Jak se starat o partnerovo dítě

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
16.5.22 08:31

Jak se starat o partnerovo dítě

Ahoj, zajímá mě vase zkušenosti jak se starate o partnerovo dítě. Já mám jedno dítě a partner taky, ale nějak nám nejde fungovat společně. Každý se spíš stará o to své než abychom fungovali jako rodina.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
20834
16.5.22 08:34

No vy dva se potřebujete domluvit podle toho co potřebují vaši děti, co potřebujete vy a jaké máte možnosti.

S tím ti internet moc neporadí.

Jinak docela spoustu praktické inspirace je třeba v téhle knize.

https://tretirodic.cz/kniha/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
16.5.22 08:43

Záleží na tom, kolik je děti a jak dlouho jste spolu..my po 8 letech už jsme poměrně sehraní, ale přecijen, některé věci si každý řeší pro své dítě sám. Já neřeším, jestli si jeho dítě umylo hlavu nebo potřebuje boty, to si vyřeší muž a já si komplet poresim to svoje. Zas, když objednávám třeba oblečení, ptám se, co přihodit.
Ale- když je požadavek na lívance, jdou všichni za mnou a když na zábavu, tak za mužem:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43288
16.5.22 08:55
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímá mě vase zkušenosti jak se starate o partnerovo dítě. Já mám jedno dítě a partner taky, ale nějak nám nejde fungovat společně. Každý se spíš stará o to své než abychom fungovali jako rodina.

Přijde mi to dobře. Každý má na starost svoje dítě. Záleží, jak jsou děti velké a jaké mají k druhému a k sobě vztah. Bydlíte spolu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 08:55

Zakladatelka
Moje dítě má 8 a jeho 7. Každý se své sprchuje sám, dává mu jídlo. do školy si jdeme každý pro své přitom jeden je může vyzvednout společně. Jsme spolu necelý rok soužití v jedné domácnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.5.22 08:56

S dětmi máme pěkný vztah jen si připadám že jsme rozdělení a nevím jak to dát dohromady

• Citovat
  • Nahlásit
14897
16.5.22 08:56
@Anonymní píše:

Bydlíte spolu? Partner má dítě ve své péči, ve střídavce, nebo jezdí na víkendy? Mluvili jste o tom? Jak to myslíš, že se každý stará o to své?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
16.5.22 09:10
@Anonymní píše:
Zakladatelka
Moje dítě má 8 a jeho 7. Každý se své sprchuje sám, dává mu jídlo. do školy si jdeme každý pro své přitom jeden je může vyzvednout společně. Jsme spolu necelý rok soužití v jedné domácnosti.
žijete spolu? Nebo jen střídavka? Každý dáva jídlo tomu svému? Tak jak vařím oběd, večeři…tak pro všechny nee? To i nakupujete jídlo každý zvlášť??
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1373
16.5.22 09:22
@Anonymní píše:
Zakladatelka

Ty jo, to je fakt divnej model. Místo toho, abyste si práci rozdělili (např. jeden vaří večeři, druhý vyzvedne děti), tak žijete jak single vedle sebe. Co zábava, víkendové aktivity?
Jako normálně bych za ním přišla a řekla: „Hele, drahý, tohle je nesmysl. Navrhuji dělat denně stejnou večeři pro všechny, kdo a kdy se domluvíme, do školy taky pro ně nemusíme lítat oba, jednou je vyzvedneš ty, jednou já.“
Jste to ještě neřešili nebo jak? Kdyby se k tomu neměl to změnit, já osobně bych nadále nechtěla předvádět dítěti tuhle parodii na rodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
16.5.22 09:25
@Tofifea píše:
Ty jo, to je fakt divnej model. Místo toho, abyste si práci rozdělili (např. jeden vaří večeři, druhý vyzvedne děti), tak žijete jak single vedle sebe. Co zábava, víkendové aktivity?
Jako normálně bych za ním přišla a řekla: „Hele, drahý, tohle je nesmysl. Navrhuji dělat denně stejnou večeři pro všechny, kdo a kdy se domluvíme, do školy taky pro ně nemusíme lítat oba, jednou je vyzvedneš ty, jednou já.“
Jste to ještě neřešili nebo jak? Kdyby se k tomu neměl to změnit, já osobně bych nadále nechtěla předvádět dítěti tuhle parodii na rodinu.

Přesně tak! K nám jezdí manželová dcera jen na víkendy…ale třeba v ten pátek pro ní jedu já, nebo to mám prostě blíže z práce pro ní sjet. Oběd vařím pro všechny…muž ji nevaří zvlášť. Prostě i ty víkendy fungujeme jako rodina, jako jeden celek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14897
16.5.22 09:56
@Anonymní píše:
Zakladatelka

Tak to je opravdu divný model. Vždytˇtohle by šlo krásně sladit. Ale předpokládám, že to tak chce partner že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43288
16.5.22 10:27
@Anonymní píše:
Zakladatelka

Děti bych vyzvedávala dohromady, jen dala vědět, že jsme doma :nevim: S jídlem bych se asi nějak rozumně střídala. Dnes vařím já, zítra ty. Vařit pro všechny by pro mě bylo rozhodně jednodušší než čekat, až někdo doklohní něco v kuchyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43288
16.5.22 10:30
@Anonymní píše:
S dětmi máme pěkný vztah jen si připadám že jsme rozdělení a nevím jak to dát dohromady

Sednout si a navrhnout střídání se? Aby ani jeden z vás neměl pocit, že se stará víc než ten druhý. Zodpovědnost a rozhodování bych nechala na vlastním rodiči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26139
16.5.22 10:56

Chtělo by si to sednout a domluvit se.
Jak psaly ostatní, musí být hrozně vysilující, když oba jezdíte do i ze školy, oba extra vaříte.
Koupat se snad už zvládají sami, ne?
Takové ty výchovné věci bych klidně nechávala jen na rodiči daného dítěte (tresty, úkolování a podobně), ale ty provozní věci jsou rozhodně jednodušší společně.

Nedovedu si představit, že by mi partner řekl, že mi nevyzvedne syna ze školy, nebo mu neudělá snídani, když já už odcházím do práce, protože je to můj syn a né jeho.
Ano, beru to trochu jako nadstandard, uvědomuji si, že mu za to chci poděkovat pokaždé, ale zároveň tak trošku očekávám, že podobná vzájemná výpomoc je prostě ve vztahu samozřejmá)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7588
16.5.22 11:51
@Russet píše:
Sednout si a navrhnout střídání se? Aby ani jeden z vás neměl pocit, že se stará víc než ten druhý. Zodpovědnost a rozhodování bych nechala na vlastním rodiči.

Myslím že i v tom rozhodování se budou muset nějak domluvit…ono jsou to stejně staré děti a dám jen příklad… jedno může být venku do 17hodin, druhé do 18hod… to dobrotu dělat nebude… i povinnosti doma by měli mít stejné… atd… je to fakt o komunikaci a zakladatelka by si měla sednout s partnerem a nějak to nastavit vše rozumně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat