Reklama

Jak jedí vaší pubertální synové?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 16.09.18 16:10
Jak jedí vaší pubertální synové?

Mám syny, mladší má 5, starší 9. A zajímal by mě výhled do budoucna.
Dnes oba snědli plný talíř dynove polévky, starší 5 jahodových knedlíků, mladší 8. Položili lžíce a začali sondovat, co bude k večeři. Denně se u nás vypije tak litr mléka, pak jogurty, ovoce, zelenina, pečivo, to jsem včera upekla domácí chleba z půl kila mouky a udělala cca 400g rybickove pomazánky a já z toho měla dva krajíce, z chleba zbyla patka.
Děti jsou štíhlé, ale mezi vrstevníky patří k největším.
Kolik toho „sežerou“ vaší miláčci v pubertě? Začínám uvažovat o nákupu nového nádobí, tak jestli mám opatřit ty pověstné prádelní hrnce :jazyk:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinePaníBovaryová
Závislačka 3880 příspěvků 16.09.18 16:15

osobní zkušenost zatím nemám, ale sestřenka má dva kluky 13 a 17 cca - a ano, vyvařuje v prádelních hrncích, talíře má ty největší z IKEA, co sehnala :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 16:33

Náš 15-ti letý jí jako tatínek - běžná porce.
Od kamarádky děti a muž jedí hodně, jednu dobu jim jídlo dávala do misek (cca 1-2 litry). Jak jsem to viděla, prostě mě napadlo - do korýtek (není to jako nadávka, ale prostě měrná jednotka ;-) )

Anonym kvůli známým.

Uživatel je onlinefragola
Generální žvanilka 24786 příspěvků 16.09.18 16:52

Mně vždycky muž říká, že se rozjedl až po VŠ :) Zatím mi nepřijde, že by kluci nějak jedli (najstarší jsou 13, 12 a 10). Mezi námi, téměř 15 letá dcera si s nimi vůbec nezadá, občas mi přijde, že dlabe víc, než ti kluci. A to je štíhlounká, vysoká holčina.
Ráno 1-2rohlíky/buchta, svačina 1,5rohlíky + ovoce/zelenina, doma oběd - polévka, pytlík rýže/kyblík br. kaše + maso nebo plný talíř těstovin s omáčkou. Odpoledne zelenina, ovoce, buchta a večer 2-3 krajíce chleba s něčím. Je fakt, že strašně moc záleží na tom, co je k jídlu. 12 letý syn sní klidně kopec br. kaše jen tak na zajedení. Zbytek těstovin se u nás sní taky jen tak po večeři a ještě se pohádají, že máme malé přebytky :lol:

Teď se mi vybavila taková humorná příhoda. Když měla dvojčata tak 2,5 roku, měli jsme tenkrát k večeři chleba s vajíčkem. A oni tak pořád chodili a přidávali si. Tak jsem tak koukala, jak to tak do nich padá. Pak jsem ovšem přišla do obýváku a na gauči byly vyrovnané ty namazané chleby, snědené vejce a kluci chodili nenápadně s prázdnými talířky pořád dokola :lol:

Annci
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 16.09.18 17:02

Sestra má tři kluky, 14, 13, 10 let, jsou velcí po tatínkovi a ano, vaří ve velmi velkých hrncích. Kolikrát si dělám legraci, že vaří jak pro školní jídelnu. Sežerou (jinak se to nazvat nedá) hrozně moc. Co ale pláče víc, nejstaršímu teď vyrostla noha a opouští tu největší pánskou velikost, co se běžně prodává. Mazec.

Monchichik
Závislačka 4649 příspěvků 16.09.18 17:02

Moji miláčci v pubertě a dál jedli tak, že jsem na víkend dělala 15 šišek štrůdlu, bramborový salát jsem dělala z 5 kg brambor a hlídala lednici, aby bylo i na druhý den :lol: Řízky jsem dělala tak ze 2 kg, protože z jednoho bylo tak tak k obědu a nebylo na přidání. Musela jsem koupit větší talíře, protože se jim ty jejich porce nevešli na talíř :lol: buchtu na plech jsem pekla snad denně, měli a mají dodnes rádi sladké :) . Tomu poslednímu je 14 a zatím jí normálně, tak uvidíme.

tulipán
Závislačka 2933 příspěvků 16.09.18 17:09

@Monchichik Pekne vyhlidky. :mrgreen: A jedi vsechno vcetne brokolice, tvarohova pomazanky, kysele zeli atd.? Jen me to zajima.

Monchichik
Závislačka 4649 příspěvků 16.09.18 17:13

@tulipán Tak ten nejstarší vyrostl na Nutelle, zeleninu jsem do něj nedostala ani náhodou, až na vejšce, když si začal vařit sám, tak začal jíst trochu jinak, dneska je v cizině a jí věci, o kterých se mu dřív ani nezdálo a je rád, že se vůbec nají :lol: .Ten druhej byl pažravej odmalička, ten jedl všechno :lol: . Ten poslední nemusí moc ovoce a zeleninu taky, ale sní to. Brokolici teda nemusím ani já, ta mi nechutná :D

Bandii
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 16.09.18 17:48

Kolik uvaříš, tolik sní :nevim: . Na jsem byla i jako holka extrémně žravá, ale pokud jsem dostala jistou porci a potom smůla, tak jsem taky přežila :nevim: přijde mi celkem trapné dělat 15 štrůdlů apod, jen aby se synáčci napapali.

laducha
Generální žvanilka 21575 příspěvků 16.09.18 17:53

Sousedi třeba k večeři krájeli celý bochník chleba a na svačinu do školy dávali každému klukovi půl veky, rozkrojené podélně a obložené a namazané jako rohlík 8o
Moji kluci jedli tak nějak normálně, starší (silnější) míň, než mladší (hubený). Ten se dojídal po nocích.

neumisa
Neúnavná pisatelka 19288 příspěvků 16.09.18 17:53

jedí dobře, to nemohu říct. už ani nepamatuji, že by na mě zbyly nějaké nedojedky. Malé hrnce jsem zašoupla do skříňky dozadu, jejich místo zabraly ty velké. Už se těším, jak na stará kolena nebudu kupovat každý týden plato jogurtů, ale budou nám stačit 4 na měsíc. Až mi z jakéhokoliv množství ovoce a zeleniny zbyde aspoň na ochutnání.

laducha
Generální žvanilka 21575 příspěvků 16.09.18 17:55

Mamčin brácha snídal každé ráno 10 rohlíků a litr mlíka 8o Prý si ty rohlíky schovával do gumáků, aby mu je starší sourozenci nesnědli :mrgreen:

laducha
Generální žvanilka 21575 příspěvků 16.09.18 17:57

@neumisa Já si musím odlít zelňačku, jinak mám smůlu :mrgreen:

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 16.09.18 17:58

@Monchichik mazec :lol: 15 strudlu, to je jak objednávka pro cukrárnu.

@PaníBovaryová ukládání do paměti, že velké talíře mají v Ikee. Asi se tahle informace bude hodit.

@Annci no, to je další věc, pětiletý má 35, ten mi vyroste z „dětských“ velikosti než vůbec dojde do školy :zed:

tulipán
Závislačka 2933 příspěvků 16.09.18 18:00
@laducha píše:
Sousedi třeba k večeři krájeli celý bochník chleba a na svačinu do školy dávali každému klukovi půl veky, rozkrojené podélně a obložené a namazané jako rohlík 8o
Moji kluci jedli tak nějak normálně, starší (silnější) míň, než mladší (hubený). Ten se dojídal po nocích.

Ozzakuv oblozeny chlebak (serial Comeback). :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >