Jak dítě naučím lézt?

438
28.11.19 14:39

Jak naucit dite lozit

Ahoj. :mavam: Syn uz cca mesic peruje na kolinkach, ale zatim nevykroci k lezeni. Lezeni je pry jednou z nejdulezitejsich fazi vyvoje a nektere deti ji bohuzel preskoci a pak maji problem s hrubou motorikou atd. Mate nejaky tip, jak mu pomoct se „rozlezt“? :) Diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21046
28.11.19 14:43

Nepomahej mu, to taky není pro vývoj dobře, musí no to přijít sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
28.11.19 14:46

Mate koberec? :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
28.11.19 14:49

Nech ho být a necti chytrý knihy. Udělá to na co se cítí, narozdil od matek ty malý děti nemají potřebu soutěžit kdo už co umí. :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9624
28.11.19 15:00

Jestli se plazí, tak mu můžeš dělat nějaké překážky, aby musel naklekávat. Třeba přes tvoje natažené nohy, když si s nim sedneš na zem. Na zem pokládat břichem k zemi, aby se dobře vyvinul reflex předpažených rukou a nohou, když se blíží k zemi. Jinak asi nic, pokud mu není víc jak 10 měsíců, to je taková cca norma, kdy by to dítě mělo zvládnout a pokud ne, tak zkontrolovat u rehabilitačního doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4435
28.11.19 15:02
@Natálka26 píše:
Nech ho být a necti chytrý knihy. Udělá to na co se cítí, narozdil od matek ty malý děti nemají potřebu soutěžit kdo už co umí. :roll: :roll:

Vždyť nepíše nic o tom, že chce soutěžit, aby už to co nejdřív uměl. Má strach, aby tu fázi nepřeskočil. Což je normální obava. Já mám přímo ve zprávě z neurologie, že mám dát bacha, aby nepřeskočil lezení. Měla jsem asi panu primáři říct, ať tolik nečte ty chytrý knihy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
28.11.19 15:04
@Čičorečka píše:
Vždyť nepíše nic o tom, že chce soutěžit, aby už to co nejdřív uměl. Má strach, aby tu fázi nepřeskočil. Což je normální obava. Já mám přímo ve zprávě z neurologie, že mám dát bacha, aby nepřeskočil lezení. Měla jsem asi panu primáři říct, ať tolik nečte ty chytrý knihy :lol:

Zvláštní… Moje deti nelezly, tohle prostě preskocily a kupodivu jsou zcela normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8522
28.11.19 15:22

@Lorry1 dej mu pod bodycko na brisko neco, co mu zabrani natahnout nohy a soupat se po brise. Nejakeho objemnejsiho plysaka treba. Vyzkouseno u dvou mych deti, ktere vyuzivaly hladkych parket. Byla to otazka dvou, tri dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
634
28.11.19 15:28

Nejlépe koberec, nebo velká neklouzavá podložka, volný prostor, aby se neměl kde šplhat nahoru. Motivovat oblíbenými hračkami. Pokud péruje, je to jen otázka času, rozleze se. Ještě můžeš zkusit takový ten trik, smotat ručník nebo plenu, podvlect pod hrudnickem když bude na 4 a zhora ho přidržet. Někdo druhý dítě bude lákat k sobě. Ale moje zkušenost je, že když péruje, tak poleze. Nepíšeš věk, naše se rozlezly mezi 9-10 měsícem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4435
28.11.19 15:32
@Natálka26 píše:
Zvláštní… Moje deti nelezly, tohle prostě preskocily a kupodivu jsou zcela normální.

Nikdo netvrdí, že dítě bez lezení nebude normální :nevim: Ale pro zádový svaly je to prostě ten nejlepší základ, který to miminko může mít. My jsme taky odrostli všichni na chodítkách a pasivním posezu a jsme normální. I když už se ví, že je to špatně. Taky je svátek, když potkáš na ulici někoho, kdo se nehrbí, nebo nenavštěvuje rehabilitace a masáže kvůli bolavým zádům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
28.11.19 15:37

@Čičorečka

Tohle vůbec nerozporuju. Spíš šlo o ten styl jak to bylo napsaný. Osobně si myslím, že dokud nebude chtít dítě tak se může snažit sebevíc a nic z toho nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
28.11.19 15:54
@Natálka26 píše:
@ČičorečkaTohle vůbec nerozporuju. Spíš šlo o ten styl jak to bylo napsaný. Osobně si myslím, že dokud nebude chtít dítě tak se může snažit sebevíc a nic z toho nebude.

Opravdu to neni o soutezeni, ale o tom, co jsem napsala - aby fazi lezeni nepreskocil. :) Jsou deti, ktere se pouze plazi a vali sudy a takto se dostanou vsude, kam potrebuji, potom uz rovnou chodi. A tomu bych se rada vyhla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
28.11.19 15:57
@Xmichaelah píše:
Mate koberec? :lol:

Jen v loznici, tam si ale nehraje. V obyvaku ma natazeny koberec z penovych puzzli, na kterem si hraje. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10607
28.11.19 16:05

@Lorry1 u nás hodně pomohly protiskluzové punčochy, mají na kolínkách a chodidlech protiskluz, kupovala jsem je v Lidlu. Syn v nich odlezl kilometry. Do té doby taky nechtěl, protože mu to všude klouzalo, i na těch pěnových puzlích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.19 16:05
@Lorry1 píše:
Ahoj. :mavam: Syn uz cca mesic peruje na kolinkach, ale zatim nevykroci k lezeni. Lezeni je pry jednou z nejdulezitejsich fazi vyvoje a nektere deti ji bohuzel preskoci a pak maji problem s hrubou motorikou atd. Mate nejaky tip, jak mu pomoct se „rozlezt“? :) Diky.

Jee to tu bylo tak před dvěma dny, zkus pohledat tam :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat