná, takže tam taky nic nevadí. Co se týče očkování se porad s Dr, na mutace stejně očkovaná nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
20.6.21 10:07

Neřeš ani jedno.. Stalo se..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 10:10

@Kriss Tina IPL je takový světlo, chodím na dermatologii jednou měsíčně a moc mi to pomohlo na problémy s pleti, ale snad to bylo fakt před otehotnenim.

No tak nejvíc se bojím toho ockovani na covid…a já porad tu enormní únavu priklanela prave k reakci po ockovani a bylo mi divny, ze je to už 3 týdny :zed: Jinak jsem neměla žádný vedlejší účinky, ani teplotu ne, jen jsem byla unavená a bylo to určitě týden před oplodnenim, tak třeba je to to menší zlo než kdybych šla už jako těhotná

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 10:10
@martina.se píše:
Neřeš ani jedno.. Stalo se..

Já vím :?

• Citovat
  • Nahlásit
Aquarius79
20.6.21 10:11

Tu druhou vakcínu bych asi vynechal i když by jí lékař doporučil, oni sami lékaři v tom totiž nemají zcela jasno.

Jinak ze zbytku akcí nemusíte mít strach, znám ženské, co se chovali hůř, navíc vědomě a mají zcela zdravé děti. Teď už na sebe budete určitě opatrnější. ;)

• Citovat
  • Nahlásit
11576
20.6.21 10:12

Klid, jediné co bych řešila, tak by bylo to očkování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18133
20.6.21 10:17

Neresila bych nic z toho, na očkování bych nešla. Ale ja to nemam v plánu vubec, aktuálně jsem 37tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 10:35
Já jsem tak pitomá s tím ockovanim, taky jsem byla proti, ale pak jsem viděla jak každý z okolí jde a tak jsem šla taky :zed: úplně zbytečný, nic dobryho to nemohlo přinést. Teda - já si myslím, ze mi to posunulo ovulaci a proto jsem těhotná :lol: :srdce:
@Aquarius79 píše:
Tu druhou vakcínu bych asi vynechal i když by jí lékař doporučil, oni sami lékaři v tom totiž nemají zcela jasno.Jinak ze zbytku akcí nemusíte mít strach, znám ženské, co se chovali hůř, navíc vědomě a mají zcela zdravé děti. Teď už na sebe budete určitě opatrnější. ;)

No prave, doktoři sami netuší, ale dle svého uvážení bych proste na druhou dávku nesla, přijde mi to špatně, takže bud po porodu nebo kdo ví, co za těch 7 mesicu bude - třeba budou zas jiné vakcíny anebo ten covid oslabí a bude klid

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17506
20.6.21 10:37

A takhle milé děti vypadá ta hormonálně podmíněná zvýšená hladina úzkosti.

Nic se nestalo, v tuhle chvíli s tebou embryo ještě není propojené krví, takže mu můžeš ublížit radiací a nebo látkami, které přímo ovliňují děložní stěnu. Jinak za případné zamklklé těhotenství může genetika, ne to co žena dělá či nedělá.

A ta úzkost se tě bude už držet, takže vřele doporučuju pořídit sobě tuhle knihu - jsou tam i praktické návody, jak ji trošku krotit.

https://www.grada.cz/…enstvi-8576/

Ohledně očkování - no, jako další vlna nás čeká, vláda dělá všechno proto, abychom do ní spadli plnejma nohama.

Výzkumy jsou zatím celkem jasné - vakcína je nižší riziko pro plod než onemocnění, takže pokud k tomu nemáš obecné rizikové faktory ohledně vakcinace, šla bych i na druhou dávku, zejména pokud je to Pfizer nebo Moderna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.6.21 10:43
@Anonymní píše:
Já jsem tak pitomá s tím ockovanim, taky jsem byla proti, ale pak jsem viděla jak každý z okolí jde a tak jsem šla taky :zed: úplně zbytečný, nic dobryho to nemohlo přinést. Teda - já si myslím, ze mi to posunulo ovulaci a proto jsem těhotná :lol: :srdce:No prave, doktoři sami netuší, ale dle svého uvážení bych proste na druhou dávku nesla, přijde mi to špatně, takže bud po porodu nebo kdo ví, co za těch 7 mesicu bude - třeba budou zas jiné vakcíny anebo ten covid oslabí a bude klid

Jezismarja nesil, normalne zavoláš na linku 1221 nebo doktorce, že jsi těhotná a musíš druhou dávku odložit. A bylo naockovano miliony lidí před tebou a nikomu z toho hlava neupadla, tak z toho nedělej zbytečnou kovbojku, stejně většina nenaockovanych má hlavní zdroj informací Facebook a diskuze pod články…
Jinak s tím očkováním jsem.na tom podobně jako ty, na druhou dávku půjdu na podzim ke své doktorce. Aspoň bude mít mrne protilátky, aniž bys to pichala do něj. Anonym kvůli těhotenství, které zatím neventiluji verejne…

• Citovat
  • Nahlásit
1902
20.6.21 10:45
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

zjistila jsem, ze jsem neplánovaně otěhotněla, na test jsem koukala asi 10 min a nemohla tomu uvěřit. Ale to je vedlejší, určitě je chtene.

Jenže - jak jsem nevěděla, ze jsem těhotná a myslela si, ze mám jen posunutou ms, tak jsem:

1. pila - ne moc, já obecně piju málo, ale někdy ve 4tt jsem měla 2× aperol a tak 3× 2dcl vina (ne najednou :))
  1. byla na IPL obličeje (to snad bylo ale v době ovulace, max první dny po oplodnění)

No a to nejhorší, byla jsem na ockovani na covid - modernou. To probehlo 7 dni před otehotnenim (nebo tak nejak).

Jsem z toho špatná, vím ze to nevrátím, miminko je chtene byť absolutně neplánované, tak se bojím, co jsem vyvedla.

A druhy dotaz - to budu resit i s doktory, ale za 2 týdny mám jít na druhou dávku, což si myslím ze bych neměla dělat a počkat až na druhy trimestr anebo se nechat ockovat až porodim (což už bude asi dávno pozdě po první vakcine, takže budu na podzim až přijdou mutace nechráněná a s tím i miminko :(

Kdyby si viděla co jsem já vyvadela, protože jsem nevěděla, že jsem těhotná.. :mrgreen: od stěhování, po pití energetických nápojů a brání léků ve velkém v práci nám chyběli kolegové tak jsem brala i nějaké kofeinove tabletky a malá přežila :D. Uklidni se, prosím tě ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Aquarius79
20.6.21 11:08
@Anonymní píše: … stejně většina nenaockovanych má hlavní zdroj informací Facebook a diskuze pod články…

No zatím co ostatní mainstream chrlí jen a jen pravdu. Já tedy čtu různé odborné studie a i ty jdou dost proti sobě. Jen se podívejte jak dopadla AstraZeneca a to byla schválená Emou. Ta holka asi neměla svůj den.

• Citovat
  • Nahlásit
1081
20.6.21 11:34
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

A druhy dotaz - to budu resit i s doktory, ale za 2 týdny mám jít na druhou dávku, což si myslím ze bych neměla dělat a počkat až na druhy trimestr anebo se nechat ockovat až porodim (což už bude asi dávno pozdě po první vakcine, takže budu na podzim až přijdou mutace nechráněná a s tím i miminko :(

V klidu, takhle brzy o těhotenství neví spousta žen, v tomto období je to buď všechno a nebo nic. Očkování druhou dávkou odsuň po 12. týdnu, byla by ale škoda si druhou dávku nedat, mnohem horší je totiž chytit covid, který nemusí mít vždy dobrý průběh. Já ho měla ve 23tt, naštěstí zatím vypadá vše v pořádku. Držím palce ať ti vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
20.6.21 12:09

Kdyby na to tělo reagovalo, už by se tak stalo.
Jéj no já se taky opila, nevěděla jsem to :mrgreen: no taky jsem pak zvracela což to je u mě divný :mrgreen:
Každopádně dej na svůj pocit, pokud se ti nechce očkovat, tak to nedělej.
Hlavně buď v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat