Jak napravit vztah?

Anonymní
15.2.20 23:23

Jak napravit vztah?

Dobrý den milé ženy, potřebuji poradit. S partnerkou jsme spolu skoro 4 roky. Nikdy jsme se nehádali a vždy šli společně kupředu a splnili si co jsme chtěli. Koupě nového auta, druhého auta, dovolené v zahraničí, pořízení domácích mazlíčků, započali jsme i rekonstrukci baráčku. Plánujeme i miminko. Bohužel to není jednoduché a museli jsme se obrátit na odbornou pomoc. Zatím 3 pokusy, ale bohužel to nevyšlo. Což je pro oba dosti bolestivé. Požádal jsem ji i o ruku, souhlasila. Bohužel náš společný život spadl do stereotypu, vytratila se vášeň a tak nějak nás ty velké plány odcizili. Partnerka se snažila náznaky volat o pomoc, ale já opravdu neposlouchal. Prostě jsem chlap, kterého je třeba občas kopnout do prde.., aby pochopil. Pár týdnu uteklo a já začal pociťovat že se s ní něco děje. Teď váhá zda se mnou dál zůstat. Pociťují její vnitřní konflikt, kdy jedna její část se mnou zůstat chce a druhá by nejraději utekla. Bohužel až teď si uvědomuji své chyby. Nenaslouchal jsem ji, nesnažil jsem se vidět věci jejíma očima a jen jsem ji řekl že všem bude dobrý a že tomu věřím. Že chtěla jen vyslechnout, nabídnout rameno a vědět co cítím a jak to vidím já. Že jsem byl málo empatický a přestal jsem být tím chlapem který ji kdysi učaroval. Chyba byla v mé komunikaci respektive nekomunikaci! Teď hořce lituji a nevím co bude. Mimo jiné má i pocit viny že mi teď svým chováním, kdy neví, také ubližuje. Řekl jsem ji že jediný kdo mi ublížil jsem byl jen já sám a moje EGO. Řekl jsem ji i co jsem si uvědomil a že rozumím v čem byla chyba, což mi sama potvrdila. Musím na sobě zapracovat, netlačit na pilu a opět ji dokázat že je můj život. Každopádně by mě zajímalo zda tomu mohu pomoci i jinak??? Jak ji opravdu dokážu, přesvědčím, že už nezapomenu být tím chlapem??? Že už nebudu hloupý??? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

258
15.2.20 23:29

Dej jí přečíst to co si teď napsal. Já bych to ocenila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 23:34

@pinklady Vše co jsem napsal jsem ji již řekl. Prý chce čas si to srovnat. Má strach z toho že to po určité době spadne opět do starých kolejí. Tomu rozumím, ale vím co cítím a vím že pro to udělám maximum aby tomu tak nebylo. To co teď prožívám už prožívat nechci a pro mě to je dost silná připomínka toho jak moc hloupý jsem byl.

• Nahlásit
  • Citovat
850
15.2.20 23:40
@Anonymní píše:
@pinklady Vše co jsem napsal jsem ji již řekl. Prý chce čas si to srovnat. Má strach z toho že to po určité době spadne opět do starých kolejí. Tomu rozumím, ale vím co cítím a vím že pro to udělám maximum aby tomu tak nebylo. To co teď prožívám už prožívat nechci a pro mě to je dost silná připomínka toho jak moc hloupý jsem byl.

co konkrétně jsi jí udělal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 23:45

@Berry77 Chyba je v komunikaci. Všechny její náznaky jsem přešel nebo jí odpálkoval jednou větou. Nenaslouchal jsem ji, přestala být šťastná…

• Nahlásit
  • Citovat
261
16.2.20 00:14
@Anonymní píše:
Dobrý den milé ženy, potřebuji poradit. S partnerkou jsme spolu skoro 4 roky. Nikdy jsme se nehádali a vždy šli společně kupředu a splnili si co jsme chtěli. Koupě nového auta, druhého auta, dovolené v zahraničí, pořízení domácích mazlíčků, započali jsme i rekonstrukci baráčku. Plánujeme i miminko. Bohužel to není jednoduché a museli jsme se obrátit na odbornou pomoc. Zatím 3 pokusy, ale bohužel to nevyšlo. Což je pro oba dosti bolestivé. Požádal jsem ji i o ruku, souhlasila. Bohužel náš společný život spadl do stereotypu, vytratila se vášeň a tak nějak nás ty velké plány odcizili. Partnerka se snažila náznaky volat o pomoc, ale já opravdu neposlouchal. Prostě jsem chlap, kterého je třeba občas kopnout do prde.., aby pochopil. Pár týdnu uteklo a já začal pociťovat že se s ní něco děje. Teď váhá zda se mnou dál zůstat. Pociťují její vnitřní konflikt, kdy jedna její část se mnou zůstat chce a druhá by nejraději utekla. Bohužel až teď si uvědomuji své chyby. Nenaslouchal jsem ji, nesnažil jsem se vidět věci jejíma očima a jen jsem ji řekl že všem bude dobrý a že tomu věřím. Že chtěla jen vyslechnout, nabídnout rameno a vědět co cítím a jak to vidím já. Že jsem byl málo empatický a přestal jsem být tím chlapem který ji kdysi učaroval. Chyba byla v mé komunikaci respektive nekomunikaci! Teď hořce lituji a nevím co bude. Mimo jiné má i pocit viny že mi teď svým chováním, kdy neví, také ubližuje. Řekl jsem ji že jediný kdo mi ublížil jsem byl jen já sám a moje EGO. Řekl jsem ji i co jsem si uvědomil a že rozumím v čem byla chyba, což mi sama potvrdila. Musím na sobě zapracovat, netlačit na pilu a opět ji dokázat že je můj život. Každopádně by mě zajímalo zda tomu mohu pomoci i jinak??? Jak ji opravdu dokážu, přesvědčím, že už nezapomenu být tím chlapem??? Že už nebudu hloupý??? Děkuji

Ano říká se nikdy nevíš co máš dokavad oto nepřijdes ale podle toho co píšeš nejsou to věci které by se nedali srovnat, Zkus jí dát trochu času ať si vše srovná má zmatek a strach ze vše spadne do stereotypu, ono to třeba bude dobré jen to chce trochu trpělivosti netlačit hlavně na pilu,, držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
850
16.2.20 00:25
@Anonymní píše:
@Berry77 Chyba je v komunikaci. Všechny její náznaky jsem přešel nebo jí odpálkoval jednou větou. Nenaslouchal jsem ji, přestala být šťastná…

máš něco konkrétního, nebo se jen nudila a někoho si našla?
Protože každý normální chlap odpovídá jednou větou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
16.2.20 00:28

:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 00:31

@Nihanin.1 Čas ji samozřejmě dám. Vše co jsem teď mohl říct jsem ji řekl. Jen bych rád věděl i jiné možnosti co pro ni mohu udělat. Prostě něco co ji může přesvědčit že si jsem vědom svých chyb a že mám opravdu zájem na tom pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.2.20 00:32

@Berry77 Není to o nudě nebo o někom jiným. Spíš o pocitu zmaru z nenaplněných přání a očekávání.

• Nahlásit
  • Citovat
850
16.2.20 00:38
@Anonymní píše:
@Berry77 Není to o nudě nebo o někom jiným. Spíš o pocitu zmaru z nenaplněných přání a očekávání.

pokud mluvíš o problému otěhotnět, tak to je problém páru, ne jednoho z vás. Ona tě podporuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 00:44

@Berry77 To je jedna z věcí kvůli které není šťastná. Samozřejmě víme kde je chyba, ale to chce čas a něco proto dělat. Každopádně místo toho abych s ní o tom mluvil, tak jsem to dusil v sobě. Měl jsem pocit že když ji řeknu co cítím tak by se ještě více trápila. Opak je ale pravdou. Věděla by že to máme stejně a že mi na tom záleží a trápí.

• Nahlásit
  • Citovat
1153
16.2.20 01:02
@Anonymní píše:
Dobrý den milé ženy, potřebuji poradit. S partnerkou jsme spolu skoro 4 roky. Nikdy jsme se nehádali a vždy šli společně kupředu a splnili si co jsme chtěli. Koupě nového auta, druhého auta, dovolené v zahraničí, pořízení domácích mazlíčků, započali jsme i rekonstrukci baráčku. Plánujeme i miminko. Bohužel to není jednoduché a museli jsme se obrátit na odbornou pomoc. Zatím 3 pokusy, ale bohužel to nevyšlo. Což je pro oba dosti bolestivé. Požádal jsem ji i o ruku, souhlasila. Bohužel náš společný život spadl do stereotypu, vytratila se vášeň a tak nějak nás ty velké plány odcizili. Partnerka se snažila náznaky volat o pomoc, ale já opravdu neposlouchal. Prostě jsem chlap, kterého je třeba občas kopnout do prde.., aby pochopil. Pár týdnu uteklo a já začal pociťovat že se s ní něco děje. Teď váhá zda se mnou dál zůstat. Pociťují její vnitřní konflikt, kdy jedna její část se mnou zůstat chce a druhá by nejraději utekla. Bohužel až teď si uvědomuji své chyby. Nenaslouchal jsem ji, nesnažil jsem se vidět věci jejíma očima a jen jsem ji řekl že všem bude dobrý a že tomu věřím. Že chtěla jen vyslechnout, nabídnout rameno a vědět co cítím a jak to vidím já. Že jsem byl málo empatický a přestal jsem být tím chlapem který ji kdysi učaroval. Chyba byla v mé komunikaci respektive nekomunikaci! Teď hořce lituji a nevím co bude. Mimo jiné má i pocit viny že mi teď svým chováním, kdy neví, také ubližuje. Řekl jsem ji že jediný kdo mi ublížil jsem byl jen já sám a moje EGO. Řekl jsem ji i co jsem si uvědomil a že rozumím v čem byla chyba, což mi sama potvrdila. Musím na sobě zapracovat, netlačit na pilu a opět ji dokázat že je můj život. Každopádně by mě zajímalo zda tomu mohu pomoci i jinak??? Jak ji opravdu dokážu, přesvědčím, že už nezapomenu být tím chlapem??? Že už nebudu hloupý??? Děkuji

Tvoje poslední slova mě osobně jen utvrdila v tom, že se nechováš, jako chlap. Dáváś vinu jenom sobě, házíš si popel na hlavu a zapomínáš, že za rozvracující vztah mohou oba dva a ne jen ty. Pokud se snažíte mít auto, potom druhé, potom to a to, dovolené v cizině… tak na tom vlastně není nic špatného. Partnerce to určitě dlouho nevadilo, ne?
Fakt nedávej vinu jenom sobě.
Myslím, že vztah chceš opravdu zachránit, ale jestli tu najdeš tu správnou radu, tak to ti nezaručím. On takovej vztah je hodně komplexní. Nikdo z nás nezná ani tebe ani tvou partnerku a nikdo neví, co si opravdu přejete a o co máte zájem.
Jediné, co snad poradit je: mluvit a mluvit a mluvit. Na zachránění vztahu musí makat oba a ne jen jeden. Sám nic nezmůžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1153
16.2.20 01:03
@Berry77 píše:
co konkrétně jsi jí udělal?

To se ptám také :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.20 01:16

@berďana Souhlasím s tím co píšeš, ale nedávám vinu jenom sobě i když to tak vypadá. Každopádně musím začít nejdřív u sebe. Vím že pokud má vztah fungovat musí být na to dva. Ano mohla se více snažit a donutit mě třeba komunikovat, měla to říct na plnou hubu že se něco děje, atd.. Každopádně tady píši sám za sebe, o svých chybách, o věcech které mohu napravit já sám. Také vím že zde nemusím najít radu jak to napravit. Hledám inspiraci, názor nestranné osoby a nebo to prostě jen to ventilovat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama