Jak napsat životopis?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.16 10:00
Jak napsat životopis?

Ahoj všichni, v první řadě se moc omlouvám, že píšu jako anonym, ale za prvé rodina netuší, že jdu do práce, a ráda bych to udržela ještě nějakou dobu v tajnosti. A za druhé se fakt stydím, že nejsem schopna sama bez pomoci životopis sepsat :oops: :kytka:

Oč vlastně jde? Ještě nikdy jsem životopis nepsala, nikdy jsem nebyla zaměstnaná. Po vyučení jsem byla pár měsíců na pracáku, poté jsem otěhotněla. S dítkem jsem si udělala nástavbu, úspěšně odmaturovala a po druhé porodila. V cca roce a půl druhého dítěte jsem začala podnikat - OSVČ. A k tomu ještě studovat VŠ, kterou jsem ale nedokázala se dvěma dětmi a prací dostudovat, studovala jsem pouze 4 semestry :-(.
Podnikám cca 8 let, v naprosto odlišném oboru, než který mám teď dělat. A nakonec jsem ještě poslední rok a půl pečovala o osobu s alzheimerovou chorobou. Tak, a jak teď všechno sepsat, tak aby to mělo hlavu a patu :-(?

Jinak tedy, tu práci mám jistou, za pár dní nastupuji, ale prostě životopis musím odevzdat. Mám se v životopisu zmínit i o nedokončené VŠ? V personálním dotazníku ji mám napsanou, takže by asi nebylo dobré ji nezmínit, že :think:?

Do té práce se šíleně moc těším, je to obor, který jsem chtěla dělat v podstatě od dětství, ale maminka mi to tehdy zakázala, tudíž se nyní plním svůj sen :srdce:

Děkuji moc za rady :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ketris
Echt Kelišová 9949 příspěvků 22.08.16 10:26

Na internetu je spousty vzorů, jak správně životopis napsat.. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.16 10:39

@Ketris Já vím, že na internetu je toho spousta, ale obvykle jsou to životopisy s dokončeným vzděláním, nějakou praxí v oboru, atd… Já bych potřebovala pomoc trochu specifikovat právě tu mou „cestu“, včetně péče o blízkou osobu :think:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1893 příspěvků 22.08.16 10:40
Lucie008
Ukecaná baba ;) 1531 příspěvků 22.08.16 10:42

Nedokončenou VŠ bych tam nedávala. A jestli se práce týká pečovatelství aj. tak bych tam to pečování dala, ale jinak ne. Podnikání bych tam dala.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 11:58

Mám dotaz, na internetu jsem se dívala a názory se hodně různí.
Jde o to, zda napsat nedokončené studium.
Za normálních okolností, kdyby šlo o rok, bych vůbec neváhala, jde prostě o neúspěch. Jenže ten neúspěch je dlouhý 5 let.
Střední školu jsem dodělala v roce 2003, pak jsem byla na vysoké a tu jsem ukončila neúspěšně v roce 2008, když již byla krize a první zaměstnání jsem sehnala v roce 2009.
Takže když to tam nenapíši, bude tam díra téměř 6 let. Doteď jsem to všude uváděla, ale reakce na životopisy moc nejsou. Současné zaměstnání mám od známého, ale hledám něco nového.
Pokud jde o praktický přínos toho studia, tak z tohoto důvodu to do životopisu určitě napsat nelze, bylo to hodně teoretické a obor, kterého se to týká, je v podstatě jen pro vysokoškoláky.
Omlouvám se za anonym, ale stydím se za to.

TMana
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 22.09.18 12:11

No, nedával bych to tam. Osobně mi přijde uhozené se chlubit neúspěchem, takže by mě to ani nenapadlo, abych to v CV uváděl. Možná uvedl při osobním rozhovoru, ale fakt jen v případě vhodné situace.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 22.09.18 12:18

No, tak to opravdu nevypadá vůbec hezky. Známému trvalo 5 let dokončit Bc, tak si na první dva roky do CV napsal že studoval na jiné VŠ a u pohovorů uváděl, že ho studium na první škole nenaplňovalo. Kamarádka zase dost měnila zaměstnavatele, ale v životopise má v tom divokém období uvedeno jen jednoho, u kterého sice opravdu dělala, ale mnohem kratší dobu. Tohle mě moc nenapadá jak zamaskovat. :think:

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 22.09.18 12:19

@TMana jenže šestiletá mezera? To je jak pěst na oko. A mohli by si to vykládat i mateřstvím :nevim:

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1654 příspěvků 22.09.18 12:20

Ještě mě napadá vynechat školy a uvést brigády

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 12:28
@Serpentini píše:
Ještě mě napadá vynechat školy a uvést brigády

Ty uvedené mám, ale vzhledem k náročnosti školy se jednalo o kusé směny přes pracovní agentury u různých zaměstnavatelů, když jsem měla čas. Z týdne na týden jsme psali seminárky, testy z několika předmětů. V dalších byl za nezodpovězený dotaz vyhazov ze cvičení a následná absence s tím, že za semestr maximálně jedna absence, jinak bez zápočtu a připuštění ke zkoušce atd.
Přičemž rozvrh byl často udělaný tak, že jsem v 7 odešla do školy a v devět večer doma, mezitím třeba dvě hodiny mezera, kdy jsem připravovala ve studovnách materiály na seminárky.
Když vyšla brigáda v pátek odpoledne nebo o víkendu, bylo to fajn, ale nárazovky, takže v životopise nepoužitelné, spíš jen jako další pracovní zkušenost.

sucuba
Kecalka 307 příspěvků 22.09.18 12:34

Pokud to tam nenapíšeš, tak se tě na to zaměstnavatel stejně zeptá, protože mu to bude smrdet :mrgreen: já bych asi napsala pravdu, buď to vyjde nebo ne, lepší než aby jsi mysleli že jsi v té době byla na mateřské, ne? :) :nevim:

sucuba
Kecalka 307 příspěvků 22.09.18 12:34

Můžu se ještě zeptat na to co jsi studovala? :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.18 12:51
@sucuba píše:
Můžu se ještě zeptat na to co jsi studovala? :)

Jeden obor aplikované matematiky na Přírodověděcké fakultě.
Přecenila jsem svoje síly, ale bohužel ne natolik, abych vypadla hned v prváku, jako asi 50 procent těch, které vzali.
Je to prostě průšvih, mohou si myslet, že jsem byla na mateřské. Někdy si říkám, že bych je při tom snad i nechala, nakonec by si mysleli, že děti mám velké, takže žádné očr 8). Jenže to není pravda a kdyby mě vzali, tak to vyjde najevo.
Známí mi radili, abych řekla, že jsem cestovala, jenže já nemám cizí jazyk zas na takové úrovni, abych mohla říkat, že jsem ho aktivně používala 6 let v zahraničí.
Já jsem si vědoma, že neúspěchy do životopisu nepatří, ale 6 let mezera?
Já vím, že se mě na to zeptají, takže na to řeč přijde, nevadí mi, že to vyjde najevo, ale nevím, zda je lepší mít v životopise 6 let mezeru nebo to neúspěšné studium. A pokud studium, tak kde, aby si někdo nemyslel, že to považuji za něco, co by měli brát v úvahu jako vzdělání nebo že to ještě dostuduji.
Jde mi spíš o to, že potřebuji, aby mě více zvali na pohovory.
Svojí dosavadní praxí dojem neudělám, spíš mi jde o to, abych to ještě nezhoršovala.

rozand
Závislačka 4405 příspěvků 22.09.18 13:17

No 6 let okno je podle me o dost horsi teda.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama