Jak na hlídání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 09.10.18 18:11
Jak na hlídání

Zkusím to takhle. Od porodu jsem neměla chvilku pro sebe. Jsem neustále přivázaná k malé. Když si stěžuji, že jsem z toho velmi nešťastná, tak se mi dostává hloupých keců. A to i od lidí z mého okolí. Je fajn slyšet dokola „chudák dítě a co by za to jiní dali…“ když padám fyzicky i psychicky na hubu. Do toho si doma myslí, že musím trpět za to, že mám dítě a nesmím si odpočinout.

Chtěla jsem zkusit hlídání, abych se mohla třeba jednou zajít do kina na film, ale narazila jsem jen na agentury. Kde si to přeplacujete předem. Což mi připadá zbytečné, když to chci nárazově. A ne nějak pravidelně hlídat.

Jak to prosím vás chodí? Kde seženu pro malou někoho na hlídání aniž by to bylo přes agenturu? Četla jsem, že se prý inzeráty nevyplatí, moc poptávek. Svého okolí se samozřejmě zeptat nemůžu.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 09.10.18 18:13

Zkuste hlidacky.cz a nebo nejakou mistni FB skupinu u vas v miste, treba u nas takto maminky casto hledaji a daji i reference na nekoho mistniho.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22832 příspěvků 09.10.18 18:20

@Izumi Miyako Takový skromný dotaz, tatínek od děťátka je kde? Jinak bych zkusila FB skupinku, prakticky každé město má nějakou maminkovskou a za úplatu třeba některá pohlídá.

Tichošlápek
Extra třída :D 10146 příspěvků 09.10.18 18:22

U nás nabízí večerní hlídání i soukromé školky. Tak mrkni v okolí na web, třeba si taky bude některá učitelka takhle privydelavat

Svistice
Neúnavná pisatelka 17188 příspěvků 26 inzerátů 09.10.18 18:22

@Izumi Miyako Nemáš nějakou maminku nebo kamarádku ve svém okolí? Případně nějakou důvěryhodnou sousedku, které by jsi za úplatu mohla požádat o hlídání?

Ale připrav se na to, že dát hlídat batole někomu neznámému může být problém jak pro to dítě, tak pro toho hlídače.

Pak můžeš taky zkusit dát inzerát někam na střední nebo vysokou školu v okolí, že hledáš slečnu na nárazové hlídání.

ka2ka
Extra třída :D 12826 příspěvků 1 inzerát 09.10.18 18:32

@Svistice mám pocit že ona s mámou dokonce bydlí

Svistice
Neúnavná pisatelka 17188 příspěvků 26 inzerátů 09.10.18 18:47
@ka2ka píše:
@Svistice mám pocit že ona s mámou dokonce bydlí

Já myslela maminku jako jinou maminku (třeba z pískoviště, dětského cvičení nebo plavání), se kterou se trochu zná. Ne maminku jako babičku dítěte.

Monchichik
Závislačka 4733 příspěvků 09.10.18 19:00

@Izumi Miyako Máš nějak extrémně náročné dítě, že si z toho tak vyřízená? Proč si z toho tak nešťastná? Agenturu nechceš, rodina nepohlídá, tak pak už nevím. Nesvěřila bych dítě někomu cizímu a neznámému. Kamarádky žádné nemáš, co by pohlídaly? Nebo ti aspoň doporučily někoho jiného?

Micaella22
Kecalka 309 příspěvků 09.10.18 19:05

Najdi si treba tady pres emimino z okoli kamosku, nebo matku samozivitelku. Az se vic poznate muzes ji malou sverit a dat treba 150/h ona bude rada a ty muzes na nehty, kino, kafe… ja to udelala stejne. 1× za 2 tydny (nekdy i 1× tydne) zrhnu na odpoledne pryc. Za hlidani dam 600,– a jsem rada ze nekomu i pomuzu, ja si uziju, deti si spolu pohrajou a je to. Moje okoli ma taky kecy. (Jo a z dobry vule ty kamosce hlidam zadara uplne stejne, taky si musi oddachnout)

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1745 příspěvků 09.10.18 19:23

@Izumi Miyako na tvoji otázku odpověď nemám, ale naprosto tě chápu. Mám téměř roční dítě, malý není ani nějak extra náročný a mívám toho plné brejle. Svoje dítě miluju, ale někdy také ráda vypadnu na dobu delší, než jedna hodina. Prostě potřebuji znovu být člověkem a odprostit se od té role mámy. :kytka:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1549 příspěvků 09.10.18 19:38
@Aduš8 píše:
@Izumi Miyako na tvoji otázku odpověď nemám, ale naprosto tě chápu. Mám téměř roční dítě, malý není ani nějak extra náročný a mívám toho plné brejle. Svoje dítě miluju, ale někdy také ráda vypadnu na dobu delší, než jedna hodina. Prostě potřebuji znovu být člověkem a odprostit se od té role mámy. :kytka:

Mám to samé. Moc hodné dítě, ale občas má člověk potřebu být taky „JÁ“ a ne jen „my“. Mám hlídací babičky a hlídá a zapojuje se i manžel. A potom jen takový nákup, kdy můžu jet sama, je odměna a moje chvíle pro sebe :lol: kdybych je neměla, hlídání bych si zaplatila alespoň jednou týdně a kecy ostatních bych pouštěla jedním uchem tam a druhým ven. Zkus nějakou kamarádku na mateřské, můžete si občas pohlídat navzájem ;)

Mrakotinka2018
Kecalka 178 příspěvků 09.10.18 20:03
@Izumi Miyako píše:
Zkusím to takhle. Od porodu jsem neměla chvilku pro sebe. Jsem neustále přivázaná k malé. Když si stěžuji, že jsem z toho velmi nešťastná, tak se mi dostává hloupých keců. A to i od lidí z mého okolí. Je fajn slyšet dokola „chudák dítě a co by za to jiní dali…“ když padám fyzicky i psychicky na hubu. Do toho si doma myslí, že musím trpět za to, že mám dítě a nesmím si odpočinout.

Chtěla jsem zkusit hlídání, abych se mohla třeba jednou zajít do kina na film, ale narazila jsem jen na agentury. Kde si to přeplacujete předem. Což mi připadá zbytečné, když to chci nárazově. A ne nějak pravidelně hlídat.

Jak to prosím vás chodí? Kde seženu pro malou někoho na hlídání aniž by to bylo přes agenturu? Četla jsem, že se prý inzeráty nevyplatí, moc poptávek. Svého okolí se samozřejmě zeptat nemůžu.

skoda kdyz nemate babicku nebo dedecka.
U nas hlidaji duchodci zadarmo a jeste jsou radi a donesou neco k snedku.
Zkuste na FB najit nejakeho ochotneho dedecka nebo babicku na hlidani, date jim 50 Kc na hodinu a mate to z krku.
Zkuste si dat inzerat na FB, nebo do Bauhausu nebo Globusu, tam maj takovou tu nastenku poptavam sluzby

Russet
Extra třída :D 11106 příspěvků 09.10.18 20:09
@Mrakotinka2018 píše:
skoda kdyz nemate babicku nebo dedecka.
U nas hlidaji duchodci zadarmo a jeste jsou radi a donesou neco k snedku.
Zkuste na FB najit nejakeho ochotneho dedecka nebo babicku na hlidani, date jim 50 Kc na hodinu a mate to z krku.
Zkuste si dat inzerat na FB, nebo do Bauhausu nebo Globusu, tam maj takovou tu nastenku poptavam sluzby

Ona s rodiči bydlí. A pochybuju, že má nějakou kamarádku. Její komplikovaná povaha to trošku vylučuje.

Vyrazila bych do ulic, skamarádila se s jinou matkou na rodičáku a jednou pohlídala ty jí a ona zas tobě Případně na hlidačky.cz. Sejít se s paní. Trochu ji poznat. Aby ji poznala i dcera.

Izumi Miyako
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 09.10.18 20:49

@kytkalenka Hlídačky jsou agengtura. Chtějí tam platbu i jen za zobrazení telefonu. Nechce se mi předplácet něco, co třeba pak nevyužiji. Zatím bych chtěla pohlídat jednou, abych viděla jestli to bude fungovat. Ne že by mi vadila agentura jako taková. Taky moc nechápu, jestli se platí dopředu agentuře a ještě zvlášť té slečně nebo je to už dohromady v té ceně. :think:

@lleennttiillkkaa Tatínek… Ehm, užívá si života a na dceru hodně z vysoka prdí.

@Monchichik Náročná malá je i jako nedonošenec. 14 měsíců jsem s ní nemohla vyjít z domů bez řevu. Když jsem chtěla na wc, musela jsem ji držet přitom v náručí… je i hodně aktivně. Jen tak naokraj. Vyčerpává mě se starat o dítě a ještě o mámu, která na stará kolena trpí paranoidou. Její stav se hodně zhoršil a denně mi tu buď ječí ona nebo malá, co se vzteká. Mám pocit, jako bych měla dvojčata. A vzhledem k tomu, že jsou obě blíženci, tak čtyřčata. :oops:

Jo a zlatíčko minulý týden spálilo dva elektrospotřebiče než jsem dokrájela cuketu na oběd. Přitom dostala malá hysterák, že jsem ji odmítla chovat, že z toho zvracela. :roll:

Jak říkám, kamarádky se max tak rozplývají a vzdychají či pohoršují.

Nejraději bych od toho všeho utekla…

Jsem ochotná malou odvézt do 250 km od místa ke bydlím na hlídání. :kytka:

No, holky, já když říkám, že jsme třeba čuraly, tak to není věc mateřského plurálu, ale opravdu jsme obě najednou konaly potřebu. Jedna do záchodu, druhá do plýnky. :lol: Tak moc jsme spolu.

Monchichik
Závislačka 4733 příspěvků 09.10.18 20:53

@Izumi Miyako No tak to ti fakt nezávidím :hug: . A myslíš, že by se tvoje malá vůbec nechala hlídat nebo by se potencionální chůva zbláznila? ;) . Zkus najít nějakou studentku třeba na pajdě, jestli máš facebook, tak třeba tam najdeš nějakou skupinku, která hlídá děti. A matka se nedá někam umístit?

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Největší Zemanův fanoušek: Zavařuje mu okurky a tapetuje si jeho fotkami pokoj

Pokoj, ve kterém žije, si tapetuje fotkami hlavy státu. K poslednímu září... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >