Jak na 4letou?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.5.22 12:09

Jak na 4letou?

Holky já už nevím co dělat se 4letou. Teď tak cca 2mesice začala neskutečně odmlouvat. Ale opravdu od rána do večera. Jakmile má jít něco dělat vypukne peklo. Od rána do večera. Příklad. Ráno se tulime v posteli. Povím že za 2minuty se půjdeme převlékat. Jdeme se převléknout. Začne křičet, brečet, dokonce přidala házení věcí vzteky, kopání do země, bouchání do postele. Nevím už co s tím. Nepomáhá když si připravuje věci sama, když jsi může vybrat, ignorování, vysvětlování, tresty, kriceni, na zadek prostě nic… Takhle vydrží klidně i 40minut. Obléknout ode mě se taky nenechá. Dělá to mě, manželovi…
Dneska ji říkám pojď půjdeme zkit čůrat jdeme ven. Sedla si že nepůjde, odnesla sem ji na záchod posadila na něj ona nafucena, nic, ok zkusily jsme to. Protest že si nebude oblíkat kalhotky jen sem ji to už tedy vzteky všechno natáhla začla fňukat a řvát že chce čůrat a vyčurala se. Přemýšlím o tom shora dolů a fakt nevím. Důslední jsme, na výchově se s mužem shodujeme, má většinou na výběr aby bylo i po jejím, když přehání dostane občas na zadek… Ale to bych ji teď snad jen celé dny mlátila… Nevíte někdo kudy kam? Máte to doma podobné? :nevim: :nevim: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21017
16.5.22 12:11

Mám :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
16.5.22 12:12

Já to mám teď doma se synem, má 3 roky a posledních 14 dní je to s ním peklo. 8o takže se k tobě přidávám. Co s tím už taky nevím, nic na něj neplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4326
16.5.22 12:15

Opožděné období vzdoru? Mně teď to stejne dělá skoro tříletá dcera. Na všechno ne, nechci, nebudu, neudělám… No ma smůlu, když řeknu, že jo, tak prostě jo. Očekávám, že ji to časem přejde, já jen musim nepovolit. Talze když řeknu, že se jdeme oblikat, ona odpoví, že ne, já opět řeknu, u že ano, řeknu i proč, zkusím namotivovat a když nic, tak ji prostě oblecu. Ona to sama stejně neumí ještě, ale tento její přístup mi i dost brání v tom, abych ji to mohla nejak naučit, tak snad ji to přejde brzo :mrgreen: No a tak je to se vším, já řeknu jo, ona řekne ne, já zopakuju jo a udělám to. Už se to lepší, nechá se namotivovat, odvést pozornost apod. Ale abychom se nenudili s ní, tak začala zlobit bráchy, brát jim věci, všechno je „moje, já, první..“.. to je další super období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7233
16.5.22 12:16
@Anonymní píše:
Holky já už nevím co dělat se 4letou. Teď tak cca 2mesice začala neskutečně odmlouvat. Ale opravdu od rána do večera. Jakmile má jít něco dělat vypukne peklo. Od rána do večera. Příklad. Ráno se tulime v posteli. Povím že za 2minuty se půjdeme převlékat. Jdeme se převléknout. Začne křičet, brečet, dokonce přidala házení věcí vzteky, kopání do země, bouchání do postele. Nevím už co s tím. Nepomáhá když si připravuje věci sama, když jsi může vybrat, ignorování, vysvětlování, tresty, kriceni, na zadek prostě nic… Takhle vydrží klidně i 40minut. Obléknout ode mě se taky nenechá. Dělá to mě, manželovi…
Dneska ji říkám pojď půjdeme zkit čůrat jdeme ven. Sedla si že nepůjde, odnesla sem ji na záchod posadila na něj ona nafucena, nic, ok zkusily jsme to. Protest že si nebude oblíkat kalhotky jen sem ji to už tedy vzteky všechno natáhla začla fňukat a řvát že chce čůrat a vyčurala se. Přemýšlím o tom shora dolů a fakt nevím. Důslední jsme, na výchově se s mužem shodujeme, má většinou na výběr aby bylo i po jejím, když přehání dostane občas na zadek… Ale to bych ji teď snad jen celé dny mlátila… Nevíte někdo kudy kam? Máte to doma podobné? :nevim: :nevim: :roll:

Mám to doma. Čerstvý čtyřletý dítě. Akorát má místo pipiny pindika a mlatila bych to od rána do vecera kdybych si měla pokaždé ulevit. Včera to byl fakt extrem a tento týden bude chodit do školky i na spani. Přesně jak píšeš. Důsledni jsme, na výchově se shodneme atp. Ale proste nás teď testuje až to pěkný není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7233
16.5.22 12:21

@Midaku tohle je u nás trochu jiné než jen vzdor. Me to prijde jak pre-puberta. U nás je to třeba, ze mu 5× reknes třeba at necha ten míč, ze doma se nekope. A ozve se: ale kope, haha hihi… vybral si zmrzlinu a po rozbalení zjistil, ze je to jina než chtěl. Jako Ok, nebylo to poradně vidět… fajn, dala bych mu jinou a tuhle si vzala já, ale místo toho, aby mi řekl: mami já se spletl a chtěl jsem jinou, tak hned začne brecet a fňukat. Já nepovolim a pak už se jen cyklime. Ale sám mi po peknem dnu rekne, ze to bylo hezky jak jsme se dneska na sebe nezlobili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
16.5.22 12:22

Když to nejde po dobrém, půjde to po zlém. Čili nechce se oblékat? Ok, ale nejdeme tedy na hřiště. Pokud byste se vypravovali někam, kde musíte být načas, tak zpacifikovat, obléknout prostě i přes její protesty, jsou věci, které se prostě udělat musí, i když se nechce. To už v tomhle věku pomalu pochopí.
Jinak myslím, že děláš vše správně a tímto obdobím si projde každé dítě. Za mě: nemít přehnané požadavky (na ní ani na sebe!), na výběr dát jednou, pak na tom trvat a scény, pokud to jen trochu jde, ignorovat. Drž se!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
16.5.22 12:23
@hospodki píše:
@Midaku tohle je u nás trochu jiné než jen vzdor. Me to prijde jak pre-puberta. U nás je to třeba, ze mu 5× reknes třeba at necha ten míč, ze doma se nekope. A ozve se: ale kope, haha hihi… vybral si zmrzlinu a po rozbalení zjistil, ze je to jina než chtěl. Jako Ok, nebylo to poradně vidět… fajn, dala bych mu jinou a tuhle si vzala já, ale místo toho, aby mi řekl: mami já se spletl a chtěl jsem jinou, tak hned začne brecet a fňukat. Já nepovolim a pak už se jen cyklime. Ale sám mi po peknem dnu rekne, ze to bylo hezky jak jsme se dneska na sebe nezlobili.

Než 5× říkat, že s míčem se doma nekope, je mnohem efektivnější po třetím A DOST míč sebrat a je klid. Nedělejte si to, holky, s tou nevýchovou tak složité :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.5.22 12:44

Období vzdoru :cert: radu asi nemám… Jen prostě vydržet :andel: ale je to masakr :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16302
16.5.22 12:49

Je to buď další vlna období vzdoru nebo prepuberta. Ono je asi jedno, jak to pojmenujeme. Dcera mi ve čtyřech letech hodila s velkým řevem v obchodě rybičku, protože jsem nepovolila další kolo na houpadlech. Trénuj nervy na pubertu. Dceři je aktuálně patnáct a občas je u nás slušná Itálie. :mrgreen: já se dle nálady hádám, ignoruji nebo s nadhledem koriguji. Záleží na mé míře únavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16302
16.5.22 12:50

Jo a ještě doporučuji opakovat si mantru: „Přežít, nezabít…“ 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
16.5.22 12:51
@nozu píše:
Jo a ještě doporučuji opakovat si mantru: „Přežít, nezabít…“ 8)

Přežít, nezabít a neuchlastat se :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7233
16.5.22 13:02
@unuděná píše:
Než 5× říkat, že s míčem se doma nekope, je mnohem efektivnější po třetím A DOST míč sebrat a je klid. Nedělejte si to, holky, s tou nevýchovou tak složité :P

Já nejedu nevychovu. Je to v průběhu dopoledne, ne peti minut a nejedna se o malý míček co uklidis, ale o velký míč na cvičení. To ja proste jen tak někam v bytě nenarvu a na každé cvičení to nafukovat denně půl hodiny nějak nemám před porodem plíce a svaly ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
16.5.22 13:03
@hospodki píše:
Já nejedu nevychovu. Je to v průběhu dopoledne, ne peti minut a nejedna se o malý míček co uklidis, ale o velký míč na cvičení. To ja proste jen tak někam v bytě nenarvu a na každé cvičení to nafukovat denně půl hodiny nějak nemám před porodem plíce a svaly ;)

No jak myslíš, mě by to nebavilo. I kdybych ho měla zamknout do ložnice (míč, ne dítě :mrgreen: ), tak pořád lepší, než do zblbnutí opakovat, že tohle nesmí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3235
16.5.22 13:08

Já měla tohle včera s předškolákem (5,5 let), pak mě ujišťoval, že ve školce tohle nedělá… Jel na kole, ale dostal od babičky pytlík se sladkostma. Místo aby mě poprosil, abych mu to vzala, tak hodil dotaz: „kdo mi to vezme“. Pak si sám odpověděl: „Nikdo mi to nevezme“. Když jsem mu řekla, že jestli to chce vzít, musí o to požádat, chytl vzteka. Vždycky ke mě s řevem došel, začal větu: mami, mohla bys… a hodil záda na zem. Tohle opakoval asi 5×, kdy vždycky začal větu a hodil sebou na zem… Pak ten pytlík roztrhnul. Pak došel, že nemůže všechno najít. No, posbírali jsme to, on normálně poprosil, ať mu to vezmu a byl klid. A věřím, že teď bude chvilku klid. Ono to začlo, že jsem mu namočila tričko, když jsem mu máčela hlavu, aby neměl úpal, když jsme zapomněli čepici, pak ještě něco, co si nevzpomenu, tak asi potřeboval tu frustraci vybít. No, nechala jsem ho řvát a válet se po zemi, bylo to venku na hřišti, a jen jsem mu opakovala, že až se uklidní, ať přijde… Vztekal se trochu stranou… Když byl mladší, měl takovýhle záchvaty často, kvůli úplný maličkosti, že jsem otevřela branku první, že jsem vlezla do baráku před ním, že jsem mu nalila vodu, že jsem mu nenalila vodu. Teď už je to lepší a lepší, doufám, že do nástupu do školy to přejde úplně. Ale prý ve školce se takhle nevzteká, tak snad si to nechá na doma… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat