Jak naučit roční dítě jíst?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
10.1.22 08:18

Jak naučit roční dítě jist

Ahoj maminky, potřebuji poradit s naším 14mesicnim synem. Nemůžem do něj od začátku dostat normální stravu, začínaly jsme na umělé výživě, pak jsme ji vyřadil a syn začal pít normální mléko stim že mu dáme i normální stravu. Sní jen Krupky, párek, jogurt a sladkosti, z ovoce pomeranč, hrusku, banán, ale jakmile vidí normální jídlo odmítá, zkoušeli jsme už všechno, už nevíme jak dál. Pořadí někdo, Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7420
10.1.22 08:27
@H.V.S3220 píše:
Ahoj maminky, potřebuji poradit s naším 14mesicnim synem. Nemůžem do něj od začátku dostat normální stravu, začínaly jsme na umělé výživě, pak jsme ji vyřadil a syn začal pít normální mléko stim že mu dáme i normální stravu. Sní jen Krupky, párek, jogurt a sladkosti, z ovoce pomeranč, hrusku, banán, ale jakmile vidí normální jídlo odmítá, zkoušeli jsme už všechno, už nevíme jak dál. Pořadí někdo, Děkuji.

Normální mléko? Jako obyčejné mléko čerstvé? Proč nepije UM takové malé dítě zvlášt pokud nejí normální jídlo, nemá žádné živiny, vitamíny nic.
A proč 14ti měsíční dítě vůbec zná párky proboha??? Sladkosti? Sami si za to můžete!!! Moje 14ti měsíční dítě pilo UM 2× denně. A jedlo neslazený bílý jogurt, neslazený tvaroh. Ovoce, přesnidávky, Na oběd zeleninové příkrmy, maso nesolené vše, ne přesolené párky z obchodu… víš že to zatěžuje ledviny? Sladké měla někdy ve 2,5 letech nebo ve 3. Nedej mu to sladké, nedej mu ten párek. Kup mu UM ať má nějaké živiny. A nabízej normální jídlo. Začni ho prostě stravovat normalní stravou co má jíst tak malé dítě!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
10.1.22 08:36

@H.V.S3220 … tohle řeším s dětma od dvou let až k dnešku, kdy mají 6let. :roll:

Je to na palici, žijou především na bananánech, mlíku, palačinky (suché), jen některé pečivo, mák v jakékoli podobě, špecle (bez všeho), mrkev, rajčata, rajská…no není toho moc, maso (asi jen ve školce, trošku) Vařím uplně zbytečně, postup vyhladovění :lol: nefunguje. Školkové obědy je spíše „sponzorink“ prostě se vyhazují. Poslední dva roky, trošku snědí.

Od těch dvou let s tím pracuju hlavně tak, že jsme zůstali na umělém mlíku, klidně i 4× denně, potom v kombinaci s plnotučným čerstvým mlíkem, mléčné koktejly s plnotučným tvarohem, dětské sýrové tyčinky, jídla s mákem, banány…aspon hledám výživné potraviny a pevně doufám, že chytí apetit.

Jsou sportovně nadaní, na děti „svalnatí“, protože máme pohyb a cvičíme…ale ted už fakt potřebuju, aby nabírali sílu a pořádně jedli. Třeba se tady taky dočtu nějaký tip, jak to zlomit.

Příspěvek upraven 10.01.22 v 08:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1969
10.1.22 08:36

No.. Výše už je napsáno.

Začněte od nuly. Kraviny, sladkosti a párky.. Neexistuje!

Začněte hezky od začátku ZDRAVÝM jídlem, i ovoce na chvíli odložte. Pokud bude odmítat, buďte trpěliví, zkuste později. Hlady neumře, takže nic do něj necpete na silu. Když nebudete dávat sladkosti, začne jist normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
490
10.1.22 08:41

Zakladatelko, jak jste se dostali k tomu, ze syn ji parky a sladkosti? A z jakého důvodu jste vysadili UM? Přeci chodíte se synem do poradny - nedávno jste museli mít roční..tam se tohle řeší s doktorem a určitě by vám nic takového nedoporučil..jak psali výše - nic z toho proste nedat..asi to bude z počátku těžké a bude prosit a plakat, ale myslete u toho na to, ze to delate PRO NEJ!.. takto male dítě- tam si dokážu ten párek představit max tak, ze mam domácí bez rychlosoli, dítě mi ji vše jak má a chce ochutnat ode mě u snídaně půl Cm..jinak ne..a sladkosti - jaký druh sladkosti mas na mysli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2430
10.1.22 09:06

Zaplatila bych si konzultaci u nutriční. Možná nejenom pro batole, ale pro celou rodinu 8).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1842
10.1.22 09:11

Proč dostává čtrnáctiněsíční dítě párek a sladkosti? 8o Tyhle nesmysly vyřaď a nabízej normální stravu. To, že takhle malé děti moc nejedí, je v tomhle věku normální. Ale osobně bych tedy u nejedlíka dávala spíš nadále UM než obyč. kravské mléko. Aby mu nechyběly nějaké živiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
10.1.22 09:15

Mně třeba syn cca do 1.5 roku v podstatě příkrmy moc nejedl. Hlavní jídlo bylo mléko, kojil se, a k tomu tak aby se neřeklo sem tam něco. Nemůžu ani říct, že by mimo mléka něco preferoval, prostě to byl dlouho kojenec. Pak bylo krátké období, kdy snědl docela všechno a rád. A pak začalo období vzdoru a vymýšlel si :D

Jsem v šoku, že vaše dítě jí párky a sladkosti. Sladkost dostal syn poprvé a velmi výjimečně tak v 1,5 roce. Párky tak ve třech letech a nedělám to jako jídlo. To spíš, že se někde opékají buřty, je nějaká akce, tak si dá taky.

Jinak to chce zkoušet. Například rozmíchovat na husto červenou čočku s rajčatovým zákledem a do toho dát jogurt. Když ho má tak rád. Dělat husté smoothie z jogurtu, ovoce a zeleniny…atd.

Příspěvek upraven 10.01.22 v 09:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28768
10.1.22 09:27
@H.V.S3220 píše:

Proč nepije um? Když nejí jídlo, tak normální mléko nestačí. A jak ti proboha tak malé přišlo na parky a sladkosti? Kdybys mu dávala jídlo úměrně k věku, tak nebude vyžadovat takové hnusy :nevim: v první řadě teda z jídelníčku vyhod to co tam nepatří, ani bych to domu nekupovala, ať to nevidí a nechce to. A co je u vás teda normální jídlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7593
10.1.22 09:46

Zajímavé roční dítě ji párek a sladkosti? Jinak moje děti v tomto věku byly na 99% živé z kojení, takže mě nejeden u ročního dítěte nepřekvapuje. Takže spíš bych řekla, že tvoje dítě ji blbosti, ne že nejí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
10.1.22 10:29

Nejprve bych zase dala UM a jak píšou holky, žádné párky a sladkosti. Začni zase od začátku, začni vařit zeleninu, potom přidej maso a na konec i ovoce. Dělej různé kaše, rýžové, ovesné nebo pohankové. V roce už může i mléčné výrobky tak mu dej i nějaký jogurt BEZ CUKRU!! Bude to těžké ale musíš to nějak vydržet. Hlavně mu neber to UM dokud nezačne jíst pořádně. Syn ho měl až do 2 let aspoň před spaním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25941
10.1.22 11:08

@H.V.S3220
Jak píšou ostatní. Pokud roční dítě nejí kvalitní stravu, tak ať zůstane na sunaru. Dát prckovi obyčejný mlíko a párek, to fakt není dobrý nápad.
Můj syn se třeba okolo roka taky úplně odstavil od mléčných výrobků i mléka a sunaru, takže to byl boj, ale rozhodně se nedá strava ročního prcka zredukovat na pochoutky.

Takže pěkně nasaď zpátky sunar a začni nad jídlem víc přemýšlet. Nemusíš hned dítě krmit jen kořínkama, ale prostě s rozumem. Možná se bude den dva vztekat, ale hlady jistě u plného talíře nepojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67432
10.1.22 11:15

@H.V.S3220 párek? Sladkosti? Proč proboha :think: jako mám stejně starého, do roka žil asi že vzduchu nebo um, ale teď ji normálně s námi :think: ovoce mu krajim na kousky do misky, sice je to pak všude, ale basti. Zelenina to samé. A normálně miluje třeba vývary s nudlemi, pečené maso a brambory, těstoviny tedy hlavně suché.. ale nedávám mu párky, sladkosti měl teď, linecké, to bylo jediné cukroví, co jsem mu dala, jedno kolečko denně :mrgreen: :lol: mmchdm, to normální mléko mu rozhodně nenahradí výživu, která je v um. Nechápu to jako celek. Prostě nabizej a vytrvej. Pokud jo zacpes parkem tak se nedivím, že ti nic jiného nesmí :think: Zkus nakoupit zdravější přesnídávky, dělají dobré kombinace o třeba se zeleninou, nás třeba ze zásady snídá plátkový sýr :mrgreen: :lol: to bylo snad první normální jídlo, co mu chutnalo…pak jsme přidali žervé, jogurty typu holandia

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25941
10.1.22 11:37

Jinak dodám, že asi nikdo tu nejede nějakou hyper super makro bio stravu, kdejaké dítě dostane i něco sladkého nebo nějakou pochutinu. Takže to neber tak, že tě tu plísníme za jeden párek za měsíc. Můj syn třeba nikdy nejedl čistý tvaroh, jogurty nejí dodnes ani ochucené, čistou vodu odmítal až tak, že nepil klidně dva dny :zed:

Jen prostě je potřeba nabízet především UM, a pak masozeleninu, bramborovou kaši, rýži, těstoviny, nebo jiné mléčné výrobky, ovoce. Dobroty jen jako občasný bonus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
24.1.22 08:41

Dobrý den, oživím vlákno a přidám se. Mám 13mes syna. Jeho jídelníček se skládá převážně s UM. Jogurty a kaše sní s lžičky. Ovocné přesnídávky jen s flašky. Příkrmy s lžičky ale málo, většinu co navařím nebo koupím i vyhodím.
Problém ale je, že do ruky nic nechce, krupky, piškoty, ovoce,… nic. Vše to chytí do ruky a odhodí. Nabízeno je mu od 7mes., ale bez úspěchu. Jinak co není jídlo, si vše rád cpe do pusy :)
Jak jste to vy naučili Vaše zlatíčka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat