Batole bouchlo miminko do bříška

Anonymní
28.11.19 14:22

Batole bouchlo miminko do bříška

Ahoj, promiňte anonyma, dost se stydím, že nic nezvládám :oops:
Jde o to, že dcera (2,5 roku) byla na koberečku vedle mimi (4 měsíce) a znenadání ji napadlo mimi rukou docela silně bouchat do bříška v oblasti mezi pupíkem a žebry. Mimi nic, jen kulilo oči, nebrečelo (on je takový flegmoušek). Samozřejmě jsem hned zasáhla a dala ho pryč. Mimi mi pak ale docela blinkalo tzv. obloukem, Občas se to u něj stane, ale spíš hned po kojení. Teď to bylo už tak hodinku poté, co pil a do 10 min od plácání na bříško. Teďka spinká, vypadá klidně, ale na bříšku se mu dělá modřinka. Mám úplnou paniku, že mu něco bude. Co bych měla sledovat a jak dlouho po „incidentu“?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28.11.19 14:30

Pokud mimi blinkalo obloukem a dělá se mu modřina na nic nečekej a jeď na kontrolu a chtěla bych ultrazvuk bříška. Normálně řekni co se stalo, je to malý děcko ještě, doktoři to pochopí. Ale na druhou stranu by za to to batole ode mě dostalo taky pěkný céres, v tomhle věku už má mít vštěpené, že se druhým neubližuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
28.11.19 14:35
@Anonymní píše:
Ahoj, promiňte anonyma, dost se stydím, že nic nezvládám :oops:
Jde o to, že dcera (2,5 roku) byla na koberečku vedle mimi (4 měsíce) a znenadání ji napadlo mimi rukou docela silně bouchat do bříška v oblasti mezi pupíkem a žebry. Mimi nic, jen kulilo oči, nebrečelo (on je takový flegmoušek). Samozřejmě jsem hned zasáhla a dala ho pryč. Mimi mi pak ale docela blinkalo tzv. obloukem, Občas se to u něj stane, ale spíš hned po kojení. Teď to bylo už tak hodinku poté, co pil a do 10 min od plácání na bříško. Teďka spinká, vypadá klidně, ale na bříšku se mu dělá modřinka. Mám úplnou paniku, že mu něco bude. Co bych měla sledovat a jak dlouho po „incidentu“?
… divam se do kristalove koule a miminko ma vnitrni krvaceni, ja bych nikam nejela a ptala se holek na emiminu, co mam delat, oni jsou tu vsechny vedmy a doktorky a poradi mi jiste zcela spravne :zed: :zed: :zed: porad si rikam, zda takove dotazy pokladaji trolove nebo jsou lide fakt takovi tupci :nevim: p. s. jestli jsi realna osoba a stezujes si, ze nic nezvladas, zkus se vykaslat na emimino, fcb a cely net a venovat se detem, uvidis, kolik najednou budes mit casu!

Příspěvek upraven 28.11.19 v 14:37

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1246
28.11.19 14:35

Ucite se seberte a zajedte na pohotovost. Prece jen, modrina, to uz musela byt dost rana. At udelaji sono, nezanedbala bych to. A starsimu pekne vycinit, tohle uz je pres caru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
858
28.11.19 14:37

Jela bych na pohotovost. Pokud blinkalo obloukem a dělá se mu modřina, raději nic nepodceňovat. Doma mám to samé a někdy je to fakt o nervy!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13503
28.11.19 14:37

To je sranda ne? Tvoje starsi dítě mlátí do břicha miminko až má modřinu a zvrací a ty se ptáš jestli mu může něco být? Já už bych byla u dr ať mu udělá aspoň utz, a to teda nikde nelezu kuli každé blbosti. Starší by dostala pořádně na zadek, ať ví že tohle se v žádném případě nesmí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
541
28.11.19 14:38

Vzhledem k tomu, ze neplakalo, tak mu nejspis vubec nic neni. Deti vydrzi opravdu hodne. Jednou mi doktorka rekla, ze kdyz prezijou porod, tak prezijou i „peci“ starsiho sourozence :-)
Nic si nevycitej, nemuzes mit oci vsude. Mam 3 deti po dvou letech. Mimina byla mockrat vyklopena starsimi bratricky ze sedacky, odvalena, odtazena prevalcovana atd. a prezila to. Jednou pokousal starsi bracha mladsiho asi ctyrmesicniho do nosu tak, ze mu tekla krev. Tak se netrap :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 14:46

@markytka3 Přesně proto píšu jako anonym. Mimi je jinak v pohodě, když mu prohmatávám bříško, nepláče, tak prostě nevím. Myslela jsem si, že třeba někdo má zkušenost, co sledovat, co třeba signalizuje nějaké vnitřní zranění. Přijde mi, že jsou tady mnohem paradoxnější dotazy (mám na testu dvě čárky, co myslíte, jsem těhotná?) a nikdo na ně takhle nereaguje. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
159
28.11.19 14:47
@murra píše:
Vzhledem k tomu, ze neplakalo, tak mu nejspis vubec nic neni. Deti vydrzi opravdu hodne. Jednou mi doktorka rekla, ze kdyz prezijou porod, tak prezijou i „peci“ starsiho sourozence :-)
Nic si nevycitej, nemuzes mit oci vsude. Mam 3 deti po dvou letech. Mimina byla mockrat vyklopena starsimi bratricky ze sedacky, odvalena, odtazena prevalcovana atd. a prezila to. Jednou pokousal starsi bracha mladsiho asi ctyrmesicniho do nosu tak, ze mu tekla krev. Tak se netrap :hug:

To ze neplace, ale nemusi vubec nic znamenat.. Parkrat uz jsem videla zivot ohrozujici stavy u deti ktery po urazu neplakali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2969
28.11.19 14:50
@murra píše:
Nic si nevycitej, nemuzes mit oci vsude. Mam 3 deti po dvou letech. Mimina byla mockrat vyklopena starsimi bratricky ze sedacky, odvalena, odtazena prevalcovana atd. a prezila to. Jednou pokousal starsi bracha mladsiho asi ctyrmesicniho do nosu tak, ze mu tekla krev. Tak se netrap :hug:

:zed: :zed: autorko, jasny, tady Murra s prehledem vi, ze miminu nic nevi, ona u toho byla, videlo jakou razanci bylo mimco mlaceno. Tak nezmatkuj. :-) :-) :-) Ono je neco jineho dite odvalit a davat mu rany v oblasti bricha. Murro, nechapu jak si dovolis bagatelizovat aniz by jsi mela nejake info o incidentu. pojem vnitrni zraneni ti nic nerika,? a jestli tve deti mlatily ani ne pulrocni mimina a prislo ti to normalni, tak o tve inteligenci si dovolim pochybovat.

Příspěvek upraven 28.11.19 v 14:52

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 14:50

Asi jsem plašan, ale kdyby někdo bil miminko do bříška tak, až se mu udělá modřina, jela bych ihned k doktorce nebo na pohotovost.

• Nahlásit
  • Citovat
541
28.11.19 14:52
@Annia45 píše:
To ze neplace, ale nemusi vubec nic znamenat.. Parkrat uz jsem videla zivot ohrozujici stavy u deti ktery po urazu neplakali.

Souhlasim, pokud dite spadne treba hlavou na tvrdou zem a neplace, je to krajne podezrele a naopak je to znamka toho, ze se vazne poranilo.
Ja teda dam hodne na sve instinkty. Myslim si, ze pozorna mama to proste pozna, kdyz diteti neco je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
159
@Anonymní píše:
@markytka3 Přesně proto píšu jako anonym. Mimi je jinak v pohodě, když mu prohmatávám bříško, nepláče, tak prostě nevím. Myslela jsem si, že třeba někdo má zkušenost, co sledovat, co třeba signalizuje nějaké vnitřní zranění. Přijde mi, že jsou tady mnohem paradoxnější dotazy (mám na testu dvě čárky, co myslíte, jsem těhotná?) a nikdo na ně takhle nereaguje. ;)

Jed k lekari, a rekni jak se to stalo. I kdyby to nic nebylo, pro tohle budou mit vsichni pochopeni. Na vnitrni krvaceni muze a nemusi ukazovat asi tak tisic veci, a pokud nevis jak, tak pri pohmatu taky nemusis nic zjistit. Zrovna u deti bych se ridila pravidlem, ze radsi 3× zbytecne, nez jednou pozde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488

Já bych si teda raději nekam dojel, než celou noc nespat a kontrolovat.
Hlavně pokud těch ran bylo víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.11.19 14:54

Dcera samozřejmě dostala pořádný spucung, ona to ale nemyslela zle - jako bití. Ona je zvyklá takhle plácat velkého psa u babičky, tak to bere jako mazlení :( Mně říkala, že dělala bouchy bouchy jako s tím psem. Prostě si neuvědomila, že šestikilové mimino a čtyřicetikilový pes je krapet rozdíl…Každopádně asi za hodinu dorazí manžel z práce a pojedeme pro sichr do nemocnice. Manželovi ale asi neřeknu, jak se to stalo, protože by holku nejspíš pořádně zmydlil :-( Nemáte nějaký nápad, co mu říct? Že na to bříško spadl? Já fakt nevím :-/

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama