Jak látkovat

95
26.2.16 13:50

Jak látkovat

Předem se omlouvám za založení X tého tématu.
Maminky, uvažuji o tom, že bych začala látkovat. Jsem ve 32tt. V období šestinedělí budeme na pamperskách. Pak bych chtěla zkusit látkovat.

Koukala jsem na netu a moc se v tom nevyznám. Ráda bych, abych s tím neměla moc práce (jsem prostě líná). A nerada bych skladovala někde pokakaný plíny. Takže se mi líbí ta separační věcička, co se dá na plínu a měla by to vše „zadržet“ na ní a tu pak spláchnu do wc. To je jedna z podmínek :oops:
Co se týče látkových plen - nevadí mi je žehlit, ale samozřejmě, pokud je možnost nežehlit, proč ne.
Ty svrchní kalhotky - je asi lepší mít ty rostoucí, že? A může je mít i novorozenec? :nevim:

Byla bych moc ráda, kdyby mi nějaká maminka napsala jak to dělá (postup prosím jak pro blbečka :oops: ) a ideálně i značku, abych přesně věděla o čem je řeč :oops:

Na netu vidím samé AIO, Kikko, Anavy a jsem z toho blázen :think: Děkuji za ochotu a pomoc! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

brko
26.2.16 14:00

Dneska nemusis zehlit zadne plenky. Ja latkuju od prijezdu z porodnice, plenky mam tyto: 25 ks bavlnenych klasickych ctvercovek kikko,12 ks vicevrstva plenka s kapsou bamboolik,1 aio bamboolik sovicky,10 bavlnenych vv plen,5 zavazovacich plen babyidea. Na miminko jsem mela minimimi aio opicky( bamboolik) a newborn sadu bambino mio. Do bambino mio bych uz nesla, ty jejich kalhotky jsou takove tvrde, divne. Doporucuju nakoupit do zacatku ctvercovky a bambusove vv, svrchni kalhotky od bambooliku, na nich radsi suche zipy( alespon za me). Pokud bude miminko drobne, jsou super ty minimimi. Separacky bacha- ne vsechny muzes splachnout do wc.

• Nahlásit
  • Citovat
1146
26.2.16 14:01

@Vali90 Já mám půlročního ogárka :) Používáme klasické bavlněné čtvercové plenky, sandry jsem koupila uplně obyčejné na aliexpresu a nedávno jsem sehnala dobré u nás v prodejně (něco takového https://www.google.cz/search?… ).
Separační ubrousky používám. Dají se i oprat, když jsou jen počůrané.
Když byl malinký, tak jsem používala novosklad (málem jsem si zauzlovala ruce, když jsem ho poprvé zkoušela :mrgreen: :mrgreen: ) Teď dávám dvě podélně poskládané na osminy.
Na noc dávám jednorázovou, stejně tak, když jedem někam na dýl.
Uvažuju zainevestovat do lepších sander a možná do těch moderních nočních plenek. (Malý spí celou noc a kvuli přebalování ho budit nebudu, proto ta jednorázová na noc).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
26.2.16 14:02

Jo, jeste jsem zapomnela dodat ze svrchnich kalhotek mam 8 ks, vesmes bamboolik, to jen at mas preddtavu, kolik ceho koupit

• Nahlásit
  • Citovat
1146
26.2.16 14:02

Jo a taky nežehlím, při věšení pěkně vyklepu a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
26.2.16 14:08

@brko @Ivul87 Takže jestli jsem to dobře pochopila jo :mrgreen: Mám ty svrchní kalhotky, do nich buď dám složenou plínu nebo tu čvercovou složím na draka na mimču a do té plíny dám separačku a mělo by to být OK? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54670
26.2.16 14:10

@Vali90 tak ono je potřeba si ujasnit jaké plenky chceš používat a podle toho potom vybírat a neplést jablka a hrušky dohoromady - druhy plenek a značky.
AIO jsou plenky, kdy je vše v jednom a většinou už není potřeba kupovat svrchní kalhotky. Jejich nevýhoda je, že schnou hodně dlouho.
Kikko, Anavy - jsou značky a výrobci plenek
Separační plínky nejsou problém, protože ty se dají dát na jakoukoliv plínku.
Používám vícevrstvé plínky a svrchní kalhotky. Vždy jsem měla na malé miminko novorozenecké, protože mám malé děti a vydrželi vždy minimálně do 6-10 měsíců. Rostoucí kalhotky jsou super, ale pro novorozence můžou být velké. Špinavé plenky skladuji v kyblíku v koupelně a peru 1× za 2-3 dny.
Zkoušela jsem různé značky - začínala jsem u Bambino mio a postupně jsem zkoušela další. V dnešní době mám zbytek plenek bambino mio a postupně jsem přešla na bambusové vícevrstvé Anavy nebo Bamboolik. Svrchní kalhotky BM mi nevyhovovaly, protože ve chvíli, kdy dítě dorostlo na šířku, tak mělo kalhotky. Fajn jsou Thirties, ale postupně jsem taky přešla na Bamboolik.
Plínky se sice nemusí žehlit, ale mám to radši, takže žehlím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54670
26.2.16 14:11

@Vali90 separačka se dává na slouženou plínku ještě než se do ní zabalí mimčo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
26.2.16 14:16
@tezi píše:
@Vali90 separačka se dává na slouženou plínku ještě než se do ní zabalí mimčo.

Jojo to vím :mrgreen: jen jsem to blbě napsala. :oops: Ted koukám na stránky Bamboolik a začínám se konečně trošku orientovat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13175
26.2.16 14:26

Zdravíme,

rádi bychom připomněli, že vše potřebné k látkování najdete také v sekci Plenky a přebalování v místním Bazaru. :kytka:

Krásný den
tým eMimino.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.16 14:55

Ahoj, záleží taky na tom, kolik můžeš nebo chceš investovat ;) nejjednodušší jsou AIO, ale taky nejdražší a se savostí pro větší mimčo je to nic moc. Je to savá plínka včetně svrchních kalhotek, takže je to v podstatě pratelná „pamperska“. Nejlevněji vyjdou klasické čtverce a pak vícevrstvé plenky. Ty poskládáš podle potřeb miminka (kde potřebuješ největší savost a taky co víc sedí miminku). Žehlení dnes už není nutné, ale pokud máte tvrdou vodu a není sušička, radši s tím počítej. Na to ještě svrchní kalhotky. Nejlepší, co jsme vyzkoušeli jsou Bamboolik, ale dobře sedí až tak tříměsíčnímu. Novorozenci bude většina jednovelikostních (rostoucích) velká. Vnitřní pleny Bamboolik jsem nezkoušela, už jsme měli výbavičku, když jsem je objevila, ale mohly by být supr :palec: Jinak další možnost jsou kalhotkové pleny a na to samozřejmě svrchňáky.

Naše látkování vypadalo u obou takhle: Od příchodu z porodnice jsme používali čtverce na novosklad nastřídačku s vícevrstvými. Podle mě pro novorozence nejlepší, jinak nic moc nesedí. Kalhotky jsem měla nejdřív Bambino Mio, pak když trošku holky povyrostly, tak bamboolik. Od těch cca třech měsíců jsme přešli na jednovelikostní kalhotkové Anavy. Na to přes den navlíkací vlňené svrchňáky od Edmé z Fleru, nebo vlňáčky Anavy a na noc, když přišlo větší čůrací období, Bamboolik.

Jinak doporučuju než nakoupíš hromadu jedněch plínek, vzít třeba dvě klidně na bazárku a vyzkoušet. Nikdy nevíš, co miminku sedne a taky, jak to bude vyhovovat tobě :) jo a separačku dáš do jakékoliv látkovky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1375
26.2.16 22:49

Naprosto úžasný průvodce látkovýma plenkama, trošku delší, ale stojí to za to! https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4010
27.2.16 07:13

@Vali90 Odkud jsi? Nemáš možnost ve svém okolí navštívit nějaký látkový seminář?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4010
27.2.16 07:18

SEMINÁŘE O LÁTKOVÝCH PLENKÁCH DNEŠNÍ DOBY

08.03. 15:00 OLOMOUC

08.03. 16:00 BRNO

09.03. 16:00 ZLÍN

11.03. 19:00 PRAHA 9 - BĚCHOVICE

14.03. 15:00 DĚČÍN

20.03. 16:00 PRAHA 6 - DEJVICE

23.03. 09:30 UNHOŠŤ

23.03. 15:00 NOVÝ BOR

23.03. 16:00 ZLÍN

26.03. 14:00 BRNO

04.04. 17:00 MNÍŠEK POD BRDY

05.04. 09:30 LIBEREC

06.04. 16:00 ZLÍN

12.04. 15:00 OLOMOUC

14.04. 09:30 KRALUPY NAD VLTAVOU

16.04. 14:30 LOVOSICE

21.04. 17:00 PRAHA 6 - DEJVICE

22.04. 09:30 MĚLNÍK

03.05. 09:30 CHOMUTOV

10.05. 15:00 OLOMOUC

20.05. 14:30 ÚSTÍ NAD LABEM

27.05. 15:00 PLZEŇ

03.06. 15:30 MLADÁ BOLESLAV

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
27.2.16 07:25

Já jsem na všechny děti používala obyčejné plíny a kalhotky, na poslední jsem si přikoupila bambusové plíny a dobré kalhotky, celá výbava mě vyšla na celé látkovací období na cca 2800 kč a tu jsem potom ještě za 1500 prodala.
Chce se toho jen nebát :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama