Jak do sebe dostat železo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 29.10.14 14:27
Jak do sebe dostat železo?

Ahoj, hledám přípravek jakékoli cenové hladiny a jestli to zní zoufale, pak to zní správně :zed: Hb mám necelých 90 s tím, že se to už nemile projevuje a nesnesu nic na stejném základě, jako Aktiferrin nebo Maltofer. Vlastně nesnesu žádné kombinované vitamíny, hořčík naštěstí ano, ale ne v kombinaci :roll: Kdybych si dala železo, hodila šavli a byl klid, tak to je jiná, ale já pak zvracím průběžně celý den a už prostě nemám sílu (jo jsem ještě 35tt těhotná). Takže. Znáte cokoli jiného charakteru, než zmiňované přípravky, např. bylinky, homeo, co by mi tělo sneslo a po čem by mi zmizela mlha před očima a koordinace těla, jak u závodního alkoholika?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pe-terka
Neúnavná pisatelka 17910 příspěvků 29.10.14 14:35

Ahoj,

mám velmi dobrou zkušenost s mořskýma řasama, které jsou nabité velkým množstvím minerálů a železem taky. Když jsem byla těhu, měla jsme lehkou anemii a dr. mi napsal léky. Dělaly mi zle, tak mi kamarádka poradila ty řasy. No, a krvák se úžasně vylepšil, dokonce i po porodu jsem měla krvinek ažaž :lol:. Jinak pokud by Ti dělalo zle jíst ty pláty (jako třeba na suši), tak ty řasy existují i ve formě vloček, které lze sypat do polívek, pomazánek atd. Kupuje se to ve zdravých výživách. Tak dobré pořízení :mrgreen:.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34165 příspěvků 1 inzerát 29.10.14 14:38

Z bylinek a homeo fakt pochybuju, jedině z jídla, ale nikdy ho do sebe nedostaneš tolik, jako z tablet. doporučuje se šťáva ze syrové červené řepy, ale z toho bývá taky šoufl :nevim: zkus to a mrkni sem
 http://www.prvky.com/…traviny.html

Ema1984
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 29.10.14 14:44

Radu na bylinky nebo homeo nemám, ale ve stravě zkus přidat mořské řasy (zejména řasa Dulce) a semínka. Bohatý obsah železa mají i jáhly, ale ty ne každému chutnají, mě samotné moc ne, ale mám železa taky málo, tak se je snažím jíst, míchám si je s rýží. Taky např. pórek, čočka, cizrna…

Ladie
Závislačka 4656 příspěvků 29.10.14 14:47

Vím, že je to mimo, ale nezkoušela jsi Tardyferon Fol? Je to jediné „umělé“ železo, které snesu, není mi po něm zle a nemám zácpu.
Ale jinak si počkám na další tipy. Taky jsem těhotná a hladina hemoglobinu a červených krvinek je hodně pod hranicí :jazyk:

Mě všichni doporučují šťávu z červené řepy. Jako jednorázově OK, ale denně?? :poblion:

Idril
Závislačka 2993 příspěvků 29.10.14 14:49

A co játra? V tom bývá taky hodně železa, ale ty taky má rád málo kdo :nevim:. Mě teda jejich časté jezení stačilo, aby se mi železo srovnalo, tabletky jsem taky nemohla.

Ladie
Závislačka 4656 příspěvků 29.10.14 14:50

@Idril zase játra by se ve větším množství neměla v těhotenství jíst :nevim:

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 29.10.14 14:51

@Tiger-lily tabulka super, zároveň z ní bohužel vidím, že jídlem nejsem schopná narvat do sebe denně 200mg železa. Šťáva z řepy mi už v dětství chutnala tak, že jsem mámu během vteřiny ohodila.. :mrgreen:
@pe-terka pláty nevadí, nevíš, jak se to vlastně upravuje? Stačí uvařit? :think:

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 29.10.14 14:59

Játra si klidně dám, akorát bych si jich musela dát plný talíř, zajíst to balíkem řasy a pak snad to bude stačit :) A já mám teď tak staženej žaludek, že jsem měla k obědu tři plný lžíce kolínek, s největším odhodláním teda ještě další dvě, ale víc už nešlo :? Dohnat stravou to fakt nepůjde.

radulaur
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 29.10.14 15:03

Ahoj no nejlip ta repa, me teda taky nejede, ale snesu ji v kombinaci s jabkecnou…nebo varenou repu ve sladkokyselem nalevu balzamico a med…

Trudinka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.14 15:08

Tady už proběhla jedna diskuze

https://www.emimino.cz/…rankovani/2/

HeyJude
Ukecaná baba ;) 1470 příspěvků 29.10.14 17:56

Ahoj,
zkus ferrum phosphoricum (ja mám 9CH) :mavam:
 H.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17910 příspěvků 29.10.14 18:20
@zuzouš píše:
@Tiger-lily tabulka super, zároveň z ní bohužel vidím, že jídlem nejsem schopná narvat do sebe denně 200mg železa. Šťáva z řepy mi už v dětství chutnala tak, že jsem mámu během vteřiny ohodila.. :mrgreen:
@pe-terka pláty nevadí, nevíš, jak se to vlastně upravuje? Stačí uvařit? :think:

Co si vzpomínám, tak jsem to ani nevařila, jen strčila do teplé polévky nebo nasypala do pomazánky (tam je dobré, když je řidší, aby ty suché řasy mohly nacucnout tekutinu). Když se dělá suši, taky se nevaří, jen se na ty pláty dá rýže a ty různé majdy a zamotá se to.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17910 příspěvků 29.10.14 18:23
@zuzouš píše:
Játra si klidně dám, akorát bych si jich musela dát plný talíř, zajíst to balíkem řasy a pak snad to bude stačit :) A já mám teď tak staženej žaludek, že jsem měla k obědu tři plný lžíce kolínek, s největším odhodláním teda ještě další dvě, ale víc už nešlo :? Dohnat stravou to fakt nepůjde.

Tak na játra v těhotenství pozor! Obsahují vit. A, snadno se jím předávkuješ, může být v téhle formě toxickej.

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 29.10.14 19:03
@HeyJude píše:
Ahoj,
zkus ferrum phosphoricum (ja mám 9CH) :mavam:
H.

To je slovo do pranice, zkusím :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >

Budeme je kopat do achillovek! Vydra před zápasem s Anglií naštval české fanoušky

V pátek večer čeká českou fotbalovou reprezentaci nezapomenutelný zápas. V... číst dále >