Jak ho rozmluvit??

Anonymní
3.6.20 00:44

Jak ho rozmluvit??

Ahoj, poradí někdo???

@12 let manželé, 2 malé děti( starší má 3 a půl)
@Poslední rok krize
@za tu dobu z mojí strany několikrát snaha o komunikaci- prý ho FURT otravuju, vyslýchám- to furt znamená že zhruba 2 měsíce to dusím v sobě jakoby nic a pak logicky bouchnu
@pokud nemluvím o našem problému tak fungujeme bez problému
@On nemá vůbec potřebu nic řešit- má plnej servis, postaraný o děti, čas na své koníčky( já to nijak nekomentuju ani nerýpu) @ když mu řeknu že takovýho blba pořád dělat nebudu- prát, vařit, uklízet- tak mi řekne ať to nedělám??!!! Jak malý děcko @prý mě už nemiluje, už to není jako dřív( nečekaně po 12ti letech), chtěl by si žít svoje @jinak žádná nevěra, alkohol, gamblerství, dluhy nejsou ani u jednoho z nás

Jak začít komunikovat aby poslouchal? Aby to nebyla další hodinová debata o ničem kdy se dozvím jen to že NEVÍ?!

prosím anonym

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3.6.20 00:51

Tak to nedělej. Starej se jen o děti, jemu neper, nevar..a uvidíš, co ti řekne. Má z tebe srandu, vyhrožuje s, nesplnis..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25823
3.6.20 01:09
@Anonymní píše:
Ahoj, poradí někdo???

@12 let manželé, 2 malé děti( starší má 3 a půl)
@Poslední rok krize
@za tu dobu z mojí strany několikrát snaha o komunikaci- prý ho FURT otravuju, vyslýchám- to furt znamená že zhruba 2 měsíce to dusím v sobě jakoby nic a pak logicky bouchnu
@pokud nemluvím o našem problému tak fungujeme bez problému
@On nemá vůbec potřebu nic řešit- má plnej servis, postaraný o děti, čas na své koníčky( já to nijak nekomentuju ani nerýpu) @ když mu řeknu že takovýho blba pořád dělat nebudu- prát, vařit, uklízet- tak mi řekne ať to nedělám??!!! Jak malý děcko @prý mě už nemiluje, už to není jako dřív( nečekaně po 12ti letech), chtěl by si žít svoje @jinak žádná nevěra, alkohol, gamblerství, dluhy nejsou ani u jednoho z nás

Jak začít komunikovat aby poslouchal? Aby to nebyla další hodinová debata o ničem kdy se dozvím jen to že NEVÍ?!

prosím anonym

Tak nevař pro něj, starej se o děti. S chlapem to není na dlouhé debaty. Jasně a stručně. Potřebuju, abys dnes pohlídal děti, jdu cvičit. Zítra nevařím, postarej se sám. Nestihla jsem vytřít. Udělej to, prosím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 01:15

@Russet nemame debaty o úklidu
Já se z něj snažím vymáčknout jestli vidí společnou budoucnost, nebo jen čeká než se objeví nějaká jiná „pečovatelka“
Nechci ztrácet čas, roky mi utikají. Mám ho stále moc ráda, ale tahle nejistota mě ubijí.

• Nahlásit
  • Citovat
25823
3.6.20 01:23
@Anonymní píše:
Já se z něj snažím vymáčknout jestli vidí společnou budoucnost, nebo jen čeká než se objeví nějaká jiná „pečovatelka“
Nechci ztrácet čas, roky mi utikají. Mám ho stále moc ráda, ale tahle nejistota mě ubijí.

Tak kdyby s tebou žít nechtěl, odejde. Jestli má u tebe jistý komfort, třeba jen vyčkává. Proto bych poslechla a přestala se o něj starat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1580
3.6.20 03:07
@Russet píše:
Tak kdyby s tebou žít nechtěl, odejde. Jestli má u tebe jistý komfort, třeba jen vyčkává. Proto bych poslechla a přestala se o něj starat.
@Anonymní píše:
Nechci ztrácet čas, roky mi utikají. Mám ho stále moc ráda, ale tahle nejistota mě ubijí.

Sama si napsala, že ti rekl, že te nemiluje. Co víc chceš slyšet? Až se objeví jiná, půjde nejspíš za ní, ano. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62811
3.6.20 07:20

No a v cem je presne problem a co chces resit?

Edit: aha, ze Te pry nemiluje. Tak aai ceka na jinou… travite spolu nejak volny cas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 08:00

@blumen jsme spolu v podstatě pořád, nehádáme se. Teď měl 2 měsíce HO a bez problému. Zvažuje že bude i nadále doma aspoň ještě 2 dny v týdnu…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.6.20 08:01

@blumen a co chci řešit? Jestli je ochotnej nějak na nás zapracovat, zkusit tu rutinu a stereotyp oživit, pokusit se být opět partneři- ne jen rodiče. A nebo jestli dál nemám plýtvat energií a začít žít sama s dětma

• Nahlásit
  • Citovat
2500
3.6.20 08:03
@Anonymní píše:

prosím anonym

Budu protivný a budu provokovat :jazyk:

Ty nechceš komunikovat, ty chceš jen aby poslouchal. Vůbec tě nezajímá co říká on tj. buď jeho slova ignoruješ nebo ho v hodinové debatě nepustíš vůbec ke slovu.
To jeho NEVÍM, si přelož jako „dej mi už konečně pokoj, nechci se dohadovat“.

Takže, rada na poslední část je jednoduchá - stačí poslouchat, ale buď připravená, že neuslyšíš to co by jsi slyšet chtěla. :roll:

Otázka je jak krize začala, ze dne na den to asi nebylo. Co se stalo, že se on změnil nebo ty jsi dostala nějakou chuť ho převychovat. Co bylo na začátku té krize?
Když žena napíše máme krizi, jako by napsala mám nebo ráda bych vyměnila chlapa :-)

• Takže nebyla tam třeba jen platonická zamilovanost z tvé strany, myslíš si, že se nic nestalo, jak to nebylo perfektně utajeno a divíš se, že se tvé duševní nepřítomnosti nějak přizpůsobil, že si partner na život v částečném odloučení zvykl…
  • Neobjevila se třeba nějaká nová rozvedená kamarádka, která tě tak trochu proti partnerovi popichuje
  • Není to trochu tak, že v jeho životě se stalo něco závažného (přišel o práci, umrtí v rodině…). Trochu se stáhl a ty do něj tak trochu šiješ…

A poslední poznámka: nepřeceňuj to co nazýváš plným servisem - to děláš i kvůli sobě, dětem. Třeba by se rád postaral sám o sebe. Konec konců ti to i řekl - tak to nedělej :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.6.20 09:18

Byla jsem ve stejné situaci. Můžeš se postavit na hlavu, ale jeho k ničemu nedonutíš. Zařídila jsem se pro sebe. Začala jsem reálně uvažovat o konci vztahu. A najednou manžel věděl, najednou se začal snažit a fungovat jako partner. Ale mě je to už tak nějak jedno. Mám ho ráda, je mi s ním fajn, ale už se nepřetrhnu, starám se hlavně o svou spokojenost a dál se uvidí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.6.20 13:21

@Josef_t žádná tragedie v rodině, ztráta práce ale ani rozvedená kamarádka co by mi dával rady.
Jsem už skoro 4 roky s dětma doma.
Ho jako partnera rozhodně se zbavovat nechci. Nemyslím že bych dokázala milovat někoho jinýho.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.6.20 13:23
@Anonymní píše:
Byla jsem ve stejné situaci. Můžeš se postavit na hlavu, ale jeho k ničemu nedonutíš. Zařídila jsem se pro sebe. Začala jsem reálně uvažovat o konci vztahu. A najednou manžel věděl, najednou se začal snažit a fungovat jako partner. Ale mě je to už tak nějak jedno. Mám ho ráda, je mi s ním fajn, ale už se nepřetrhnu, starám se hlavně o svou spokojenost a dál se uvidí.

Já když se snažiím vést hovor a používám jeho věty( neobětovat se pro rodinu, sebeláska) tak cítím jak se snaží dát zpátečku, že nechce pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.6.20 15:41
@Anonymní píše:
Já když se snažiím vést hovor a používám jeho věty( neobětovat se pro rodinu, sebeláska) tak cítím jak se snaží dát zpátečku, že nechce pryč.

Noto je jasné, že nechce pryč, proč by to dělal. Teď má postaráno o děti a o sebe.
Mně se fakt nejvíc osvědčilo to neřešit a nerozebírat, ale změnit nastavení ve své hlavě a podle toho se chovat. Bohužel ve vztahu je ve výhodě ten, kdo miluje míň. Jestli už tě nemiluje, neexistuje zázračný způsob, jak by se mu rozsvítilo. Mnohdy člověk ocení, co měl až když to ztratil.

• Nahlásit
  • Citovat
109
3.6.20 16:18

Zakladatelko, tak se s ním s prominutím tak nes. r :mrgreen: Ty čekáš, jestli on se rozhodne, jestli je ochotnej pro vztah něco dělat, jestli chce pokračovat dál, atd. atd… a co kdybys mu dala spíš najevo, že pokud se v dohledné době nesrovná, tak to TY nebudeš ochotná v tom vztahu pokračovat a pečovat o něj. Víš, já to tady na emiminu čtu dost často. Uživatelka se sama postaví do tak trochu podřízené pozice, kdy čeká jak ON se rozmyslí, jak JEMU něco někdy možná dojde, jak ON bude ochoten něco dělat… místo aby “bouchla” do stolu a řekla “tak buď se trochu srovnáš, nebo končíme” (to teď samozřejmě schválně nadsazuju) :mrgreen: Jako co je to vůbec za chování, aby se ženská starala o děti, domácnost a manžela, a ten nejenže neparticipuje, ale ještě ti drze odpoví že vlastně ani neví, jestli v tom vůbec chce být, že to není jako dřív :roll: A že by si chtěl žít svoje? Tak to nikoho nedojímá, když má dvě malé děti, o které má povinnost se postarat.

On od tebe asi neodejde, protože jak si sama napsala - doma má full servis, nic nemusí, o děti je postaráno. Na základě zkušeností svých i okolí se obávám, že chlapi jsou v tomto docela pohodlní, a pokud se neobjeví jiná žena nebo se situace doma nevyhrotí natolik, že je to k nevydržení, klidně v tom zůstanou, protože jim to vlastně vyhovuje, jakkoliv se snažit nemají důvod, protože ta žena sice bude frflat, ale nakonec se stejně postará, že jo. Jako třešinku na dortu ti řekne, že ho to nebaví, a že to nemáš dělat.

A víš co? Tak to fakt nedělej :mrgreen: Já to doma udělala úplně stejně. Taky jsem xkrát promlouvala do duše, s nulovým výsledkem samozřejmě (protože pokud sice budeš remcat, ale stejně tu domácnost nakonec celou obstaráš, tak proč on by se snažil), odpovědí mi taky bylo že se o to nikdo neprosí, ale být to na partnerovi, shnijeme asi ve špíně :mrgreen: A pak mi jednoho dne přecvaklo v hlavě a řekla jsem si “dyť jo, proč já se tu budu snažit jak blbec a on ze mě bude mít akorát srandu?” A přestala jsem ten full servis dělat. Vařím každý den, ale máš chuť na něco jiného, tak si to uvař. Nemáš vyprané ty kalhoty, které si chceš vzít na sebe? No nemáš, protože stále jsou v ložnici na podlaze kde si je před 3 dny nechal a holt nemaj nožičky, aby došly do pračky. Žehlím když je plný koš, pokud si chceš vzít nějaké tričko, které na vyžehlení čeká a já to zrovna nemám na plánu, tak prosím támhle je prkno a támhle žehlička. Když jde ven, bez ptaní nacpat pytel o odpadkama ať ho vynese. Taky partner na začátku koukal jak puk, nebyl na to zvyklej, ale velmi brzy pochopil že od teď už to zkrátka bude takhle.

Tak to udělej stejně, starej se o sebe a o děti a on ať se o sebe stará sám, když tedy o tvou péči nestojí :kytka:

Edit: Dodatek - ty tou péčí děláš domov. Pokud si toho neváží a čeká na jinou, ukaž mu že si nebudeš trhat žíly za každou cenu a že dokážeš fungovat sama pro sebe i bez něj. Pak si možná uvědomí, o co by přišel :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama