Jak donutit dítě pít?

5140
14.11.07 12:55

Jak donutit dítě pít??

Mám takový malý velký problém.Natálka bude mít 11 měsíců.3 krát denně má 230 ml mléka v poledne masozeleninový příkrm a večer kaši.Takže celkem za den vypije necelý litr tekutin.Na to že má 9,5 kila mi to příjde málo.Když jí uvařím čaj tak ho nechce.Zkusila jsem už spoustu druhů i takové ty kupované ovocné štávy i jenom kojeneckou vodu a taky nic.Když si opravdu dám práci a celý den co 5 minut jí dávám pít tak maximálně necelých 100 ml vypije ale to ještě část vyplive a vyšbrňá jak to otáčí hore dnem :cry: a někdy nevypije vůbec nic.Zkoušeli jsme i po lžičkách i hrnečkem ale to se napije a zase to prská ven.Tak nevím protože už bych chtěla aspoň jedno to mlíko nahradit něčím jiným a mám strach aby nebyla dehydratovaná.Ale přitom malá vůbec nevypadá že by jí ty tekutiny chyběli prospívá je spokojená tak nevím.Máte někdo takové zkušenosti??Prosím poraďte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2724
14.11.07 13:09

Pít by měla, mléko je přece jen spíše potravina.
Zkus potraviny s velkým obsahem vody: ovoce, kompoty, polévky (pokud má ráda vývar, klidně ho dej do lahve nebo hrnečku).
Moje holky pijou skvěle, ale vím, že spousta kamarádek to tak s dětmi nemá. Někdo je fixovaný na typ lahve, zkus různé typy pítek a dudlíků, znám děti co musí mít svou tekutinu např. jablkový 100% džus Rauch ředěný 1:5 vodou teplý 25 st.
V téměř roce už by mohla fungovat napodobovací hra „mami bumbu, Natálka bumbu“, jinak nabízet, nabízet, nabízet, nechat volně k disozici naplněné lahvičky, před dítětem často pít s patřičným komentářem a chválit za to, že sama něco vypije (jak už je velká, šikovná…).
Tak ať se zadaří.
Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
926
14.11.07 13:13

Davča nám taky někdy v tom věku hrozně málo pil, čaje vůbec ne, ředěné džusy byly trochu lepší, ale stejně to byly tak maximálně 2 deci denně.
Tak jsem začala zkoušet různé hrníčky. Přes několik Aventů, Nuků a různých podivných značek jsem se dostala na lahvičku s brčkem z DM a tam se opravdu chytil. V podstatě za týden jsem postupným ředěním džusů dosáhla toho, že mi začal pít minimálně 6 deci čisté vody denně. Takže u nás to bylo lahvičkou.
Jenže DM lahvička teče, tak jsem si koupila tu samou od Nuby, která tam má jakousi přepážku a neteče. Už máme druhou, velikost přes 400 ml, a vypije mi běžně 2 denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1466
14.11.07 13:25

nattalia - jako by jsi psala o naší Terce. Už mám doma 4 hrneček a za den vypije max. 100 ml. To jí to pořád nabízím, mením obsah a žádný úspěch :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
14.11.07 13:36

Taky bych to viděla na motivaci nějakým pěkným hrnečkem, ať si ho třeba vybere sama, odnese si ho z obchodu, třeba ji to nadchne.
A nebo taková trošku podlézavá metoda, ale v nouzi ctnost, něčím ji zaujmi, obrázkem, hrou, hračkou, a mezi tím jí zkus dát nenápadně napít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5140
14.11.07 13:44

tak natálka by si nadšeně s obchodu odneska i zvon na záchod :D takže si myslím že tudy cesta nevede v necelých 11 měsících ještě nechápe že si má něco vybrat a poak že s toho bude pít ale zkusit se má všechno.Vyrážíme do DM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
236
14.11.07 13:50

Ahojda, my máme taky hrnků nepočítaně, ale zvítězila klasická lahev s dudlíkem, možná to není in, ale pije, od 0 se vypracovala pomalu k 1litru za den. Tak tak, lepší dudlík na lahvi, než celodenní nervy a nucení , že nepije. Však se to odnaučí. Zkus to a uvidíš…Majka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
14.11.07 13:55
nattallia píše:
tak natálka by si nadšeně s obchodu odneska i zvon na záchod :D takže si myslím že tudy cesta nevede v necelých 11 měsících ještě nechápe že si má něco vybrat a poak že s toho bude pít ale zkusit se má všechno.Vyrážíme do DM.

No, zase, kdyby z toho zvonu aspoň něco pila… :lol: :lol: :lol:
No nic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
14.11.07 13:57

Ahoj,
tak Honzik toho taky moc nevypije, hrunku mame vic a je jedno, jestli mu tam dam vodu, stavicku nebo caj, nevij pije pri obede, jinak nechce, nabizimu mu piti, ale on vetsinou nechce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
14.11.07 14:53

ahoj,

clen nasi rodiny leci deti na detske klinice primo tam mi prislusna pani doktorka rikala,ze dite(kategorie 6mesicu-1rok) ma mit denni prijem tekutin cca 900-1200ml…mam k tomu i brozurku napsanou primo lekari…
a pozor,tekutin…zapocitava se tak i polevka,mleko,prsnidavka,jogurt a ja nevim co jeste…proste jak to trochu tece…

v tvem pripade pocitam 3×230 mleka= 690ml + urcite tak 150ml kase (tam je prece taky mleko…kolik ml davas?)…+ neco je v prikrmu…a jsme nejmene na tech pozadovanych 900ml za den…

Tak ze ja bych nestresovala…hlavne musi mala dobre curat (moc nesmi zapachat a byt trebo hodne zluta..)…a musi dobre kakat (tzn. ne zacpa)…a prospivat…pak je vsechno v poradku.
Kdyz byl nas maly ve veku tve dcerky a zdalo se mi,ze malo pije,tak jsem vice priredila prikrm,uvarila kompot,podala polevku…no a na piti jsem vybrala jeden hrnecek a vytrvale nabizela … ze zacatku se ho ani nedotknul a trpelivosti jsme se vypracovali,ze z neho normalne zacal pit…taky ovoce ma hodne tekutin…

zkupovat x druhu hrnecku …nevim,jeslti je tohle cesta…je to dle meho nazoru jen to same…porad se nabizi dookola piti… a detatko se jednoho dne chytne…

Diteti se ma piti nabizet,to ano,ale ne ho denne prolevat cajem,jen aby mi vypilo 2litry a vice…vseho moc skodi…kdyz dite „nadherne“ pije …tak je dost casto zase spatne ji ,trpi nechutenstvim apod…syndrom „ditete s flaskou“ tomu rikaji :-).....tak ze zlata stredni cesta…

Nejlepsi na piti je voda,neslazeny caj…pokud dite pije jen ty sladke dzusy,taky je to nanic,doktor doporucoval tak max. 150-250ml,jinak se ti diky vysokemu obsahu cukru taky muze zhorsit prospivani ditete…

Tolik muj nazor na vec a me zkusenosti a informace.Myslim,ze se svou malickou postupujes dobre a preji hodne stesti dale.

Jaana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
14.11.07 16:30

Když byla mladší menší tak taky skoro vůbec nepila, dala jen ráno 270ml UM a večer 270ml kaše toť vše, vyjímečně přes den něčeho cucla, zezačátku sem taky měla starosti ale pak sem to vzdala a práci sem si dávala jen když byla nemocná ( teplota ), trvalo to dlouho co tahle nepila ale pak nastal zlom a sama začla pít i před den. Takže pití měla vždy udělané a bylo na ní jestli bude pít nebo ne… Taky je dobrý řešení třeba polívka k obědu ( to píšu proto že my polívky téměř nevaříme ). A zkoušení jako různý druhy pití od A do Z a různý druhy hrníčků od A do Z sme nepraktikovaly…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
14.11.07 19:18

Ahoj, máme doma 3 druhy značkových hrnečků (avent, nuk, tommy tipee) a hádejte na co? :roll: malá se chytla na takový ten šputník z mattonky sport nebo rajce, čudlík s blankou, který neteče, at s tím obrací a převrací jak chce :-D do té doby pila jen z dudlíku, z toho špuntíku pije tak max 14dní, víc nee.. a nezoufej, pokud je v pohodě, hezky čůrá a nemá jiný problém, tak stejně s tím nic nenaděláš :? jsou dny, kdy Anežka vypije 3 deci a další dny to vydatně dohání třeba litrem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
14.11.07 21:11

Ahoj holky,
mám dcerku podstatně starší než vy, ale stejný problém. Od malička nechtěla nic pít kromě mlíka, vyzkoušela jsem snad všechny čaje, šťávičky a nic, pak jsme zkusily Kubíka, ředěnýho s vodou a chytla se. Jenže :cry: , pak začala otékat, a ukázalo se, že vadí Kubík alergie.Takže zase problém,už je velká holka, ale ani vysvětlování,slibování, nátlak, nic nezabírá. Vypije tak 100ml pití za den ( večer mlíko 240ml + polívka + ovoce ) a to je vše.
Jednou když chytla průjem, tak právě kvůli jejímu nepití, skončila s dehydratací na jip, napíchlá na infuze, všichni ( rodina, sestřičky,primář )vysvětlovali, že musí víc pít, no s mizivým efektem. To už je půl roku, je to pořád stejný, taky nevím jak to řešit…
Andrea.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
14.11.07 21:14

Jo a ještě jsem zapomněla dodat, že mám doma snad všechny typy pítek a hrnečků s obrázky mraky…
Andrea.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.11.07 00:04

Ahoj, naprosto se ztotožňuji s příspěvkem Jaany. Započítávají se veškeré tekutiny, myslím, že tvůj drobeček má vody dostatek ( pokud má dost pročuraných plen, moč je čirá, je spokojená, má mormální stolici… Vytrvale ji pití nabízej, vyber jeden hrnek. Náš malý do roku a čtvrt vypil sotva 100ml, (kojila jsem a stále ještě kojím) pak se to zlomilo. Nejdřív 250ml, taď v roce a půl i 750ml/den + polévky, kaše, kojení. Máme hrníček Avent, nic jiného jsem nikdy nezkoušela. Vlastně od osmi měsíců umí pít z hrníčku, ale moc toho nevypije, spíš rozlije :lol: chce totiš pít sám :wink: Dávám mu vodu, dětské čaj (pytlíkový i granulovaný), sirupy bez konzervantů.
Myslím, že problém nemáte, nabízej pití, ona se časem „chytne“, uvidíš.
Pjotra

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama