Reklama

3. stupeň podpůrného opatření z PPP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adcdefgah
Stálice 63 příspěvků 13.09.18 17:40
3.stupeň podpůrného opatření z PPP

Jde nějak specifikovat tento stupeň
Na internetu je toho spousty. Mě zajímá realita vlastní zkušenost.
Co umí dítě co jde těžce.
Děkuji :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlinevokishka
Extra třída :D 12619 příspěvků 13.09.18 17:43

to se nedá tak paušálně říct. Znám dvě děti s tímto stupněm a je mezi nimi velký rozdíl.

divine woman
Echt Kelišová 8447 příspěvků 13.09.18 18:00

Je to dítě, které by mělo navštěvovat speciální školu.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 13.09.18 18:01

jak pise nade mnou, nelze to jednoznacne rict,ale obecne je to,ze nesplnuje tabulky pro dany vek..treba ma cist a necte vubec…ma psat pismenka a rozlisovat a nedela to…

zalezi taky na veku ditete

IvaX
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 13.09.18 18:08

To nejde říct takto konkrétně. Jinak tyto děti jsou teď v rámci inkluze normálně v klasické ZŠ, ale mají nárok na asistenta pedagoga, ale záleží co jim napíše PPP nebo SPC.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 18:21

Náš syn ma třetí stupen, a lituji že jsem s tím souhlasila a podepsala!Netušila jsem co kvůli tomu budeme muset zažívat…
byl to podvod ze SPC se školkou, aby nám školka na konci roku oznámila že naše dítě potřebuje asistenta!A proč? ve vedlejší třídě končí asistence ditě a potřebuji si ji tam nechat a naše ditě najednou neni schopno po celem roce co chodilo do školky bez problemu zustat bez asistenta(vyvojova dysfazie - už vyslovuje jen dvě pismenka špatně! ) Ředitelka mě oznamila arogantne že dělam problemy a toho asistenta pry mohla mit už od začatku 8o jak od začatku?a neustale argumentovala že má třetí stupen :zed:
Pak mi došlo že to byl od začatku podvod, protože si ten den kdy jsme navštívili poprve SPC telefonovali s pani ze SPC( je to napsane v papirech že domluva se školkou)
A v SPC, proč máme tretí stupen?ŽE TO JE NA NICH JAKY STUPEN DAJI 8o
SPC vubec nejednalo ve prospěch našeho dítěte, ale ve prospěch školky :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 18:26

Ani psycholog nám asistenta nedopučil, že není duvod. Nesouhlasili jsme s asistentem a pani ředitelka vzteky bez sebe. Vyhrožovala nam nepřímo sociqalkou! Ted v září asistentku udala asi do jine třídy nebo nevim protože nikdo nic neříka, příští rok jdem do školy.....

andelka83
Neúnavná pisatelka 19618 příspěvků 13.09.18 18:27

Můj syn má taky z Spc třetí stupeň. A proč? Stejně jako jeho spolužačka ze školky? Asi aby se aspoň trochu naplnila třída ve zdejší speciální škole. Největší blbost uvěřit Spc. Teď už syn chodí do normální školy, psycholog se divil co nás to napadlo, že on by to rozhodně nedoporučil. Ten rok tam ho totálně zbrzdil a teď řeší aklimatizaci a zajetí v nové škole. Napřed doporučili odklad a pak speciální školu. Ok, odklad dobře, stejně je květnový, ale specka byla totální přešlap. :zed:

Inge
Extra třída :D 10917 příspěvků 13.09.18 18:34
@Anonymní píše:
Náš syn ma třetí stupen, a lituji že jsem s tím souhlasila a podepsala!Netušila jsem co kvůli tomu budeme muset zažívat…
byl to podvod ze SPC se školkou, aby nám školka na konci roku oznámila že naše dítě potřebuje asistenta!A proč? ve vedlejší třídě končí asistence ditě a potřebuji si ji tam nechat a naše ditě najednou neni schopno po celem roce co chodilo do školky bez problemu zustat bez asistenta(vyvojova dysfazie - už vyslovuje jen dvě pismenka špatně! ) Ředitelka mě oznamila arogantne že dělam problemy a toho asistenta pry mohla mit už od začatku 8o jak od začatku?a neustale argumentovala že má třetí stupen :zed:
Pak mi došlo že to byl od začatku podvod, protože si ten den kdy jsme navštívili poprve SPC telefonovali s pani ze SPC( je to napsane v papirech že domluva se školkou)
SPC vubec nejednalo ve prospěch našeho dítěte, ale ve prospěch školky :?

A čeho konkrétně litujes? V čem asistent tvému dítěti “ubližuje”? Po dvou letech půjdete na presetreni a stupeň se přehodnotí, ne?

adcdefgah
Stálice 63 příspěvků 13.09.18 18:37
@Anonymní píše:
SPC vubec nejednalo ve prospěch našeho dítěte, ale ve prospěch školky :?

To právě řeším též my přestup na jinou školu a nechápou proč má dítě 3 protože museli hledat asisitenta k tomu vzniká nárok i na doučování podotýkám povinné nová škola my chce pomoct ale je to problematika složitá bohužel za vším hledej peníze.

adcdefgah
Stálice 63 příspěvků 13.09.18 18:43

@Inge tak jednoduché to není jsou s tím spojena různá podpůrna opatření. Na které se čerpají datace změna je dlouhodobá. Během měsíce vám nic nezmění.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.09.18 18:48

@Inge víš kdyby to bylo potřeba tak bych asistenta uvitala, ale ani podle našeho PSYCHOLOGA, a ani naše logopedka nechapali proč?! Pedagog je vic než doktor? Víš ono když ti v SPC povi že je to jejich věc jaky stupen si daji, tak je to podvod ! Když ti řiditelka bude vyhrožovat socialkou? Jak by ses zachovala ty? Dala bys svemu ditěti asistenta jen že to školka potřebuje?

Inge
Extra třída :D 10917 příspěvků 13.09.18 18:50
@adcdefgah píše:
@Inge tak jednoduché to není jsou s tím spojena různá podpůrna opatření. Na které se čerpají datace změna je dlouhodobá. Během měsíce vám nic nezmění.

Já tomu pořad nerozumím. Me dítě chodilo na nápravy v době, co ještě stupně neexistovaly. Každé dva roky chodilo do ppp a zpráva se aktualizovala. Teď ma stupeň 2, do PPP jde zase za rok na presetreni.

Jediný potenciální problém vidím v tom, ze by dítě s narokem na asistenta měnilo během školního roku školu a v nové tride by asistent nebyl, jinak fakt nevím, zjevně mi neco uniká.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19618 příspěvků 13.09.18 18:51
@Anonymní píše:
@Inge víš kdyby to bylo potřeba tak bych asistenta uvitala, ale ani podle našeho PSYCHOLOGA, a ani naše logopedka nechapali proč?! Pedagog je vic než doktor? Víš ono když ti v SPC povi že je to jejich věc jaky stupen si daji, tak je to podvod ! Když ti řiditelka bude vyhrožovat socialkou? Jak by ses zachovala ty? Dala bys svemu ditěti asistenta jen že to školka potřebuje?

Můj syn třeba ve školce asistentku měl,plus tam byl i kvuli té jeho spolužačce. Vyřizovalo se to narychlo v červnu, protože stávající asistentka měla smlouvu do srpna. Ale nakonec bylo dobře že tam nylat, věčně jim někdo chyběl,a v podstatě dělala všechno co bylo potřeba. Šlo o asistentku pedagoga,nikoli osobní asistentku konkrétního dítěte.

Inge
Extra třída :D 10917 příspěvků 13.09.18 18:56
@Anonymní píše:

Dala. Me dítě úplně standardní není, v 1. tride bylo integrované (bez nároku na asistenta). Kdyz vidím, jak je ve školce část dne na víc nez 20 děti jedna učitelka, tak si myslím, ze je k prospěchu, když tam je ještě jeden dospěly, který na děti dohlédne, pomůže s oblekanim nebo opraví držení tužky.

Pripadneho zaskatulkovani syna se nebojím, u nás ve škole máme asistenta ve většině tříd.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >