Jak na workoholika???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vililik
Závislačka 3321 příspěvků 27.10.10 12:10
jak na workoholika???

Ahoj holky… :-) , poslední dobou mám pocit, že se z mého manžela stává wokoholik :-o …čekáme třetí dítě, já odrovnaná a přijde mi, že na něj to padlo tím způsobem, že má pocit, že musí pořád pracovat, aby nás uživil :think: …přijde domů ve čtyři, do šesti sedí u pc a pracuje, v sedm chodí děti spát :nevim: …o víkendu má většinou soukromé zakázky, nebo chodí do školy( začal studovat) :zed: , někdy mám pocit, že to přehání, aniž by musel…v porodnici mi řekli, že mám být ted hlavně v klidu a odpočívat :roll: , ale copak to jde? Na to mi manžel řekl, že ted je prioritou dodělat rozdělanou zakázku :zed: , dost mě to zamrzelo…porodím kvůli tomu dřív :nevim: ???Jsem ted ve 34.tt a často mi tvrdne bříško…poraďte jak na něj??? 8-)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 27.10.10 12:16

Tomuhle říkáš workoholik? :mrgreen:

Manžel odejde do práce v 8:30, vrací se v 19h, chviličku je s malým, který jde ve 20h spát. Pak manžel cca do 24:00 až 1:00 sedí u počítače a připravuje si věci do práce na další den (má u toho puštěnou TV). Všední dny a víkendy se u nás moc nerozlišují - buď je taky v práci a nebo potřebuje upustit páru takže jde na tenis, fotbal apod. (což chápu, protože to pracovní tempo není normální, takže bez toho sportu by se opravdu mohl i zlbáznit).

Řekla bych, že si jen trošku přecitlivělá, chtěla bys, aby byl tvůj chlap víc s váma (což chápu), ale on to vidí jinak… Ale workoholik to určitě není, to buď v klidu. :palec: Promluvte si, domluvte jeho pravidelnou aktivitu s dětma (1× týdně), kdy ty budeš mít voraz a uvidíš, že bude dobře.

vililik
Závislačka 3321 příspěvků 27.10.10 12:21
Wiolla píše:
Tomuhle říkáš workoholik?  :mrgreen:

Manžel odejde do práce v 8:30, vrací se v 19h, chviličku je s malým, který jde ve 20h spát. Pak manžel cca do 24:00 až 1:00 sedí u počítače a připravuje si věci do práce na další den (má u toho puštěnou TV). Všední dny a víkendy se u nás moc nerozlišují - buď je taky v práci a nebo potřebuje upustit páru takže jde na tenis, fotbal apod. (což chápu, protože to pracovní tempo není normální, takže bez toho sportu by se opravdu mohl i zlbáznit).

Řekla bych, že si jen trošku přecitlivělá, chtěla bys, aby byl tvůj chlap víc s váma (což chápu), ale on to vidí jinak… Ale workoholik to určitě není, to buď v klidu. :palec: Promluvte si, domluvte jeho pravidelnou aktivitu s dětma (1× týdně), kdy ty budeš mít voraz a uvidíš, že bude dobře.

tak to jsem na tom fakt ještě relativně dobře :palec: !!!jen s dvouma malýma dětma ( 3roky a rok a půl)to je občas fakt těžký, pořád chápat, že musí pracovat… :nevim:

Milli
Extra třída :D 14079 příspěvků 27.10.10 12:27

Taky mám doma workoholika, ale echtovního :lol: - odchází v půl šesté ráno do práce, ve tři jde z práce rovnou do druhé práce (pracovna doma, ale u toho typu práce nemůže mít děti u sebe), přijde se v osm najíst (děti - 4,5 a 1,5 ukládám v sedm), do deseti zase dělá. O víkendu je změna v tom, že s námi i obědvá :lol: . Takže tak je to u nás.
Utěšuju se tím, že děti rostou a za čas bude možné, aby mu trochu vypomáhaly, takže by spolu trávili alespoň nějaký čas.

vililik
Závislačka 3321 příspěvků 27.10.10 12:29

holky, vy jste užasný jak to berete v pohodě…mě strašně mrzí, že s námi není tak, jak bych si přála :nevim: , ale je dobrý slyšet, že někde se chlapi doma ani neohřejí :lol: a jsou zase fuč 8-o , dík 8-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 12:31

Taky si myslím, že tohle není workoholik… manžel odchází ráno kolem 7 a vrací se tak v 18.30, je s námi do osmi, než jde prcek spát, a pak třeba do půlnoci ještě sedí u PC a pracuje… Ta práce večer doma není každý den, on rozhodně workohlik není, ale když prostě musí v práci něco konkrétního udělat, tak holt maká…
Myslím, že tvůj manžel je v pohodě, jen nechápu, proč nepracuje radši večer, když uložítě děti. Kdyby přišel ve 4, do 7 si hrál s dětma a byli jste všichni pohromadě, večer mu zbývá na práci spousta času… pracoval by od 19 do 21h a ještě byste se mohli užít i spolu navzájem…

vililik
Závislačka 3321 příspěvků 27.10.10 12:34
Anonymní píše:
Taky si myslím, že tohle není workoholik… manžel odchází ráno kolem 7 a vrací se tak v 18.30, je s námi do osmi, než jde prcek spát, a pak třeba do půlnoci ještě sedí u PC a pracuje… Ta práce večer doma není každý den, on rozhodně workohlik není, ale když prostě musí v práci něco konkrétního udělat, tak holt maká…
Myslím, že tvůj manžel je v pohodě, jen nechápu, proč nepracuje radši večer, když uložítě děti. Kdyby přišel ve 4, do 7 si hrál s dětma a byli jste všichni pohromadě, večer mu zbývá na práci spousta času… pracoval by od 19 do 21h a ještě byste se mohli užít i spolu navzájem…

tohle mu navrhuji skoro každý den :nevim: …někdy to vyjde, někdy ne :nevim: …je fakt, že toho má hodně,ale mě hrozně mrzí, když vidím, jak se děti po něm sápou a on musí dělat na pc :roll: …často se kvůli tomu i pohádáme :zed:

lukymaty
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 27.10.10 12:38

AhoJ tak muj chlap je taky workoholik.A tuplovaný :zed: Ráno odchází o pul páté,a vrací se kolem sedmé osmé.děti už dávno spí.Dělá i přes víkendy fušky,pomáhá kamarádum jen aby se nezastavil,protože i když je s námi doma neumí vypnout a práci řeší přes telefon atd.Ani si s klukama hrát neumí to spíš veme vysavač nebo po nich uklízí hračky a pořad dokola.

vililik
Závislačka 3321 příspěvků 27.10.10 12:40
lukymaty píše:
AhoJ tak muj chlap je taky workoholik.A tuplovaný :zed: Ráno odchází o pul páté,a vrací se kolem sedmé osmé.děti už dávno spí.Dělá i přes víkendy fušky,pomáhá kamarádum jen aby se nezastavil,protože i když je s námi doma neumí vypnout a práci řeší přes telefon atd.Ani si s klukama hrát neumí to spíš veme vysavač nebo po nich uklízí hračky a pořad dokola.

taky dobrý :zed:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 27.10.10 12:55
vililik píše:
tohle mu navrhuji skoro každý den :nevim: …někdy to vyjde, někdy ne :nevim: …je fakt, že toho má hodně,ale mě hrozně mrzí, když vidím, jak se děti po něm sápou a on musí dělat na pc :roll: …často se kvůli tomu i pohádáme :zed:

Hele, tohle nevypadá na workolismus, ale na… jak to říct…prioritách, žebříčku hodnot, či ochotě věnovat se dětem. Můj manžel by normálně chodil domů ještě později, ale udělá všechno pro to, aby aspoň tu 1h s malým byl. Prostě chce, je mu líto, že se s malým nevídá.

Já bych si na tu odpolední dobu domluvila nějakou pravidelnou aktivitu (třeba těhotenské cvičení, s kamarádkou na kafe apod.) a nechala ho s dětma doma samotnýho. Takže odpoledne by se věnoval dětem a pracoval by večer.

jizvíková
Extra třída :D 12986 příspěvků 27.10.10 12:57

nevis, co je workoholik :) Prijde domu ve 4 a pracuje do 6 :).
Devce, bud rada, ze mas chlapa co se snazi vas zabezpecit. jak na nej ti neporadim, myslim, ze se fakt snazi a takoveho bych ho brala. Ze musi dodelat zakazku je prece jasne, je spolehlivy, tak to se ceni.

janinkaz
Nadpozemská drbna 28414 příspěvků 27.10.10 12:59

Manžel jede ráno v 6 do práce, přijede cca ve 4 nejdřív, dá si svačinu a jede do jeho zámečnický dílny, tam je cca do 22hod. Ale i dýl. Navíc k tomu ještě dělá servis zemědělských strojů svýmu bratranci zemědělci. Takže když se o půlnoci rozbije na poli kombajn, on jede opravovat a přijede klidně ve 2 ráno. O práci kolem baráku ani nemluvím … :roll: Už jsem si zvykla, že s náma moc není :nevim:

Lucyus12
Závislačka 3337 příspěvků 27.10.10 13:05

Mám to doma taky tak… Přítel odchází cca o půl 6 a vrací se domů tak okolo 20. - když se mu podaří jednou týdně přijet v 18 hod domů, tak je to zázrak :roll: O víkendu je buď v práci nebo maká u rodičů, a když ani to ne, tak se zavře do dílny a dodělává resty které nestihl. Třeba dneska ráno říkal, že možná přijede ve 3, tak jsem mu říkala, že tomu fakt nevěřím…HAHA :mrgreen:
Jsou to 2 hodiny, co volal, že přijede v 5 a hodina co volal znova, že asi až v 10 :roll: :zed: To je tak, když má nestabilní pracovní dobu. Svátky u nás neexistujou a loni jediný den, kdy byl doma, byl 24. prosince :roll: :roll: :roll:
Doma se odreaguje jedině u PC, protože děti už kolikrát chrupou. Spíš jen pomazlit a mažou do pelechu. My si sdělíme zážitky ze dne a já jdu taky spát… Několikrát přijel domů dřív, ale byl tak neskutečně nervozní, že jsem nevěděla co s ním…
Tomu svýmu říkám workoholik…
Buď v klidu, ať máš zdraví mimi :kytka:

bumbinka
Kelišová 5468 příspěvků 27.10.10 13:06
Wiolla píše:
vililik píše:
tohle mu navrhuji skoro každý den :nevim: …někdy to vyjde, někdy ne :nevim: …je fakt, že toho má hodně,ale mě hrozně mrzí, když vidím, jak se děti po něm sápou a on musí dělat na pc :roll: …často se kvůli tomu i pohádáme :zed:

Hele, tohle nevypadá na workolismus, ale na… jak to říct…prioritách, žebříčku hodnot, či ochotě věnovat se dětem. Můj manžel by normálně chodil domů ještě později, ale udělá všechno pro to, aby aspoň tu 1h s malým byl. Prostě chce, je mu líto, že se s malým nevídá.

Já bych si na tu odpolední dobu domluvila nějakou pravidelnou aktivitu (třeba těhotenské cvičení, s kamarádkou na kafe apod.) a nechala ho s dětma doma samotnýho. Takže odpoledne by se věnoval dětem a pracoval by večer.

Přesně tak, aby přišel domů ve 4 a MUSEL pracovat do 6, to není workoholismus, ale priority. Něco jiného by bylo, kdyby musel být online připojený třeba do práce, ale to podle toho, co píšeš, opravdu není.
Myslím, že je perfektní náípad si na odpoledne něco domluvit, aby se dětem prostě musel věnovat :). Až si zvykne, tak můžeš začít být odpoledne doma, on už si to nebude chtít nechat vzít a bude radši pracovat večer ;):kytka:

Mišuna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.10 13:08

No mně to taky nepřijde tak hrozný. Můj muž je v práci od šesti ráno i do desíti večer, některý týden se s klukem i tři dny za sebou nevidí.Za 8 let si nevzal víc jak týden dovolený v kuse, a to i kolikrát půl dne strávil vyřizováním pracovních telefonátů nebo seděl u mailu.
Ale na druhou stranu, volný čas se snažíme trávit maximálně aktivně.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama