Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Prosim o vase zkusenosti viz zadane tema.
1.Je to ustanoveno nekde v zakone nebo je to ciste na dohode obou stran, zda nemovitost bude pri predani vystehovana?
2.pokud je uvedeno v kupni smlouve, ze kupujici pozaduje vystehovanou nemovitost(pri xstatisicove sleve)a prodavajici s timto nesouhlasi a nechce ji takto podepsat, nedohodnou se a je uz pritom prodavajicimu zaplacena rezerv. zaloha - co pak?
Tak jestli jde o RD / byt, tak je to nemovitost a ty krámy nikdo třeba nechce a přeci nebude ještě nový majitel platit za likvidaci. Občas bývá, že původní majitel má pocit, že to celé má hodnotu půl mega a špatně chápe, že pro toho nového nikoli. Pokud se nedohodnou, tak se obchod ruší. Záleží, co je ve smlouvě, ale pokud prodávající nechce vyklidit nemovitost, tak moc nedává smysl, že by si ještě nechal rezervační poplatek. To by vlastně mohl mít good byznis plán.
@Ahep píše:
Prosim o vase zkusenosti viz zadane tema.1.Je to ustanoveno nekde v zakone nebo je to ciste na dohode obou stran, zda nemovitost bude pri predani vystehovana?
2.pokud je uvedeno v kupni smlouve, ze kupujici pozaduje vystehovanou nemovitost(pri xstatisicove sleve)a prodavajici s timto nesouhlasi a nechce ji takto podepsat, nedohodnou se a je uz pritom prodavajicimu zaplacena rezerv. zaloha - co pak?
Co je ve smlouvě to platí, zrovna ty sis jí nepřečetla? ![]()
@welovefashion píše:
Co je ve smlouvě to platí, zrovna ty sis jí nepřečetla?
Jenze tady se asi zaplatil rezervacni poplatek aniz by videli smlouvu. No hloupost.
Smlouva podepsana neni.
@Ivan PPZ píše:
Tak jestli jde o RD / byt, tak je to nemovitost a ty krámy nikdo třeba nechce a přeci nebude ještě nový majitel platit za likvidaci. Občas bývá, že původní majitel má pocit, že to celé má hodnotu půl mega a špatně chápe, že pro toho nového nikoli. Pokud se nedohodnou, tak se obchod ruší. Záleží, co je ve smlouvě, ale pokud prodávající nechce vyklidit nemovitost, tak moc nedává smysl, že by si ještě nechal rezervační poplatek. To by vlastně mohl mít good byznis plán.
tak zas asi záleží na tom, jestli ta cena byla dohodnutá i s těmi krámy vevnitř. pokud ano, tak je problém na straně kupující, že se mu to najednou nelíbí
čili jde o to, za co ta cena byla domluvená.
@Ivan PPZ píše:
Běhá v tom RK?
Ne, bez rk. Kupni sml jeste neni podepsana, ani oboustranne odsouhlasena.Jen byla obema stranam poslana mailem advokatem.
A na nemovitost kupujici dostal nekolik stotisisic slevu, cimz taky argumentuje prodavajici, ktery neni tedy prilis naklonen tomu nemovitost vyklizet.
@Ahep píše:
Ne, bez rk. Kupni sml jeste neni podepsana, ani oboustranne odsouhlasena.Jen byla obema stranam poslana mailem advokatem.A na nemovitost kupujici dostal nekolik stotisisic slevu, cimz taky argumentuje prodavajici, ktery neni tedy prilis naklonen tomu nemovitost vyklizet.
Jak jsem psala, ta sleva se na tohle dava, setkala jsem se s tim, radeji dali slevu, nez aby s tim meli praci. No bude vyjednavani. Nizsi sleva a prazdna nemovitost a nebo vyssi a cast ze slevy pujde na vyklizeni.
Pokud by byla dohoda- nechám tu bordel, tady máš slevu 300.00, tak ok. Ale samotná sleva při prodeji přeci nezakládá povinnost si „odkoupit“ i bordel. Problém bude tom zaplaceném rezervačním poplatečku. Ale to je až to poslení, předpokládám, že obě strany chtějí obchod dokončit.
My jsme třeba prodávali 2013 náš první společný barák. V dubnu se podepsala kupní smlouva. Ale na novostavbě se něco dodělávalo. Takže jsme potřebovali chvilku dýl zůstat ve starém domě. Prodloužilo se to, že se vyléval anhydrid a bylo třeba, ať to vyschne, než budou lepit vinylové podlahy. A s tím souvisely další věci. V té kupní smlouvě bylo. Kupec na náš dům to tam chtěl. Že se musíme vystěhovat posledního srpna. A předat mu klíč od domu. Jinak by byla za každý den prodlení 1000,– pokuta. Což jsme nechtěli.
Takže nějak víkend před termínem jsme se definitivně stěhovali. Ale protože nemám ráda chaos a stres. Tak od půlky srpna jsme převáželi, stěhovali věci. A rovnou na místo. A pak jsme poslední den vzali matrace, děcka, kocoura. Předali jsme klíče. Podepsali předávací protokol. V novém jsme neměli celé září kuchyň. Protože truhlář nestihl vyrobit. Tak byla provizorní, polní kuchyň. Ale stihli jsme starý barák komplet vyklidit a předat novému majiteli.
@sagina píše:
tak zas asi záleží na tom, jestli ta cena byla dohodnutá i s těmi krámy vevnitř. pokud ano, tak je problém na straně kupující, že se mu to najednou nelíbíčili jde o to, za co ta cena byla domluvená.
Docela spravna uvaha, zac bylo slevneno nebylo konkretizovano, ale ocekava se asi, ze si tedy strany vyjdou tak nejak vstric oboustranne?
@Ahep píše:
Docela spravna uvaha, zac bylo slevneno nebylo konkretizovano, ale ocekava se asi, ze si tedy strany vyjdou tak nejak vstric oboustranne?
Jenže v obchodních záležitostech si můžeš z očekávání tak maximálně postavit domeček z karet. Pokud nebyla sleva podmíněna nevyklizenim nemovitosti, pak nelze kupujicimu nic vycitat. Slevu prodávající taky asi nedával z dobroty srdce, ale proto, že by to jinak druhá strana nekoupila. Vyklízení je čistě na dohodě obou stran. Kdo by ale případně zkasiroval rezervační poplatek, to je otázka na právníka ![]()
@Ahep píše:
Docela spravna uvaha, zac bylo slevneno nebylo konkretizovano, ale ocekava se asi, ze si tedy strany vyjdou tak nejak vstric oboustranne?
tak pokud původní cena byla dojednávána za nemovitost bez krámů a sleva nebyla konkretizována jako sleva za možnost prodávajícího ponechat krámy v baráku, tak by si je měl vystěhovat sám a pokud nechce, je problém na jeho straně ![]()
@Ahep píše:
Ne, bez rk. Kupni sml jeste neni podepsana, ani oboustranne odsouhlasena.Jen byla obema stranam poslana mailem advokatem.A na nemovitost kupujici dostal nekolik stotisisic slevu, cimz taky argumentuje prodavajici, ktery neni tedy prilis naklonen tomu nemovitost vyklizet.
No že zrovna ty, která prodáváš a kupuješ nemovitosti jako na běžícím páse tohle nemáš ošetřené? To mě překvapuje. ![]()