Jak léčit exzém?

806
22.11.15 17:46

Jak léčit exzém

Milé maminky,
Ráda bych znala vaše zkušenosti s léčbou exzémů. Dcera (3r) se asi před měsícem spotila ve froté punčocháčích, které měla pod softshellkama (chodí do lesní školky) a udělal se jí exzém na vnitřní straně stehen a na genitálu. Koupali jsme střídavě v ovsu, v Oilatum, promazávali, když nic z toho nepomohlo odhodlala jsem se v pátek navštívit kožní, paní doktorka byla moc milá, nicméně exzém prohlédla dost zběžně a napsala kortikoidy a pak protopic. Když jsem se ptala, jestli je to AE nebo co to je, tak mi to vlastně nebyla schopná říct, ani to neni uvedené ve zprávě, jen je tam uvedené, že má lehký AE pod koleny a řekla mi, že se jí zdá jestli v tom neni trochu kvasinka. Ani jedním krémem nemažu ani nehodlám začít. Našla jsem si na netu info o kvasinkové infekci a zkoušíme vynechat cukry a sacharidy omezit na minimum, dál dávám hylak forte a mažu zinkem a lipobazí. Nemáte některá podobnou zkušenost, jak dlouho může tahle léčba trvat, dá se to vyléčit nebo mám zkusit něco jiného? Budu ráda za jakoukoliv vaší zkušenost!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

371
22.11.15 18:51

Dlouho, ja syna mazala skoro pul roku nez mu zmizel ekzem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 19:26

Ahoj,
moje dcera měla podobný problém a má atopický ekzém. Jediná mast, která ji kdy pomohla byl právě protopic, určitě ho vyzkoušej. Kortikoidy bych nepoužívala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
22.11.15 19:34

Jenže ten protopic je stejná fajnovka jako kortikoidy. Chtěla jsem znát zkušenosti jestli to někdo léčil třeba změnou stravy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
22.11.15 19:35

@Saruska00 a vám doktor kortikoidy předepsal nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 19:54
@beeerush píše:
@Saruska00 a vám doktor kortikoidy předepsal nebo ne?

Máme úžasnou paní doktorku a ptala se nás, jestli chceme kortikoidy a já řekla, že rozhodně ne, tak nám dala protopic, který není tolik škodlivý, jako kortikoid, jen málo, tak jsem ho volila jsem s ním velmi spokojená. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 19:58

Nicméně stravu jsme také měnili, ale jen problémové potraviny, jako ořechy, rajčata, nezpracovaný bílek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
476
22.11.15 20:18

Já jsem též mívala AE a tak dlouho jsem léčila změnou stravy, dietami a různými „přírodními cestami“, až jsem s těžkým ekzémem skončila na kortikoidech. Je to svinstvo, ale mě nic jiného nezabralo. Zkusila jsem vše o šlo - kosmetiku z mrtvého moře, domácí bylinné mastě, doktora Jonáše atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13208
22.11.15 20:45

Kortikoidy jsou super na rychle zastaveni akutniho stavu ekzemu a ke stabilizaci. Pak bych resila zmenu stravy a dalsi alternativni metody, vcetne vysetreni u alergologa. Myslim, ze jsou zbytecne demonizovane. Spravnym pouzivanim pomohou. Jinak dcera se lecila z ekzemu dlouho. Ale mela ho jako projev reakce na pyly. V akutni fazi jsme parkrat pouzili kortikoidy, potom uz stacilo pouze promazavat a alergolog nasadil vakcinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2042
22.11.15 22:51

@beeerush Pokud by to měla opravdu hodně rozlezlé, dala bych kortikoid, ono většinou stačí třeba 4 dávky, aby se to aspoň trochu zatahlo a pak to vymažeš čímkoliv mastným (kalciova mast, excipial,…).POkud to olezlé nemá až tak moc, klidně bych zkoušela bez kortikoidú. Ovšem pokud to má chycené plísní (jakože to bylo první, co mě napadlo po přečtení, jelikož to má vyloženě asi ze zapářky), tak to jinak nepsravíš než protiplísňovou mastí, jinak se jí to bude pravděpodobně rozlézat víc a víc. Poté si pohledej úupravu jídelníčku apod. a dá se řešit i homeopaticky (sama nemám zkušenost, u kamrádky prý funguje).Ještě můžeš zkusit kosmetiku z konopí. Kažopdádně- já jako letitý atopik bych se až tak moc nepárala s tou stravou,( pokud to nemá vyloženě do krve )a zkoušela. Ne hned striktně vysadila všechny potencionální aleregeny(jakože atopik by třeba neměl citrusy, jahody,…ale zkusila bych a pokud ok, tak prostě ok).Z mé zkušenosti- čím víc toho vysadíš, tím je pak člověk citlivější na cokoliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 11:42

Já jsem jako malá chodila sem - http://www.prosanum.cz/ dodnes má moje doktorka recept na míchanou mast, která mi pomáhá jako jediná. Tu mast mi dali v tomhle sanatoriu. Zkus se na to podívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.15 21:13

Dobrá mast je Elocom, nevím, jestli se ještě dělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27583
12.12.15 21:37

Oživuji diskuzi. Dceři 15m se před cca 14 dny udělala vyrážka na koleni - drobné puntíčky v barvě kůže, během jednoho dne se skokově zhoršila, roztáhla se na celou holeň a i na druhou nohu. Některá místa zčervenala jiná zůstala pořád stejná. Postupně se rozšiřuje na nožičky zezadu, už má i flek na boku.
Dětská doktorka se skoro ani nepodívala a řekla ekzém. Mám použít Locoid a promazávat - používám už týden a žádná pozitivní změna, pořád se to akorát rozlejzá. Šla jsem znovu k dětské, ta mi vynadala, co čekám, že ekzém se léčí dlouho a že nemám otravovat - léčbu nasadila 14 dní Locoid a pak 14 dní jen mazat a takhle dokola. Mě se to zdá divný, vůbec to nezabírá a přijde mi zbytečné jí mazat 14 dní kortikoidy jen tak.
Jinak je to podle mě nesvědivé, neloupe se to, nemokvá - jen to občas zčervená a pak to zase zbledne. Objevilo se to náhle, z ničeho nic, nikdy neměla žádné problémy s kůží, ani jako miminko. :pocitac: K alergiím bohužel dispozice má, v září a v listopadu měla „astmatický zánět průdušek“. :zed: Nevím ani, jestli je to ekzém, jestli to není od něčeho jiné a vůbec, co s tím dělat.
Vy co máte s ekzémem zkušenosti, podle popisu to nějak odpovídá??? Mám pocit, že dětská už jí zařadila mezi alergiky vzhledem k těm astmatickým problémům a prostě to řešit nechce - mám pocit, že v tom není moc kovaná a neví, co s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
12.12.15 21:52

Co takhle se objednat na kožní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
12.12.15 22:05

Určitě běž na kožní!!! Pediatři na tohle moc dobří odborníci nebývají (logicky, nemůžou být odborníci na všechno), opravdu je mnohem lepší kožař, který vidí tyhle ekzémy stokrát denně. Kortikoidy takhle mohutně bych hned od začátku nemazala, když, tak se mažou tři dny - týden pauze - tři dny - týden pauza, tři dny - týden pauza. Nám teda kortikoidy vždy hodně zabraly, ale nemusí to tak být pokaždé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama