Jak navrátit důvěru do vztahu

Anonymní
15.6.20 17:37

Jak navrátit důvěru do vztahu

Dobrý den, nějakou dobu si píšu s kolegou z práce, se kterým jsem se začala kamarádit (on 36, já 23). Někdy spolu trochu koketujeme, ale vše oba myslíme ze srandy. Mám přítele (24) 2,5 roku a i svému kolegovi jsem několikrát řekla, jak moc svého přítele miluji a že bych ho nikdy nepodvedla. Bohužel přítel našel naší konverzaci. V minulosti ho pár přítelkyň podvedlo a on myslí, že to co dělám je první krok k nevěře a že jsem stejná jako ostatní ženy. Ztratil ke mně důvěru. Nechci o něj přijít, je to opravdu ten pravý, ale nevím jak mu to mám vysvětlit aby pochopil, že pro mě můj kolega nic neznamená. Mám snad změnit práci? Řešíme koupi pozenku a za 3 týdny letíme na dovču, je nějaká šance, že se to za pár dní zlepší? Bohužel první noc co se to dozvěděl spal na gauči a nenechá na sebe sáhnout. Bojím se, že bude spát v obýváku i dnes. Napsala jsem mu moc zpráv, ale na žádnou z nich nereagoval. Jediné na co odpověděl, bylo když jsme řešili půjčení auta na dovču. Včera mluvil s rodiči a nic jim o tom neřekl. Možná se svěřil sestře, ale to opravdu nevím. Chci to vrátit, kde to bylo. A s kolegou jsem si psát přestala. Nic mi nestojí za to, abych svého přítele ztratila. Podotýkám, že jsem příteli opravdu nikdy nebyla nevěrná a koketování s kolegou jsem brala opravdu z legrace. Kdyby mě chtěl opustit, neudělal by to hned jak se to dozvěděl? Máme ještě šanci? Moc prosím o radu, klidně i nějakého muže. Děkuji všem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

259
15.6.20 17:41

Hlavně na něj tolik netlač a dej mu čas to vstřebat. Další věc je přerušit úplně kontakt s kolegem. Myslím, že je šance, že s tebou za pár dní bude zase normálně mluvit, ale důvěru si budeš získávat daleko déle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3595
15.6.20 18:02

A to tě nenapadlo, že kdyby se to přítel dozvěděl, že bude zle? Píšeš, že ti nic nestojí za to, abys ohrozila váš vztah, ale děláš takovou slušně řečeno kravinu, že si píšeš a flirtuje s s jiným :roll: tvému příteli se vůbec nedivím, budeš mít co dělat, abys získala zpět jeho důvěru… Kdybys opravdu změnila práci, tak si myslím, že by to mohlo hodně pomoct :think: jinak to chce hlavně čas, ale nevím, jestli to někdy bude jako dřív, kdybych byla na místě tvého přítele, tak bych si na to čas od času chtě nechtě vzpomněla, při každém menším podezření, už by to asi ve mně zůstalo napořád :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59574
15.6.20 18:03
@Anonymní píše:
Dobrý den, nějakou dobu si píšu s kolegou z práce, se kterým jsem se začala kamarádit (on 36, já 23). Někdy spolu trochu koketujeme, ale vše oba myslíme ze srandy. Mám přítele (24) 2,5 roku a i svému kolegovi jsem několikrát řekla, jak moc svého přítele miluji a že bych ho nikdy nepodvedla. Bohužel přítel našel naší konverzaci. V minulosti ho pár přítelkyň podvedlo a on myslí, že to co dělám je první krok k nevěře a že jsem stejná jako ostatní ženy. Ztratil ke mně důvěru. Nechci o něj přijít, je to opravdu ten pravý, ale nevím jak mu to mám vysvětlit aby pochopil, že pro mě můj kolega nic neznamená. Mám snad změnit práci? Řešíme koupi pozenku a za 3 týdny letíme na dovču, je nějaká šance, že se to za pár dní zlepší? Bohužel první noc co se to dozvěděl spal na gauči a nenechá na sebe sáhnout. Bojím se, že bude spát v obýváku i dnes. Napsala jsem mu moc zpráv, ale na žádnou z nich nereagoval. Jediné na co odpověděl, bylo když jsme řešili půjčení auta na dovču. Včera mluvil s rodiči a nic jim o tom neřekl. Možná se svěřil sestře, ale to opravdu nevím. Chci to vrátit, kde to bylo. A s kolegou jsem si psát přestala. Nic mi nestojí za to, abych svého přítele ztratila. Podotýkám, že jsem příteli opravdu nikdy nebyla nevěrná a koketování s kolegou jsem brala opravdu z legrace. Kdyby mě chtěl opustit, neudělal by to hned jak se to dozvěděl? Máme ještě šanci? Moc prosím o radu, klidně i nějakého muže. Děkuji všem.

Psali jste si nějak intimne? Pokud ne a chlap šílí, tak mu dát buď čas, nebo vale.. Špatná zkušenost se holt někde projeví.. Do hlavy mu nikdo z nás nevidí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14691
15.6.20 18:05

Ty jsi ale neskutečná blb.ka, jak jsi mohla dopustit, aby se to dozvěděl? Myslím si, že už k tobě nebude mít nikdy důvěru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
15.6.20 18:55

Záleží na povaze té konverzace. Jestli má tvůj partner špatnou zkušenost, tak bude potřebovat víc času, aby ty pochybnosti v sobě rozpustil. Nic hrozného jsi opravdu neprovedla, i když on to teď tak nevidí. Omluv se mu, řekni mu, že už v tom nepokračuješ, že jsi si neuvědomila, že vzhledem k předchozím zkušenostem, by v tom mohl vidět něco víc než zábavný pokec. A dál se chovej úplně normálně. Rozhodně mu nic nedokazuj takovým sebeobětujícím způsobem, jako že změníš zaměstnání, jestliže mezi tebou a kolegou o nic nešlo. Počítej ovšem s tím, že to bude chvíli trvat. Když se totiž budeš přespříliš snažit, furt se omlouvat, nabízet odchod z práce - jenom ho utvrdíš v tom, že k takovému chování opravdu máš důvod. A navíc ho naučíš, že když se hodí do nekomunikace a tiché výčitky, ty vyměkneš. A ty víš, že jsi se ničeho závažného nedopustila a s jeho předchozími špatnými zkušenostmi nemáš fakticky nic společného. Říct mu to ovšem nesmíš moc tvrdě :mrgreen:, možná na tom není moc dobře se sebevědomím. / Jak se k té konverzaci dostal? Mám jich plný telefon, ale kdyby se k nim partnerka dostala, měla by spíše ona co vysvětlovat…

Příspěvek upraven 15.06.20 v 19:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1022
15.6.20 19:06

Píšeš, že ti nic nestojí za to, abys o přítele přišla a přitom koketuješ s jiným. Čekala jsi, že tě za to přítel snad pochválí? Po jeho špatných zkušenostech se nemůžeš divit, že k tobě ztratil důvěru. Jestli se s tebou rozejde, to ti tu asi nikdo neřekne. Záleží asi dost na tom, co jste si s kolegou psali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17533
15.6.20 19:20

Tak hlavně, že ses pobavila :lol: jak bylo tobě, kdybys to samé zjistila u přítele?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
15.6.20 19:32

No záleží co jste si psali. Ale nezlob se, ale si úplně padla na hlavu, víš že ho ex podvadely a teď se divíš? Pokud máš potřebu s někým koketovat v práci tak to udělej osobně a beze svědků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
85
15.6.20 19:41
@terien píše:
Tak hlavně, že ses pobavila :lol: jak bylo tobě, kdybys to samé zjistila u přítele?

Nevyšiluj, jejímu příteli je 24, je to pravděpodobně ještě psychicky a emocionálně ne zcela vyzrálý člověk. I ta jeho reakce o tom svědčí. To se už s nikým nesmí bavit, žertovat - jenom proto, že má přítele? Normální člověk příjme omluvu, vysvětlení, spokojí se s utnutím konverzace a funguje dál. Měl bych spíše obavu, aby chlapec neměl tendence vodit svou partnerku na hodně krátkém řetězu… to by byl smutný život.

A jak by bylo jí? Třeba by pochopila, že o nic nešlo a zvládla by tu situaci mnohem lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
345
15.6.20 19:43

Vzhledem k tomu, že zůstal, tak o Tebe pořád stojí. Hodně záleží jak intimně jste si psali, a kde přesně má Tvůj přítel hranici.
Rozhodně pomůže, když mu jasně řekneš jak je pro Tebe důležitý atd (ne náznaky, ty my muži nechápeme). Posyp si popel na hlavu, přiznej chybu, nech ho na pokoji pár dní ať má pristor si to promyslet, možná si domluvte pravidla atd.
Ale nepřeháněj to. Nemá smysl se ponižovat další rok. Dej si pozor, ať to nesklouzne k trvalým výčitkám a manipulaci. Může Tě chtít přes Tvou vinu ovládat a pak by to váš vztah zničilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17533
15.6.20 19:52
@malay píše:
Nevyšiluj, jejímu příteli je 24, je to pravděpodobně ještě psychicky a emocionálně ne zcela vyzrálý člověk. I ta jeho reakce o tom svědčí. To se už s nikým nesmí bavit, žertovat - jenom proto, že má přítele? Normální člověk příjme omluvu, vysvětlení, spokojí se s utnutím konverzace a funguje dál. Měl bych spíše obavu, aby chlapec neměl tendence vodit svou partnerku na hodně krátkém řetězu… to by byl smutný život.A jak by bylo jí? Třeba by pochopila, že o nic nešlo a zvládla by tu situaci mnohem lépe.

Mě pomalu ale jistě táhne na 40 a taková konverzace mého manžela s cizí ženou by mě určitě moc nepobavila. To ovšem těžko pochopí někdo, komu na svém protějšku nezáleží a je mu jedno, s kým kde laškuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15049
15.6.20 21:38

Záleží na tom, jak moc koketně či intimně jste si psali.
A jak se k tomu vůbec dostal?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
241
15.6.20 22:47

1× a naprosto jasně a bez náznaků: Omlouváš se, víš, že jsi udělala hloupost, brala jsi to pouze jako legraci a o nic víc nešlo. Přestala jsi s tím a už to nikdy neuděláš. Je pro tebe důležitý a chceš pokračovat ve vztahu.

Pak dát čas a prostor a nechat to na něm. Nepřehánět s SMS, nechat vychladnout.

Pokud to sám bude chtít probrat, můžete. Drž se své verze, vyslechni ho, případně se znovu omluv, když uvidíš, že to potřebuje, ale moc to nerozmazávej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2568
16.6.20 00:20

„Někdy spolu trochu koketujeme, ale vše oba myslíme ze srandy. “

Dovedu si dobře představit jak to starší kolega myslí ze srandy, ale kdyby se naskytla příležitost určitě by se neupejpal :-)

Tomuto dopisování/koketování spíš říkám nevěra ve stádiu pokus.
To, že z toho nebylo nic víc bylo zřejmě jen otázkou času, který jste nedostali nebo nedostatek příležitostí (nějaké to školeníčko, výjezdní zasedání, vánoční večírek).

Jak se zachová netuším, je to na něm. Společné závazky zatím nejsou, moc důvodů zůstávat nemá. Co takhle zkusit zapracovat na tom, aby měl důvod zůstat…

PS: kdyby si on takto dopisoval s kolegyní, jak by jsi se zachovala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama